Event 1 - Boys 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Wong, Michael (12) (GER) | 1:15.52 | 1:15.98 | 2. | Demitz, Connor (12) (GP) | 1:20.26 | 1:18.76 | 3. | Ochman, Krystian (12) (GER) | 1:20.69 | 1:18.99 | 4. | Youth, Zachary (11) (GP) | 1:18.81 | 1:19.94 | 5. | Sorensen, Jacob (11) (GP) | 1:24.91 | 1:21.19 | 6. | Chung, Colby (11) (GER) | 1:19.54 | 1:21.68 |
| Event 2 - Girls 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Baigal, Arona (12) (GER) | 1:16.53 | 1:17.08 | 2. | Bonetta-Misteli, Kiki (12) (GP) | 1:20.99 | 1:20.87 | 3. | Shuck, Jordan (11) (GP) | 1:22.34 | 1:22.60 | 4. | Williamson, Kara (12) (GP) | 1:30.33 | 1:29.46 | 5. | Borjigin, Moshelle S (10) (GER) | 1:32.12 | 1:31.60 | 6. | Hayes, Victoria A (10) (GER) | 1:34.62 | 1:32.29 |
|
Event 3 - Boys 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | GARRETT PARK | NT | 2:01.23 | | Abrams, Michael (17), Tollefson, Fletcher Horwitz (18), Branthover, Tommy (16), Beins, Sean (18) | | 2. | GERMANTOWN | 2:06.75 | 2:07.50 | | Liu, Matthew (17), Sekar, Ashwin C (15), Lam, Huy (17), Li, Abbott (17) | | 3. | GARRETT PARK | NT | 2:16.20 | | Joutz, Dmitri (16), Fisher, Charlie (14), Heaton, Tommy (13) | | 4. | GERMANTOWN | NT | 2:23.07 | | Lam, Don (15), Aurdos, Joshua H (14), Shaugnessy, Lawrence A (17), Chung, Colby (11) | |
| Event 4 - Girls 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | GARRETT PARK | NT | 2:20.58 | | Altekruse, Leah McBride (16), Mayer, Morgan Yuelan (14), Holden, Samantha (15), Lasche, Olivia (17) | | 2. | GERMANTOWN | 2:24.63 | 2:25.19 | | Dai, Grace (17), Bischoff, Hannah (17), Wunsch, Anna (15), Brisbane, Marisa (15) | | 3. | GERMANTOWN | NT | 2:39.01 | | Rush, Kiley (15), Brisbane, Lea (17), Bischoff, Samantha (14), Ouyang, Sunny T (13) | | 4. | GARRETT PARK | NT | 2:44.36 | | Baker, Ava (16), Bruch, Courtney (15), Mayhew, Ginger (17), Deale, Emily (14) | |
|
Event 5 - Boys 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Nachod, Benjamin (8) (GER) | 16.75 | 17.23 | 2. | Oleson, Jack Brennan (8) (GP) | 23.20 | 21.48 | 3. | Torres-Esperanza, Gabriel (8) (GER) | NT | 22.21 | 4. | Ren, Dale Y (8) (GER) | 20.29 | 22.84 | 5. | Li, Anbo A (7) (GER) | 22.25 | 23.43 | 6. | Anderson, Chauncey William (8) (GP) | 23.79 | 23.89 | 7. | Shuck, Will (8) (GP) | 23.17 | 24.14 | 8. | Gecgil, Egecan (7) (GER) | 23.56 | 25.12 | 9. | Hilligoss, Michael (7) (GP) | 27.10 | 25.39 | 10. | Rodriguez, Elias Spector (8) (GP) | 27.08 | 26.48 | 11. | Opipari, Nicolas Salvatore (6) (GP) | 27.74 | 29.47 | -. | Torrejon, Julio E (8) (GER) | 25.72 | NS |
