Event 1 - Boys 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Barr, Thomas (12) (TB) | 1:36.77 | 1:36.54 | 2. | Soldavini, Scott (12) (TB) | 1:42.87 | 1:38.44 | 3. | Grammer, Joshua F (12) (TB) | 1:40.07 | 1:40.75 | 4. | Beatley, Marcello (12) (WW) | 1:48.15 | 1:44.88 | 5. | Wasel, Tim (12) (WW) | 1:54.67 | 1:51.07 | 6. | Ourand, Matthew (12) (WW) | 1:54.19 | 1:54.56 |
| Event 2 - Girls 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Pittman, Rebecca (12) (TB) | 1:29.35 | 1:33.52 | 2. | Marcolin, Annie (12) (WW) | 1:41.26 | 1:34.69 | 3. | Moser, Zoe J (11) (TB) | 1:43.47 | 1:41.42 | 4. | Marcolin, Sarah (10) (WW) | 1:43.90 | 1:50.00 | 5. | Kimiecik, Clare (11) (TB) | 1:55.69 | 1:56.09 | 6. | Radich, Sophia (11) (WW) | 2:20.72 | 2:16.01 |
|
Event 3 - Boys 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | WHEATON WOODS | NT | 2:26.56 | | Ferreira, Danny (16), Claro, Andre (17), Wasel, Paul (17), Malusky, Joseph (17) | | 2. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | 2:28.62 | 2:27.80 | | Hopkins, Michael (15), Ostuni, Steven (16), Verchot, John J (16), Barr, Vincent (17) | | 3. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | 2:49.27 | 2:44.56 | | Phillips, Collin B (12), Soldavini, Scott (12), Ostuni, Anthony (13), Olmert, Joseph (16) | | -. | WHEATON WOODS | NT | NS | | | |
| Event 4 - Girls 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | WHEATON WOODS | NT | 2:50.41 | | Wasel, Alexandra (15), O'Brien, Haley (16), Swift, Taylor (18), Marvel, Kimberly (15) | | 2. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | 2:51.94 | 2:52.84 | | Leary, Alexis (17), Soldavini, Stephanie (15), Lyons, Melanie (15), Barr, Lydia (14) | | 3. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | 3:26.35 | 3:40.90 | | Herzfeld, Leah (17), Verchot, Rose A (14), Young, Alexa (14), Marks, Dalia (14) | | -. | WHEATON WOODS | NT | NS | | | |
|
Event 5 - Boys 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Oo, Hted (8) (TB) | 24.47 | 23.62 | 2. | Marcolin, George (8) (WW) | 26.43 | 24.18 | 3. | Cornejo, Martin T (7) (TB) | 24.56 | 24.43 | 4. | Barish, Nathaniel (8) (WW) | 27.99 | 26.91 | 5. | Moynihan, Stephen (8) (WW) | 36.81 | 30.15 | 6. | Pickell, Matthew James (7) (TB) | 32.97 | 30.90 | 7. | Diaz, Nicolas C (8) (TB) | 30.77 | 30.91 | 8. | Kilmer, Steven (8) (WW) | NT | 31.18 | 9. | Mazariegos, Pablo (8) (WW) | NT | 34.06 | 10. | Kilmer, Matt (8) (WW) | NT | 40.13 |
| Event 6 - Girls 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Zambrano, Tali (8) (WW) | 28.19 | 23.96 | 2. | Aldrete, Cristina (7) (WW) | 31.56 | 26.38 | 3. | Auroux, Anne-Sophie (6) (WW) | 36.91 | 30.21 | 4. | McGovern, Therese (8) (WW) | 29.47 | 31.82 | 5. | Hoffman, Rebekah J (8) (TB) | 30.36 | 33.81 | 6. | Barish, Naomi (6) (WW) | 33.59 | 37.69 | 7. | Diaz, Grace E (6) (TB) | 42.90 | 38.82 | 8. | Cornejo, Tereza M (5) (TB) | 40.76 | 43.52 | -. | Sheetz, Mary (8) (WW) | 31.09 | NS |
