Event 1 - Boys 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Bernstein, Jonathan (12) (NMC) | NT | 1:30.06 | 2. | Barr, Thomas (12) (TB) | 1:37.88 | 1:36.77 | 3. | Soldavini, Scott (12) (TB) | 1:48.49 | 1:42.87 | 4. | Rezaie, Bijan (12) (NMC) | NT | 1:42.88 | 5. | Harty, Finn (11) (TB) | 1:43.53 | 1:46.85 | 6. | Hart, Collin (9) (NMC) | 1:50.16 | 1:48.44 |
| Event 2 - Girls 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Pittman, Rebecca (12) (TB) | 1:33.11 | 1:29.35 | 2. | Dufka, Eloise (12) (NMC) | 1:36.29 | 1:30.15 | 3. | Moser, Zoe J (11) (TB) | 1:44.04 | 1:43.47 | 4. | Bernstein, Maya (11) (NMC) | NT | 1:51.64 | 5. | Kimiecik, Clare (11) (TB) | 1:56.55 | 1:55.69 | -. | Brown, Erika (12) (NMC) | NT | DQ |
|
Event 3 - Boys 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | NT | 2:28.62 | | Hopkins, Michael (15), Ostuni, Steven (16), Verchot, John J (16), Barr, Vincent (17) | | 2. | NEW MARK COMMONS | NT | 2:40.74 | | Brown, Aaron (15), O'Neill, Evan (16), Raisch, Bryant S (14), Cobb, Kevin (13) | | 3. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | NT | 2:49.27 | | Walthall, Joe (13), Ostuni, Anthony (13), Kovacs, Koby (13), Olmert, Joseph (16) | | -. | NEW MARK COMMONS | NT | NS | | | |
| Event 4 - Girls 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | NT | 2:51.94 | | Leary, Alexis (17), Soldavini, Stephanie (15), Lyons, Melanie (15), Olmert, Samantha (17) | | 2T. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | NT | 3:26.35 | | Barr, Lydia (14), Herzfeld, Leah (17), Young, Alexa (14), Kovacs, Kelsey (15) | | 2T. | NEW MARK COMMONS | NT | 3:26.35 | | Shipley, Michelle (15), Turesson, Anna (13), Goraya, Reet (13), O'Neal, Caitlin (15) | | -. | NEW MARK COMMONS | NT | NS | | | |
|
Event 5 - Boys 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Jose, Ben (7) (NMC) | 20.57 | 21.81 | 2. | Cornejo, Martin T (7) (TB) | 27.39 | 24.56 | 3. | Berthiaume, Daniel (8) (NMC) | 30.23 | 28.29 | 4. | Diaz, Nicolas C (8) (TB) | 35.31 | 30.77 | 5. | Komo, Daniel (8) (NMC) | 40.50 | 38.18 | 6. | Hart, Riley (6) (NMC) | 46.53 | 48.70 | 7. | Polster, Maxence (7) (NMC) | 57.56 | 53.28 | 8. | Kaplan, Ryan (6) (NMC) | 52.19 | 53.88 | -. | Langsam, Macky S (7) (TB) | NT | NS |
| Event 6 - Girls 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Calis, Emma (8) (NMC) | NT | 20.06 | 2. | Langsam, Bella H (8) (TB) | 26.65 | 25.76 | 3. | Postovit, Iris (8) (NMC) | NT | 27.57 | 4. | Hoffman, Rebekah J (8) (TB) | 30.36 | 31.06 | 5. | Cornejo, Tereza M (5) (TB) | NT | 40.76 | 6. | Croarkin, Katie (7) (NMC) | 54.73 | 43.81 | 7. | Swayze, Hannah (7) (NMC) | NT | 45.09 | -. | Peter, Veda (8) (NMC) | 31.65 | DQ | -. | Cowl, Genevieve (7) (NMC) | 47.31 | NS |
|
Event 7 - Boys 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hart, Collin (9) (NMC) | 45.18 | 42.00 | 2. | Phillips, Connor D (10) (TB) | 45.42 | 42.83 | 3. | Sanders, Nicholas * (9) (TB) | NT | 45.58 | 4. | Baker, Kallist (9) (NMC) | 50.94 | 51.36 | 5. | O'Neill, Luke (10) (NMC) | 52.40 | 52.45 | 6. | Hinds, Andrew (9) (NMC) | 1:13.44 | 58.24 | 7. | Grammer, Daniel E (9) (TB) | 1:05.05 | 59.96 | 8. | Kaplan, Owen (9) (NMC) | 1:30.04 | 1:22.42 | -. | Durso, Francis (10) (NMC) | 1:01.03 | NS |
| Event 8 - Girls 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | gabidoulline, alice (10) (NMC) | 45.32 | 44.44 | 2. | Harty, Maris (9) (TB) | 50.24 | 45.59 | 3. | Ostlund, Madeline (10) (TB) | 45.84 | 45.65 | 4. | Turesson, Charlotte (9) (NMC) | 47.40 | 47.44 | 5. | Ostuni, Grace (9) (TB) | NT | 47.47 | 6. | Forrest, Cadie (9) (TB) | NT | 49.34 | 7. | Castanera, Hailey (9) (NMC) | 56.69 | 51.09 | 8. | Brown, Monica (10) (NMC) | 54.96 | 51.69 | 9. | Turesson, Elise (9) (NMC) | 52.81 | 52.12 | 10. | Smith, Katherine E (10) (TB) | 1:02.60 | 52.36 | 11. | Friel, Keara (10) (NMC) | 54.44 | 54.97 | 12. | Moser, Alexia L (9) (TB) | 1:00.93 | 1:03.01 |