| Event 6 - Girls 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Harris, Quinn (8) (GP) | 20.57 | 19.77 | 2. | Opipari, Annabella (8) (GP) | 20.81 | 21.50 | 3. | Vinal, Maddy (8) (GP) | 20.83 | 21.51 | 4. | Fritz, Delia (7) (GP) | 23.68 | 22.49 | 5. | Elkoshairi, Jana T (8) (GER) | 24.16 | 22.53 | 6. | Strong, Anderson Marie (8) (GP) | 22.87 | 25.63 | 7. | Houston, Lily (8) (GP) | 24.91 | 26.98 | 8. | Torres-Esperanza, Frances (7) (GER) | NT | 28.02 | 9. | Brunken, Amanda S (8) (GER) | 27.25 | 30.38 | 10. | Lujan, Emily I (7) (GER) | 35.55 | 33.28 | 11. | Elkoshairi, Jumanna (6) (GER) | 36.21 | 35.64 | -. | Torrejon, Ashley (6) (GER) | 44.86 | NS |
|
Event 7 - Boys 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Sabad, Michael (10) (GER) | 32.53 | 32.50 | 2. | Ochman, Alexander (9) (GER) | 35.97 | 36.54 | 3. | Lam, Nam (10) (GER) | 35.94 | 36.84 | 4. | Kane, Benjamin (10) (GP) | 37.28 | 37.44 | 5. | Shen, Isaiah (9) (GER) | 37.70 | 39.22 | 6. | Liden, Nicholas (10) (GP) | 42.91 | 42.18 | 7. | Flannery, Peter (9) (GP) | 40.94 | 44.17 | 8. | Reilly, Christopher Peter (9) (GP) | 47.19 | 46.90 | 9. | Plavnieks, Roberts Hugo (9) (GP) | 48.77 | 48.11 | 10. | Tilkin, Ben (10) (GP) | 51.13 | 53.29 | 11. | Shah, Jeet (9) (GER) | 1:13.34 | 1:18.65 | -. | Zamat, Dany (9) (GER) | 43.03 | NS |
| Event 8 - Girls 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Heaton, Holly (9) (GP) | 34.79 | 34.63 | 2. | Hayes, Victoria A (10) (GER) | 35.70 | 36.36 | 3. | Hilligoss, Allison (9) (GP) | 37.67 | 37.08 | 4. | Borjigin, Moshelle S (10) (GER) | 37.37 | 37.60 | 5. | Demitz, Cara (10) (GP) | 39.21 | 38.29 | 6. | Harnood, Juliya (10) (GER) | 39.18 | 39.16 | 7. | Grande, Malina (10) (GP) | 39.65 | 39.34 | 8. | Rodriguez, Talia (10) (GP) | 40.97 | 40.30 | 9. | Tifford, Grace Amber (9) (GP) | 41.84 | 42.02 | 10. | Portis, Lauren (9) (GER) | 49.22 | 44.52 | 11. | Li, Jacqueline J (9) (GER) | 46.95 | 46.19 | 12. | Madoo, Kiersten (10) (GER) | 47.02 | 49.49 |
|
Event 9 - Boys 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Berry, Kevin (14) (GP) | 27.88 | 27.64 | 2. | Li, Alan (13) (GER) | 27.74 | 28.09 | 3. | Aurdos, Joshua H (14) (GER) | 29.50 | 30.31 | 4. | Li, Simon M (13) (GER) | 29.36 | 30.64 | 5. | Fisher, Charlie (14) (GP) | 30.48 | 30.79 | 6. | Hedge, Alex (13) (GP) | 33.92 | 34.61 | 7. | Fitzpatrick, John David (13) (GP) | 36.41 | 34.89 | 8. | Hutton, Paul (13) (GP) | 36.56 | 36.94 | 9. | Early, Luke Alexander (14) (GP) | 36.48 | 37.00 | 10. | Xu, Frederick H (13) (GER) | 40.30 | 37.13 | 11. | Gecgil, Bogac (13) (GER) | 41.00 | 41.30 | 12. | Rosenberg, Hans W (13) (GER) | 45.22 | 45.26 |