|
Event 7 - Boys 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Phillips, Connor D (10) (TB) | 42.83 | 42.40 | 2. | Miller, Avery (10) (WW) | 46.85 | 42.97 | 3. | Moynihan, Joseph (10) (WW) | 52.38 | 44.17 | 4. | Ourand, Kevin (10) (WW) | 45.19 | 45.19 | 5. | Sanders, Nicholas * (9) (TB) | 45.58 | 47.57 | 6. | Kilmer, Tom (9) (WW) | NT | 56.44 | 7. | Grammer, Daniel E (9) (TB) | 59.96 | 1:01.37 | 8. | Wambogo, Davin * (9) (TB) | 1:31.16 | 1:06.44 | 9. | Radich, Gabriel (9) (WW) | 1:13.23 | 1:09.81 | -. | Marx, Joseph (9) (WW) | 1:19.70 | DQ |
| Event 8 - Girls 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Marcolin, Sarah (10) (WW) | 42.53 | 42.75 | 2. | Ostlund, Madeline (10) (TB) | 45.65 | 42.89 | 3. | Kuhnsman, Emma (10) (WW) | 44.78 | 43.28 | 4. | Harty, Maris (9) (TB) | 45.59 | 46.09 | 5. | Forrest, Cadie (9) (TB) | 49.34 | 46.28 | 6. | Ostuni, Grace (9) (TB) | 47.47 | 50.96 | 7. | Smith, Katherine E (10) (TB) | 52.36 | 51.01 | 8. | Blassou, Monica (9) (WW) | 56.03 | 51.53 | 9. | Welton, Rebecca (10) (WW) | NT | 58.91 | 10. | Suthard, Hailey Morgan (10) (TB) | 52.16 | 59.09 | 11. | Welton, Christine (9) (WW) | NT | 1:08.48 | 12. | Auroux, Marine (9) (WW) | 1:10.67 | 1:11.33 |
|
Event 9 - Boys 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Samuelson, Eli M (14) (TB) | 31.26 | 31.94 | 2. | Lyons, Jeremy (13) (TB) | 31.56 | 33.03 | 3. | Kuhnsman, Mitchell (14) (WW) | 34.33 | 34.01 | 4. | Ostuni, Anthony (13) (TB) | 33.82 | 35.47 | 5. | Moynihan, Thomas (13) (WW) | 35.96 | 36.10 | 6. | Marcolin, John Francis (14) (WW) | 45.00 | 36.19 | 7. | O'Brien, Andrew (13) (WW) | 47.50 | 41.40 | 8. | Beatley, Patricio (14) (WW) | 43.32 | 41.74 |
| Event 10 - Girls 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Manor, Isabel (14) (TB) | 35.63 | 37.37 | 2. | Marks, Dalia (14) (TB) | NT | 37.44 | 3. | Wasel, Mary Kate (13) (WW) | 40.63 | 37.97 | 4. | Berger, Talya S (14) (TB) | 37.15 | 38.06 | 5. | Barr, Lydia (14) (TB) | 38.46 | 38.81 | 6. | Young, Alexa (14) (TB) | 43.64 | 43.94 | 7. | Kilmer, Christina (13) (WW) | 1:00.41 | 45.94 | 8. | Verchot, Rose A (14) (TB) | 48.31 | 57.29 |
|
Event 11 - Boys 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Barr, Thomas (12) (TB) | 35.88 | 36.57 | 2. | Phillips, Collin B (12) (TB) | 38.39 | 38.53 | 3. | Grammer, Joshua F (12) (TB) | 36.39 | 38.56 | 4. | Ourand, Matthew (12) (WW) | 38.22 | 38.74 | 5. | Wasel, Tim (12) (WW) | 38.91 | 38.91 | 6. | Morales, Gabriel (12) (WW) | 39.43 | 39.24 | 7. | Harty, Finn (11) (TB) | 41.77 | 39.90 | 8. | Soldavini, Scott (12) (TB) | 42.09 | 40.12 | 9. | Kilmer, Joseph (12) (WW) | 48.93 | 43.00 | 10. | Beatley, Marcello (12) (WW) | 44.91 | 44.03 | 11. | Shugars, Parker A (12) (TB) | 47.73 | 47.81 | -. | Mazariegos, Javier (11) (WW) | 1:15.72 | NS |