| Event 10 - Girls 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Mayer, Morgan Yuelan (14) (GP) | 30.59 | 30.86 | 2. | Harnood, Eliya (13) (GER) | 30.31 | 31.23 | 3. | Ochman, Natalia (14) (GER) | 31.65 | 32.00 | 4. | Poling, Sarah (13) (GP) | 31.58 | 32.36 | 5. | Duyn, Chiara (13) (GP) | 32.44 | 32.65 | 6. | Bischoff, Samantha (14) (GER) | 32.57 | 32.93 | 7. | Ouyang, Sunny T (13) (GER) | 32.35 | 33.43 | 8. | Zhou, Joyce (13) (GER) | 33.78 | 34.32 | 9. | Deale, Emily (14) (GP) | 34.97 | 36.90 | 10. | Roser, Laura (14) (GER) | 37.53 | 37.79 | 11. | Hunter, Sierra (13) (GP) | 38.49 | 38.02 | 12. | Morris-Flores, Gabriela (13) (GP) | 39.57 | 41.17 |
|
Event 11 - Boys 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Wong, Michael (12) (GER) | 30.70 | 30.92 | 2. | Sorensen, Jacob (11) (GP) | 30.75 | 30.95 | 3. | Demitz, Connor (12) (GP) | 30.80 | 31.16 | 4. | Ochman, Krystian (12) (GER) | 31.25 | 31.69 | 5. | Youth, Zachary (11) (GP) | 31.84 | 32.62 | 6. | Ren, Glenn Y (12) (GER) | 32.10 | 33.03 | 7. | Chung, Colby (11) (GER) | 32.61 | 33.29 | 8. | Nachod, Zachary (11) (GER) | 33.99 | 34.89 | 9. | Roll, Hank (11) (GP) | 36.58 | 35.80 | 10. | Melton, Matthew B (11) (GP) | 36.22 | 35.93 | 11. | Joutz, Ivan (12) (GP) | 36.41 | 36.61 | -. | Tao, Eric (12) (GER) | 35.00 | NS |
| Event 12 - Girls 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Baigal, Arona (12) (GER) | 31.71 | 31.98 | 2. | Bonetta-Misteli, Kiki (12) (GP) | 32.81 | 32.13 | 3. | Shuck, Jordan (11) (GP) | 33.91 | 33.29 | 4. | Moffett, Elaina Colleen (12) (GP) | 37.23 | 36.84 | 5. | Williamson, Kara (12) (GP) | 36.68 | 36.98 | 6. | Niederhelman, Raisa W (12) (GER) | 40.02 | 38.55 | 7. | Schobitz, Anastasia (12) (GER) | 37.64 | 39.59 | 8. | Holden, Allison (11) (GP) | 38.49 | 39.80 | 9. | Beins, Claire (11) (GP) | 38.76 | 39.99 | 10. | Echevarria, Cynthia (11) (GER) | 40.42 | 40.88 | 11. | Mendell, Kamryn (11) (GER) | 42.49 | 45.06 | 12. | Tan, Kimberly L (11) (GER) | 43.97 | 46.73 |
|
Event 13 - Boys 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Tollefson, Fletcher Horwitz (18) (GP) | 57.90 | 56.83 | 2. | Li, Abbott (17) (GER) | 58.93 | 1:00.33 | 3. | Liu, Matthew (17) (GER) | 1:00.28 | 1:00.98 | 4. | Branthover, Tommy (16) (GP) | 1:01.65 | 1:01.88 | 5. | Abrams, Michael (17) (GP) | 1:01.98 | 1:02.81 | 6. | Joutz, Dmitri (16) (GP) | 1:03.21 | 1:02.95 | 7. | Beins, Sean (18) (GP) | 1:03.21 | 1:03.42 | 8. | Lam, Huy (17) (GER) | 1:04.97 | 1:06.15 | 9. | Sekar, Ashwin C (15) (GER) | 1:05.29 | 1:06.19 | 10. | Lam, Don (15) (GER) | 1:07.42 | 1:10.46 | 11. | Shaugnessy, Lawrence A (17) (GER) | 1:14.25 | 1:11.86 |
| Event 14 - Girls 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Dai, Grace (17) (GER) | 1:04.47 | 1:03.62 | 2. | Holden, Samantha (15) (GP) | 1:05.71 | 1:05.81 | 3. | Lasche, Olivia (17) (GP) | 1:07.66 | 1:08.33 | 4. | Bischoff, Hannah (17) (GER) | 1:10.47 | 1:10.05 | 5. | Altekruse, Leah McBride (16) (GP) | 1:12.33 | 1:10.72 | 6. | Brisbane, Marisa (15) (GER) | 1:16.27 | 1:14.68 | 7. | Mayhew, Ginger (17) (GP) | 1:17.63 | 1:16.31 | 8. | Wunsch, Anna (15) (GER) | 1:16.89 | 1:16.47 | 9. | Brisbane, Lea (17) (GER) | 1:20.74 | 1:21.37 | 10. | Rush, Kiley (15) (GER) | 1:18.80 | 1:21.79 | 11. | Bruch, Courtney (15) (GP) | 1:22.40 | 1:23.22 | 12. | Vergara, Andrea (16) (GP) | 1:27.00 | 1:27.69 |
|
Event 15 - Boys 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Li, Alan (13) (GER) | 1:09.97 | 1:10.28 | 2. | Berry, Kevin (14) (GP) | 1:12.87 | 1:11.08 | 3. | Li, Simon M (13) (GER) | 1:13.96 | 1:15.43 | 4. | Aurdos, Joshua H (14) (GER) | 1:14.20 | 1:16.28 | 5. | Heaton, Tommy (13) (GP) | 1:18.62 | 1:18.92 | 6. | Fisher, Charlie (14) (GP) | 1:22.74 | 1:24.74 |
| Event 16 - Girls 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Mayer, Morgan Yuelan (14) (GP) | 1:16.41 | 1:16.19 | 2. | Ochman, Natalia (14) (GER) | 1:18.54 | 1:19.71 | 3. | Harnood, Eliya (13) (GER) | 1:19.04 | 1:20.98 | 4. | Poling, Sarah (13) (GP) | 1:21.70 | 1:21.49 | 5. | Bischoff, Samantha (14) (GER) | 1:22.53 | 1:22.33 | 6. | Duyn, Chiara (13) (GP) | 1:24.62 | 1:27.42 |
|
Event 17 - Boys 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Gecgil, Egecan (7) (GER) | 28.56 | 27.19 | 2. | Ouyang, Aaron H (8) (GER) | 29.95 | 28.65 | 3. | Anderson, Chauncey William (8) (GP) | 30.23 | 30.31 | 4. | Li, Anbo A (7) (GER) | 29.62 | 31.85 | 5. | Grande, Samuel Brayden (8) (GP) | 30.53 | 33.21 | 6. | Shuck, Will (8) (GP) | 29.81 | 34.54 |
| Event 18 - Girls 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Vinal, Maddy (8) (GP) | 24.75 | 25.14 | 2. | Opipari, Annabella (8) (GP) | 25.14 | 25.92 | 3. | Strong, Anderson Marie (8) (GP) | 27.55 | 31.07 | 4. | Brunken, Amanda S (8) (GER) | 30.13 | 33.19 | 5. | Elkoshairi, Jumanna (6) (GER) | 33.44 | 39.90 | -. | Torrejon, Ashley (6) (GER) | NT | DQ |
|
Event 19 - Boys 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Ochman, Alexander (9) (GER) | 20.59 | 20.90 | 2. | Lam, Nam (10) (GER) | 20.99 | 21.49 | 3. | Liden, Nicholas (10) (GP) | 24.03 | 24.98 | 4. | Plavnieks, Roberts Hugo (9) (GP) | 26.11 | 26.87 | 5. | Beins, Stephen (10) (GP) | 28.49 | 35.41 | 6. | Shah, Jeet (9) (GER) | NT | 40.86 |
| Event 20 - Girls 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Braun, Vivica Gearhart (10) (GP) | 20.30 | 19.33 | 2. | Hayes, Victoria A (10) (GER) | 19.58 | 19.88 | 3. | Heaton, Holly (9) (GP) | 19.53 | 20.69 | 4. | Borjigin, Moshelle S (10) (GER) | 21.47 | 21.16 | 5. | Vinal, Emma (10) (GP) | 22.05 | 23.79 | 6. | Madoo, Kiersten (10) (GER) | 24.30 | 25.52 |
|
Event 21 - Boys 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Tollefson, Fletcher Horwitz (18) (GP) | 1:11.68 | 1:11.07 | 2. | Liu, Matthew (17) (GER) | 1:10.77 | 1:12.65 | 3. | Abrams, Michael (17) (GP) | 1:18.48 | 1:12.86 | 4. | Joutz, Dmitri (16) (GP) | 1:12.90 | 1:13.25 | 5. | Li, Abbott (17) (GER) | 1:15.54 | 1:17.56 | 6. | Lam, Don (15) (GER) | 1:28.24 | 1:24.18 |