| Event 12 - Girls 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Pittman, Rebecca (12) (TB) | 36.39 | 36.57 | 2. | Marcolin, Annie (12) (WW) | 40.53 | 38.16 | 3. | Lawson, Nicole (11) (TB) | 42.44 | 42.45 | 4. | Kimiecik, Clare (11) (TB) | 40.69 | 43.10 | 5. | Ostlund, Julia (12) (TB) | 42.96 | 43.16 | 6. | Kilmer, Julie (10) (WW) | NT | 43.81 | 7. | Smith, Caroline Sara (12) (TB) | 43.97 | 44.72 | 8. | English, Brigid (11) (WW) | 49.93 | 45.23 | 9. | Wambogo, Kimberly (11) (TB) | 47.21 | 45.65 | 10. | Radich, Sophia (11) (WW) | 49.19 | 48.06 | 11. | Kilmer, Michelle (11) (WW) | NT | 50.94 |
|
Event 13 - Boys 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Malusky, Joseph (17) (WW) | 1:10.03 | 1:07.30 | 2. | Barr, Vincent (17) (TB) | 1:06.94 | 1:07.57 | 3. | Claro, Andre (17) (WW) | 1:15.37 | 1:10.24 | 4. | Hopkins, Michael (15) (TB) | 1:09.71 | 1:13.01 | 5. | Malusky, David (17) (WW) | 1:16.32 | 1:14.67 | 6. | Ferreira, Danny (16) (WW) | 1:17.34 | 1:14.94 | 7. | Wasel, Paul (17) (WW) | 1:33.99 | 1:16.97 | 8. | Verchot, John J (16) (TB) | 1:15.41 | 1:20.85 | 9. | Olmert, Joseph (16) (TB) | 1:24.02 | 1:21.87 | 10. | Ostuni, Steven (16) (TB) | 1:26.47 | 1:23.16 | -. | Ivins, Kai (15) (TB) | NT | NS |
| Event 14 - Girls 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Soldavini, Stephanie (15) (TB) | 1:20.97 | 1:19.19 | 2. | Wasel, Alexandra (15) (WW) | 1:22.38 | 1:19.32 | 3. | Lyons, Melanie (15) (TB) | 1:19.74 | 1:23.91 | 4. | Leary, Alexis (17) (TB) | 1:27.72 | 1:29.12 | 5. | O'Brien, Haley (16) (WW) | 1:32.28 | 1:33.63 | 6. | Marvel, Kimberly (15) (WW) | NT | 1:39.51 | 7. | Herzfeld, Leah (17) (TB) | 1:44.94 | 1:42.25 | -. | Naccarato, Maggie (16) (WW) | 1:30.38 | NS |
|
Event 15 - Boys 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Samuelson, Eli M (14) (TB) | 1:20.40 | 1:25.12 | 2. | Ostuni, Anthony (13) (TB) | 1:26.68 | 1:29.02 | 3. | Lyons, Jeremy (13) (TB) | 1:27.70 | 1:30.10 | 4. | Moynihan, Thomas (13) (WW) | 1:38.68 | 1:34.90 | 5. | Moynihan, Michael (14) (WW) | 1:49.97 | 1:51.25 | 6. | Kuhnsman, Mitchell (14) (WW) | 1:52.25 | 1:52.20 |
| Event 16 - Girls 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Marks, Dalia (14) (TB) | NT | 1:32.65 | 2. | Wasel, Chrissy (13) (WW) | 1:47.59 | 1:39.15 | 3. | Berger, Talya S (14) (TB) | 1:38.53 | 1:40.56 | 4. | Wasel, Mary Kate (13) (WW) | 1:48.87 | 1:44.85 | 5. | Manor, Isabel (14) (TB) | 1:44.53 | 1:47.81 | 6. | Kilmer, Christina (13) (WW) | 2:38.93 | 2:10.74 |
|
Event 17 - Boys 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Diaz, Nicolas C (8) (TB) | 35.47 | 32.88 | 2. | Marcolin, George (8) (WW) | 45.48 | 34.04 | 3. | Oo, Hted (8) (TB) | 31.74 | 34.59 | 4. | Moynihan, Stephen (8) (WW) | 47.97 | 34.77 | 5. | Barish, Nathaniel (8) (WW) | 34.69 | 35.34 | 6. | Pickell, Matthew James (7) (TB) | 30.85 | 35.56 |
| Event 18 - Girls 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Aldrete, Cristina (7) (WW) | 33.80 | 34.62 | 2. | Zambrano, Tali (8) (WW) | 31.22 | 37.13 | 3. | Diaz, Grace E (6) (TB) | NT | 46.22 | 4. | Cornejo, Tereza M (5) (TB) | NT | 56.25 | -. | Sheetz, Mary (8) (WW) | 40.67 | NS |