| Event 22 - Girls 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Dai, Grace (17) (GER) | 1:11.62 | 1:14.88 | 2. | Lasche, Olivia (17) (GP) | 1:18.53 | 1:22.09 | 3. | Altekruse, Leah McBride (16) (GP) | 1:23.21 | 1:22.59 | 4. | Wunsch, Anna (15) (GER) | 1:28.37 | 1:28.83 | 5. | Rush, Kiley (15) (GER) | 1:29.87 | 1:31.53 | 6. | Baker, Ava (16) (GP) | NT | 1:33.19 |
|
Event 23 - Boys 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Wong, Michael (12) (GER) | 35.06 | 35.44 | 2. | Demitz, Connor (12) (GP) | 35.37 | 35.45 | 3. | Chung, Colby (11) (GER) | 38.48 | 38.91 | 4. | Nachod, Zachary (11) (GER) | NT | 41.60 | 5. | Melton, Matthew B (11) (GP) | 42.15 | 42.30 | 6. | Joutz, Ivan (12) (GP) | 43.53 | 43.09 |
| Event 24 - Girls 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Baigal, Arona (12) (GER) | 35.47 | 35.81 | 2. | Bonetta-Misteli, Kiki (12) (GP) | 37.48 | 36.92 | 3. | Shuck, Jordan (11) (GP) | 39.79 | 40.09 | 4. | Moffett, Elaina Colleen (12) (GP) | 45.64 | 45.60 | 5. | Tan, Kimberly L (11) (GER) | 51.57 | 48.46 | 6. | Schobitz, Anastasia (12) (GER) | 51.07 | 57.65 |
|
Event 25 - Boys 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Berry, Kevin (14) (GP) | 34.38 | 33.46 | 2. | Li, Simon M (13) (GER) | 34.09 | 34.38 | 3. | Heaton, Tommy (13) (GP) | 38.87 | 38.67 | 4. | Fisher, Charlie (14) (GP) | 39.46 | 41.97 | 5. | Gecgil, Bogac (13) (GER) | 48.62 | 48.40 | 6. | Xu, Frederick H (13) (GER) | 52.93 | 50.02 |
| Event 26 - Girls 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Harnood, Eliya (13) (GER) | 35.71 | 35.90 | 2. | Mayer, Morgan Yuelan (14) (GP) | 37.27 | 36.12 | 3. | Zhou, Joyce (13) (GER) | 38.57 | 38.29 | 4. | Bischoff, Samantha (14) (GER) | 39.16 | 39.92 | 5. | Deale, Emily (14) (GP) | 42.17 | 43.98 | 6. | Hunter, Sierra (13) (GP) | 48.81 | 48.67 |
|
Event 27 - Boys 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Tollefson, Fletcher Horwitz (18) (GP) | 1:06.39 | 1:05.10 | 2. | Lam, Huy (17) (GER) | 1:10.34 | 1:10.35 | 3. | Liu, Matthew (17) (GER) | 1:10.35 | 1:12.50 | 4. | Li, Abbott (17) (GER) | 1:11.91 | 1:13.27 | 5. | Abrams, Michael (17) (GP) | 1:12.12 | 1:13.71 | 6. | Joutz, Dmitri (16) (GP) | 1:14.87 | 1:16.37 |
| Event 28 - Girls 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Dai, Grace (17) (GER) | 1:14.56 | 1:15.16 | 2. | Holden, Samantha (15) (GP) | 1:16.44 | 1:16.13 | 3. | Lasche, Olivia (17) (GP) | 1:17.43 | 1:18.05 | 4. | Bischoff, Hannah (17) (GER) | 1:21.97 | 1:23.59 | 5. | Brisbane, Marisa (15) (GER) | 1:30.28 | 1:26.52 | 6. | Altekruse, Leah McBride (16) (GP) | 1:25.82 | 1:26.94 |
|
Event 29 - Boys 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Nachod, Benjamin (8) (GER) | 23.68 | 23.69 | 2. | Grande, Samuel Brayden (8) (GP) | 31.42 | 31.52 | 3. | Shuck, Will (8) (GP) | 35.08 | 34.93 | 4. | Borjigin, Orluke S (7) (GER) | 34.96 | 37.53 | -. | Rodriguez, Elias Spector (8) (GP) | 37.84 | DQ | -. | Tejada, Daniel (7) (GER) | 35.48 | DQ |
| Event 30 - Girls 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Harris, Quinn (8) (GP) | 31.95 | 30.59 | 2. | Houston, Lily (8) (GP) | 31.46 | 32.73 | 3. | Strong, Anderson Marie (8) (GP) | 32.31 | 37.74 | 4. | Elkoshairi, Jana T (8) (GER) | 40.55 | 39.53 | 5. | Elkoshairi, Jumanna (6) (GER) | 42.49 | 46.25 | -. | Torrejon, Ashley (6) (GER) | NT | DQ |
|
Event 31 - Boys 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Sabad, Michael (10) (GER) | 21.45 | 20.63 | 2. | Ochman, Alexander (9) (GER) | 21.99 | 22.74 | 3. | Shen, Isaiah (9) (GER) | 24.99 | 23.71 | 4. | Kane, Benjamin (10) (GP) | 24.09 | 24.12 | 5. | Flannery, Peter (9) (GP) | 27.38 | 25.49 | 6. | Hickey, Ryan (9) (GP) | 28.93 | 32.94 |
| Event 32 - Girls 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Borjigin, Moshelle S (10) (GER) | 21.33 | 21.34 | 2. | Hilligoss, Allison (9) (GP) | 22.05 | 22.03 | 3. | Demitz, Cara (10) (GP) | 23.03 | 23.06 | 4. | Harnood, Juliya (10) (GER) | 22.67 | 23.66 | 5. | Li, Jacqueline J (9) (GER) | 25.41 | 24.32 | 6. | Braun, Vivica Gearhart (10) (GP) | 24.40 | 25.43 |
|
Event 33 - Boys 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Youth, Zachary (11) (GP) | 38.53 | 38.22 | 2. | Ren, Glenn Y (12) (GER) | 40.53 | 39.41 | 3. | Sorensen, Jacob (11) (GP) | 40.30 | 39.93 | 4. | Ochman, Krystian (12) (GER) | 42.05 | 42.32 | 5. | Demitz, Connor (12) (GP) | 42.39 | 42.55 | 6. | Nachod, Zachary (11) (GER) | 43.06 | 44.67 |
| Event 34 - Girls 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Williamson, Kara (12) (GP) | 43.33 | 43.98 | 2. | Bonetta-Misteli, Kiki (12) (GP) | 47.12 | 44.23 | 3. | Schobitz, Anastasia (12) (GER) | 47.91 | 49.36 | 4. | Holden, Allison (11) (GP) | 49.09 | 49.65 | 5. | Niederhelman, Raisa W (12) (GER) | 53.00 | 52.86 | -. | Banaticla, Jamie I (12) (GER) | 59.79 | DQ |
|
Event 35 - Boys 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Li, Alan (13) (GER) | 36.80 | 37.46 | 2. | Fisher, Charlie (14) (GP) | 39.40 | 39.00 | 3. | Aurdos, Joshua H (14) (GER) | 40.47 | 39.97 | 4. | Heaton, Tommy (13) (GP) | 41.44 | 41.76 | 5. | Fitzpatrick, John David (13) (GP) | 49.97 | 49.84 | 6. | Xu, Frederick H (13) (GER) | 57.41 | 54.42 |
| Event 36 - Girls 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Mayer, Morgan Yuelan (14) (GP) | 39.63 | 39.78 | 2. | Ochman, Natalia (14) (GER) | 40.42 | 40.22 | 3. | Bischoff, Samantha (14) (GER) | 43.87 | 42.73 | 4. | Poling, Sarah (13) (GP) | 43.37 | 44.23 | 5. | Duyn, Chiara (13) (GP) | 44.74 | 44.77 | 6. | Ouyang, Sunny T (13) (GER) | 53.52 | 50.21 |