|
Event 19 - Boys 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Phillips, Connor D (10) (TB) | 23.32 | 25.60 | 2. | Miller, Avery (10) (WW) | 28.25 | 26.12 | 3. | Moynihan, Joseph (10) (WW) | 27.28 | 27.16 | 4. | Barish, Matthias (10) (WW) | 29.69 | 29.03 | 5. | Sanders, Nicholas * (9) (TB) | 30.02 | 35.64 | 6. | Grammer, Daniel E (9) (TB) | 39.81 | 39.43 |
| Event 20 - Girls 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Marcolin, Sarah (10) (WW) | 26.56 | 25.35 | 2. | Smith, Katherine E (10) (TB) | 25.15 | 25.57 | 3. | Harty, Maris (9) (TB) | 26.90 | 25.87 | 4. | Forrest, Cadie (9) (TB) | 26.96 | 28.00 | 5. | Blassou, Monica (9) (WW) | 30.30 | 31.37 | 6. | Auroux, Marine (9) (WW) | 36.88 | 35.77 |
|
Event 21 - Boys 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Barr, Vincent (17) (TB) | 1:23.43 | 1:23.23 | 2. | Hopkins, Michael (15) (TB) | 1:27.45 | 1:26.66 | 3. | Malusky, Joseph (17) (WW) | 1:29.94 | 1:27.59 | 4. | Malusky, David (17) (WW) | 1:36.85 | 1:37.02 | 5. | Ferreira, Danny (16) (WW) | 1:39.52 | 1:40.65 | 6. | Verchot, John J (16) (TB) | 1:44.35 | 1:45.31 |
| Event 22 - Girls 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Swift, Taylor (18) (WW) | 1:31.53 | 1:28.59 | 2T. | Lyons, Melanie (15) (TB) | 1:37.64 | 1:34.97 | 2T. | Wasel, Alexandra (15) (WW) | 1:36.97 | 1:34.97 | 4. | Soldavini, Stephanie (15) (TB) | 1:41.35 | 1:43.35 | 5. | O'Brien, Haley (16) (WW) | 1:47.69 | 1:44.13 | 6. | Leary, Alexis (17) (TB) | 1:48.70 | 1:49.72 |
|
Event 23 - Boys 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Barr, Thomas (12) (TB) | 43.27 | 43.56 | 2. | Phillips, Collin B (12) (TB) | 47.14 | 46.15 | 3. | Soldavini, Scott (12) (TB) | 49.18 | 50.91 | 4. | Ourand, Matthew (12) (WW) | 50.00 | 51.24 | 5. | Morales, Gabriel (12) (WW) | 57.22 | 52.53 | 6. | Wasel, Tim (12) (WW) | 56.03 | 54.28 |
| Event 24 - Girls 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Pittman, Rebecca (12) (TB) | 42.16 | 42.60 | 2. | Marcolin, Annie (12) (WW) | 49.00 | 47.68 | 3. | Moser, Zoe J (11) (TB) | 48.74 | 52.46 | 4. | Smith, Caroline Sara (12) (TB) | 53.08 | 53.88 | 5. | Radich, Sophia (11) (WW) | 1:12.24 | 1:11.59 | -. | English, Brigid (11) (WW) | 1:11.40 | NS |
|
Event 25 - Boys 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Samuelson, Eli M (14) (TB) | 36.80 | 39.36 | 2. | Walthall, Joe (13) (TB) | 42.72 | 41.40 | 3. | Lyons, Jeremy (13) (TB) | 41.47 | 43.59 | 4. | Moynihan, Thomas (13) (WW) | 46.88 | 47.42 | 5. | Kuhnsman, Mitchell (14) (WW) | 47.53 | 50.37 | 6. | Moynihan, Michael (14) (WW) | 55.65 | 56.38 |
| Event 26 - Girls 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Marks, Dalia (14) (TB) | NT | 43.21 | 2. | Wasel, Mary Kate (13) (WW) | 47.85 | 46.04 | 3. | Manor, Isabel (14) (TB) | 45.28 | 46.16 | 4. | Berger, Talya S (14) (TB) | 46.02 | 46.89 | 5. | Wasel, Chrissy (13) (WW) | 46.91 | 46.99 | 6. | Kilmer, Christina (13) (WW) | 1:36.87 | 1:22.18 |
|
Event 27 - Boys 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Claro, Andre (17) (WW) | 1:21.19 | 1:16.53 | 2. | Malusky, Joseph (17) (WW) | 1:23.09 | 1:20.63 | 3. | Barr, Vincent (17) (TB) | 1:23.02 | 1:22.42 | 4. | Hopkins, Michael (15) (TB) | 1:24.50 | 1:25.41 | 5. | Ferreira, Danny (16) (WW) | 1:30.19 | 1:27.63 | 6. | Ostuni, Steven (16) (TB) | 1:33.14 | 1:33.28 |
| Event 28 - Girls 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Swift, Taylor (18) (WW) | 1:26.60 | 1:24.65 | 2. | Soldavini, Stephanie (15) (TB) | 1:34.03 | 1:32.97 | 3. | Lyons, Melanie (15) (TB) | 1:33.36 | 1:35.28 | 4. | Wasel, Alexandra (15) (WW) | 1:36.84 | 1:35.62 | 5. | O'Brien, Haley (16) (WW) | 1:44.16 | 1:44.47 | 6. | Leary, Alexis (17) (TB) | NT | 1:50.66 |
|
Event 29 - Boys 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Moynihan, Stephen (8) (WW) | 37.68 | 30.49 | 2. | Cornejo, Martin T (7) (TB) | 29.92 | 31.91 | -. | Pickell, Matthew James (7) (TB) | 40.50 | DQ | -. | Mazariegos, Pablo (8) (WW) | NT | DQ |
| Event 30 - Girls 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | McGovern, Therese (8) (WW) | 32.31 | 33.06 | 2. | Zambrano, Tali (8) (WW) | 40.31 | 33.63 | -. | McGovern, Myriam (6) (WW) | 55.87 | DQ | -. | Hoffman, Rebekah J (8) (TB) | 38.97 | DQ |
|
Event 31 - Boys 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Moynihan, Joseph (10) (WW) | 27.63 | 26.63 | 2. | Ourand, Kevin (10) (WW) | 27.29 | 27.09 | 3. | Grammer, Daniel E (9) (TB) | 33.62 | 31.90 | 4. | Barish, Matthias (10) (WW) | 31.50 | 33.64 | -. | Wambogo, Davin * (9) (TB) | 50.96 | DQ |
| Event 32 - Girls 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Marcolin, Sarah (10) (WW) | 24.22 | 24.43 | 2. | Kuhnsman, Emma (10) (WW) | 27.47 | 27.47 | 3. | Ostuni, Grace (9) (TB) | 28.42 | 27.88 | 4. | Shugars, Zoe A (10) (TB) | 29.20 | 29.27 | 5. | Moser, Alexia L (9) (TB) | 30.75 | 30.53 | 6. | Auroux, Marine (9) (WW) | 45.41 | 39.02 |
|
Event 33 - Boys 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Soldavini, Scott (12) (TB) | 45.00 | 46.87 | 2. | Grammer, Joshua F (12) (TB) | 50.82 | 51.33 | 3. | Shugars, Parker A (12) (TB) | 50.54 | 54.31 | 4. | Wasel, Tim (12) (WW) | 1:01.35 | 55.35 | 5. | Beatley, Marcello (12) (WW) | 57.88 | 1:00.03 | -. | Ourand, Matthew (12) (WW) | 54.06 | DQ |
| Event 34 - Girls 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Moser, Zoe J (11) (TB) | 45.84 | 45.44 | 2. | Marcolin, Annie (12) (WW) | 58.63 | 53.95 | 3. | Kimiecik, Clare (11) (TB) | 57.46 | 56.60 | 4. | English, Brigid (11) (WW) | 1:07.41 | 58.63 | 5. | Radich, Sophia (11) (WW) | 1:00.08 | 59.34 | 6. | Ostlund, Julia (12) (TB) | 1:00.81 | 59.62 |
|