|
Event 37 - Boys 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Tollefson, Fletcher Horwitz (18) (GP) | 1:17.29 | 1:09.46 | 2. | Lam, Huy (17) (GER) | 1:14.03 | 1:17.18 | 3. | Li, Abbott (17) (GER) | 1:18.27 | 1:20.01 | 4. | Sekar, Ashwin C (15) (GER) | 1:18.68 | 1:20.82 | 5. | Abrams, Michael (17) (GP) | 1:26.87 | 1:27.90 | 6. | Beins, Sean (18) (GP) | 1:36.62 | 1:32.23 |
| Event 38 - Girls 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Holden, Samantha (15) (GP) | 1:32.31 | 1:27.73 | 2. | Bischoff, Hannah (17) (GER) | 1:29.37 | 1:29.76 | 3. | Brisbane, Marisa (15) (GER) | 1:39.22 | 1:36.08 | 4. | Brisbane, Lea (17) (GER) | 1:35.53 | 1:37.64 | 5. | Bruch, Courtney (15) (GP) | 1:43.06 | 1:44.66 | -. | Duyn, Sumaccha (15) (GP) | 1:46.56 | DNF |
|
Event 39 - Boys 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Nachod, Benjamin (8) (GER) | 19.22 | 19.50 | 2. | Ren, Dale Y (8) (GER) | 25.60 | 25.56 | 3. | Gecgil, Egecan (7) (GER) | 27.39 | 26.87 | 4. | Grande, Samuel Brayden (8) (GP) | 31.44 | 37.22 | -. | Anderson, Chauncey William (8) (GP) | 28.93 | DQ | -. | Oleson, Jack Brennan (8) (GP) | 29.21 | DQ |
| Event 40 - Girls 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Opipari, Annabella (8) (GP) | 25.22 | 29.41 | 2. | Vinal, Maddy (8) (GP) | 28.36 | 31.91 | -. | Brunken, Amanda S (8) (GER) | 36.87 | DQ | -. | Elkoshairi, Jana T (8) (GER) | NT | DQ | -. | Lujan, Emily I (7) (GER) | NT | DQ | -. | Harris, Quinn (8) (GP) | 28.03 | DQ |
|
Event 41 - Boys 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Sabad, Michael (10) (GER) | 16.25 | 16.43 | 2. | Lam, Nam (10) (GER) | 19.35 | 19.54 | 3. | Kane, Benjamin (10) (GP) | 20.18 | 20.79 | 4. | Flannery, Peter (9) (GP) | 23.61 | 21.45 | 5. | Shen, Isaiah (9) (GER) | 20.75 | 21.62 | 6. | Liden, Nicholas (10) (GP) | 25.97 | 28.17 |
| Event 42 - Girls 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Heaton, Holly (9) (GP) | 17.42 | 17.63 | 2. | Hayes, Victoria A (10) (GER) | 17.75 | 17.94 | 3. | Hilligoss, Allison (9) (GP) | 18.37 | 18.03 | 4. | Braun, Vivica Gearhart (10) (GP) | 19.98 | 20.49 | 5. | Harnood, Juliya (10) (GER) | 19.40 | 20.97 | 6. | Li, Jacqueline J (9) (GER) | NT | 24.03 |
|
Event 43 - Boys 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Wong, Michael (12) (GER) | 32.38 | 32.47 | 2. | Chung, Colby (11) (GER) | 34.89 | 35.15 | 3. | Youth, Zachary (11) (GP) | 35.10 | 35.87 | 4. | Ochman, Krystian (12) (GER) | 34.28 | 35.96 | 5. | Sorensen, Jacob (11) (GP) | 36.97 | 36.87 | 6. | Joutz, Ivan (12) (GP) | 41.25 | 40.17 |