Event 35 - Boys 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Ostuni, Anthony (13) (TB) | 41.91 | 42.52 | 2. | Lyons, Jeremy (13) (TB) | 45.20 | 45.75 | 3. | Marcolin, John Francis (14) (WW) | 54.01 | 47.13 | 4. | Moynihan, Thomas (13) (WW) | 50.35 | 49.36 | 5. | Walthall, Joe (13) (TB) | 50.93 | 51.59 | 6. | Moynihan, Michael (14) (WW) | 51.74 | 51.78 |
| Event 36 - Girls 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Marks, Dalia (14) (TB) | NT | 51.91 | 2. | Wasel, Mary Kate (13) (WW) | 57.41 | 52.91 | 3. | Wasel, Chrissy (13) (WW) | 57.72 | 55.77 | 4. | Kilmer, Christina (13) (WW) | 1:01.50 | 57.27 | 5. | Berger, Talya S (14) (TB) | 55.05 | 57.35 | 6. | Young, Alexa (14) (TB) | 1:01.00 | 1:03.78 |
|
Event 37 - Boys 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Claro, Andre (17) (WW) | 1:24.99 | 1:21.09 | 2. | Ferreira, Danny (16) (WW) | 1:40.50 | 1:33.03 | 3. | Ostuni, Steven (16) (TB) | 1:39.25 | 1:34.85 | 4. | Malusky, Joseph (17) (WW) | 1:41.70 | 1:43.17 | 5. | Olmert, Joseph (16) (TB) | 2:04.68 | 1:57.94 | -. | Ivins, Kai (15) (TB) | NT | NS |
| Event 38 - Girls 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Soldavini, Stephanie (15) (TB) | 1:39.83 | 1:37.20 | 2. | Swift, Taylor (18) (WW) | 1:40.65 | 1:40.31 | 3. | O'Brien, Haley (16) (WW) | 1:58.79 | 2:00.51 | 4. | Herzfeld, Leah (17) (TB) | 2:08.00 | 2:04.79 | -. | Naccarato, Maggie (16) (WW) | 1:58.84 | NS |
|
Event 39 - Boys 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Barish, Nathaniel (8) (WW) | 34.17 | 33.00 | 2. | Cornejo, Martin T (7) (TB) | 29.03 | 34.03 | 3. | Marcolin, George (8) (WW) | 43.59 | 34.22 | -. | Kilmer, Steven (8) (WW) | NT | DQ | -. | Diaz, Nicolas C (8) (TB) | 38.41 | DQ | -. | Oo, Hted (8) (TB) | 29.98 | DQ |
| Event 40 - Girls 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hoffman, Rebekah J (8) (TB) | 36.95 | 36.10 | 2. | McGovern, Therese (8) (WW) | 38.72 | 39.41 | -. | McGovern, Myriam (6) (WW) | 58.34 | DQ | -. | Sheetz, Mary (8) (WW) | 55.50 | NS |
|
Event 41 - Boys 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Miller, Avery (10) (WW) | 23.06 | 22.15 | 2. | Phillips, Connor D (10) (TB) | 27.21 | 26.00 | 3. | Ourand, Kevin (10) (WW) | 30.69 | 28.61 | 4. | Sanders, Nicholas * (9) (TB) | 31.24 | 29.13 | 5. | Barish, Matthias (10) (WW) | 30.59 | 32.00 | -. | Wambogo, Davin * (9) (TB) | NT | DQ |
| Event 42 - Girls 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Harty, Maris (9) (TB) | 22.59 | 21.69 | 2. | Kuhnsman, Emma (10) (WW) | 24.22 | 24.15 | 3. | Shugars, Zoe A (10) (TB) | 29.22 | 30.88 | 4. | Welton, Rebecca (10) (WW) | NT | 38.71 | -. | Ostlund, Madeline (10) (TB) | 25.20 | DQ | -. | Blassou, Monica (9) (WW) | 37.88 | DQ |
|
Event 43 - Boys 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Phillips, Collin B (12) (TB) | 48.45 | 45.87 | 2. | Beatley, Marcello (12) (WW) | 51.25 | 46.93 | 3. | Barr, Thomas (12) (TB) | 47.13 | 47.38 | 4. | Grammer, Joshua F (12) (TB) | 47.03 | 50.00 | 5. | Kilmer, Joseph (12) (WW) | 1:08.92 | 53.14 | 6. | Morales, Gabriel (12) (WW) | 57.15 | 54.60 |
| Event 44 - Girls 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Pittman, Rebecca (12) (TB) | 40.39 | 42.00 | 2. | Moser, Zoe J (11) (TB) | 48.72 | 48.37 | 3. | Kilmer, Julie (10) (WW) | NT | 51.47 | 4. | Lawson, Nicole (11) (TB) | 51.40 | 54.06 | 5. | English, Brigid (11) (WW) | 53.89 | 54.56 | 6. | Kilmer, Michelle (11) (WW) | NT | 1:09.48 |
|
Event 45 - Boys 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Samuelson, Eli M (14) (TB) | 35.27 | 36.16 | 2. | Ostuni, Anthony (13) (TB) | 38.78 | 37.41 | 3. | Walthall, Joe (13) (TB) | 41.27 | 43.60 | 4. | Kuhnsman, Mitchell (14) (WW) | 47.34 | 45.63 | 5. | Beatley, Patricio (14) (WW) | 58.53 | 50.90 | 6. | Moynihan, Michael (14) (WW) | 51.53 | 54.75 |
| Event 46 - Girls 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Wasel, Chrissy (13) (WW) | 45.65 | 43.27 | 2. | Manor, Isabel (14) (TB) | 47.44 | 45.94 | 3. | Young, Alexa (14) (TB) | 48.69 | 51.28 | 4. | Barr, Lydia (14) (TB) | 55.89 | 53.84 |
|
Event 47 - Boys 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Claro, Andre (17) (WW) | 36.67 | 34.94 | 2. | Barr, Vincent (17) (TB) | 34.85 | 35.56 | 3. | Verchot, John J (16) (TB) | 38.75 | 37.81 | 4. | Malusky, David (17) (WW) | 42.22 | 38.20 | 5. | Hopkins, Michael (15) (TB) | 37.24 | 40.03 | 6. | Wasel, Paul (17) (WW) | 58.34 | 40.75 |
| Event 48 - Girls 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Swift, Taylor (18) (WW) | 38.47 | 36.53 | 2. | Lyons, Melanie (15) (TB) | 39.46 | 38.16 | 3. | Wasel, Alexandra (15) (WW) | 45.25 | 46.24 | 4. | Leary, Alexis (17) (TB) | 53.63 | 54.97 | 5. | Herzfeld, Leah (17) (TB) | NT | 55.11 | -. | Naccarato, Maggie (16) (WW) | 44.85 | NS |
|
Event 49 - Boys 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | 2:17.66 | 2:19.79 | | Phillips, Connor D (10), Barr, Thomas (12), Samuelson, Eli M (14), Oo, Hted (8) | | 2. | WHEATON WOODS | NT | 2:24.22 | | Miller, Avery (10), Wasel, Tim (12), Moynihan, Thomas (13), Barish, Nathaniel (8) | | 3. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | 2:32.63 | 2:25.84 | | Sanders, Nicholas * (9), Grammer, Joshua F (12), Lyons, Jeremy (13), Cornejo, Martin T (7) | | 4. | WHEATON WOODS | NT | 2:26.50 | | Ourand, Kevin (10), Ourand, Matthew (12), Kuhnsman, Mitchell (14), Marcolin, George (8) | |
| Event 50 - Girls 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | WHEATON WOODS | NT | 2:24.39 | | Marcolin, Sarah (10), Marcolin, Annie (12), Wasel, Chrissy (13), Zambrano, Tali (8) | | 2. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | 2:33.85 | 2:37.26 | | Ostlund, Madeline (10), Pittman, Rebecca (12), Berger, Talya S (14), Hoffman, Rebekah J (8) | | 3. | WHEATON WOODS | NT | 2:41.00 | | Kuhnsman, Emma (10), English, Brigid (11), Wasel, Mary Kate (13), McGovern, Therese (8) | | 4. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | 2:38.52 | 2:51.37 | | Harty, Maris (9), Lawson, Nicole (11), Manor, Isabel (14), Diaz, Grace E (6) | |
|