| Event 44 - Girls 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Baigal, Arona (12) (GER) | 33.90 | 33.92 | 2. | Shuck, Jordan (11) (GP) | 35.28 | 35.69 | 3. | Williamson, Kara (12) (GP) | 42.39 | 43.57 | 4. | Moffett, Elaina Colleen (12) (GP) | 44.60 | 44.81 | 5. | Niederhelman, Raisa W (12) (GER) | 47.90 | 45.39 | 6. | Tan, Kimberly L (11) (GER) | 52.90 | 52.97 |
|
Event 45 - Boys 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Berry, Kevin (14) (GP) | 30.93 | 30.52 | 2. | Li, Alan (13) (GER) | 31.88 | 32.41 | 3. | Aurdos, Joshua H (14) (GER) | 33.82 | 34.02 | 4. | Li, Simon M (13) (GER) | 32.99 | 34.46 | 5. | Heaton, Tommy (13) (GP) | 35.00 | 34.64 | 6. | Hedge, Alex (13) (GP) | 41.50 | 39.15 |
| Event 46 - Girls 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Harnood, Eliya (13) (GER) | 33.33 | 34.22 | 2. | Poling, Sarah (13) (GP) | 36.13 | 36.03 | 3. | Ochman, Natalia (14) (GER) | 36.06 | 36.35 | 4. | Duyn, Chiara (13) (GP) | 39.54 | 40.57 | 5. | Ouyang, Sunny T (13) (GER) | 42.91 | 44.27 | 6. | Plotkins, Leah (14) (GP) | 45.28 | 44.89 |
|
Event 47 - Boys 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Branthover, Tommy (16) (GP) | 29.81 | 29.75 | 2. | Liu, Matthew (17) (GER) | 30.22 | 30.57 | 3. | Lam, Huy (17) (GER) | 30.06 | 30.75 | 4. | Joutz, Dmitri (16) (GP) | 32.19 | 32.28 | 5. | Shaugnessy, Lawrence A (17) (GER) | 32.72 | 33.59 | 6. | Beins, Sean (18) (GP) | NT | 34.10 |
| Event 48 - Girls 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Holden, Samantha (15) (GP) | 33.55 | 32.45 | 2. | Dai, Grace (17) (GER) | 34.32 | 33.60 | 3. | Lasche, Olivia (17) (GP) | 35.00 | 34.87 | 4. | Bischoff, Hannah (17) (GER) | 36.88 | 36.12 | 5. | Altekruse, Leah McBride (16) (GP) | 36.36 | 36.51 | 6. | Wunsch, Anna (15) (GER) | 39.33 | 39.29 |
|
Event 49 - Boys 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | GERMANTOWN | 1:46.06 | 1:46.86 | | Sabad, Michael (10), Wong, Michael (12), Li, Alan (13), Nachod, Benjamin (8) | | 2. | GARRETT PARK | NT | 1:57.72 | | Kane, Benjamin (10), Sorensen, Jacob (11), Berry, Kevin (14), Oleson, Jack Brennan (8) | | 3. | GERMANTOWN | NT | 1:58.83 | | Ochman, Alexander (9), Ochman, Krystian (12), Li, Simon M (13), Ren, Dale Y (8) | | 4. | GARRETT PARK | NT | 2:10.15 | | Liden, Nicholas (10), Demitz, Connor (12), Hedge, Alex (13), Anderson, Chauncey William (8) | |
| Event 50 - Girls 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | GARRETT PARK | NT | 1:57.97 | | Heaton, Holly (9), Bonetta-Misteli, Kiki (12), Poling, Sarah (13), Harris, Quinn (8) | | 2. | GERMANTOWN | 2:02.37 | 2:00.42 | | Hayes, Victoria A (10), Baigal, Arona (12), Harnood, Eliya (13), Elkoshairi, Jana T (8) | | 3. | GARRETT PARK | NT | 2:05.27 | | Hilligoss, Allison (9), Shuck, Jordan (11), Duyn, Chiara (13), Opipari, Annabella (8) | | 4. | GERMANTOWN | NT | 2:20.27 | | Borjigin, Moshelle S (10), Schobitz, Anastasia (12), Ochman, Natalia (14), Brunken, Amanda S (8) | |
|