|
Event 9 - Boys 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Gabidoulline, Ruslan (13) (NMC) | NT | 30.33 | 2. | Samuelson, Eli M (14) (TB) | 31.42 | 31.26 | 3. | Lyons, Jeremy (13) (TB) | 31.56 | 32.50 | 4. | Cobb, Kevin (13) (NMC) | NT | 33.97 | 5. | Green, William (14) (NMC) | 36.27 | 34.91 | 6. | Ostuni, Anthony (13) (TB) | 33.82 | 35.00 | 7. | Walthall, Joe (13) (TB) | 36.57 | 35.14 | 8. | O'Neill, Micky (14) (NMC) | 38.34 | 36.09 | 9. | Raisch, Bryant S (14) (NMC) | 37.06 | 41.03 | 10. | Kovacs, Koby (13) (TB) | NT | 44.19 | -. | Friel, Liam (13) (NMC) | 50.78 | NS |
| Event 10 - Girls 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Manor, Isabel (14) (TB) | 36.20 | 35.63 | 2. | Berger, Talya S (14) (TB) | 37.15 | 37.63 | 3. | Rinaudo, Lindsay (13) (NMC) | 38.76 | 38.78 | 4. | Barr, Lydia (14) (TB) | 38.46 | 39.82 | 5. | Young, Alexa (14) (TB) | NT | 43.64 | 6. | Turesson, Anna (13) (NMC) | 45.35 | 45.35 | 7. | Hoffman, Hannah R (14) (TB) | 43.96 | 45.68 | 8. | Neale-Lorello, Natalie R (13) (TB) | 51.17 | 52.57 | 9. | Goraya, Reet (13) (NMC) | 51.69 | 52.88 |
|
Event 11 - Boys 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Bernstein, Jonathan (12) (NMC) | NT | 33.36 | 2. | Barr, Thomas (12) (TB) | 36.52 | 35.88 | 3. | Grammer, Joshua F (12) (TB) | 39.34 | 36.39 | 4. | Phillips, Collin B (12) (TB) | 39.37 | 38.39 | 5. | Harty, Finn (11) (TB) | 39.13 | 42.31 | 6. | Perks, Brooks (11) (TB) | 43.32 | 43.52 | 7. | Green, Andrew (11) (NMC) | 48.36 | 46.29 | -. | Anderson, Edan (11) (NMC) | NT | NS |
| Event 12 - Girls 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Pittman, Rebecca (12) (TB) | 36.65 | 36.39 | 2. | Moser, Zoe J (11) (TB) | 41.45 | 40.52 | 3. | Lawson, Nicole (11) (TB) | 44.24 | 42.44 | 4. | Bernstein, Maya (11) (NMC) | NT | 42.47 | 5. | Ostlund, Julia (12) (TB) | 43.88 | 42.96 | 6. | Brown, Erika (12) (NMC) | NT | 44.05 | 7. | Clarence, Hema (12) (NMC) | NT | 45.68 | -. | Kimiecik, Clare (11) (TB) | 42.37 | DQ |
|
Event 13 - Boys 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Barr, Vincent (17) (TB) | 1:06.94 | 1:07.07 | 2. | O'Neill, Evan (16) (NMC) | NT | 1:07.09 | 3. | Hopkins, Michael (15) (TB) | 1:09.71 | 1:10.59 | 4. | Verchot, John J (16) (TB) | 1:15.41 | 1:19.56 | 5. | Olmert, Joseph (16) (TB) | NT | 1:24.02 | 6. | Ostuni, Steven (16) (TB) | NT | 1:26.47 | 7. | Brown, Aaron (15) (NMC) | 1:28.06 | 1:33.06 | -. | Shipley, Matthew (16) (NMC) | NT | NS | -. | Ivins, Kai (15) (TB) | NT | NS |
| Event 14 - Girls 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Lyons, Melanie (15) (TB) | 1:19.74 | 1:20.62 | 2. | Soldavini, Stephanie (15) (TB) | 1:23.51 | 1:20.97 | 3. | Olmert, Samantha (17) (TB) | 1:22.74 | 1:25.88 | 4. | Leary, Alexis (17) (TB) | 1:22.64 | 1:27.72 | 5. | O'Neal, Caitlin (15) (NMC) | 1:35.20 | 1:37.88 | 6. | Herzfeld, Leah (17) (TB) | 1:34.41 | 1:44.94 | 7. | Kovacs, Kelsey (15) (TB) | 1:43.79 | 1:45.45 | 8. | Shipley, Michelle (15) (NMC) | NT | 1:56.77 |
|
Event 15 - Boys 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Samuelson, Eli M (14) (TB) | 1:25.14 | 1:20.40 | 2. | Gabidoulline, Ruslan (13) (NMC) | NT | 1:20.50 | 3. | Ostuni, Anthony (13) (TB) | 1:26.68 | 1:27.91 | 4. | Lyons, Jeremy (13) (TB) | 1:27.70 | 1:29.60 | 5. | Green, William (14) (NMC) | 1:33.33 | 1:30.38 | 6. | Raisch, Bryant S (14) (NMC) | 1:41.12 | 1:41.36 |
| Event 16 - Girls 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Berthiaume, Lea (13) (NMC) | 1:38.56 | 1:32.35 | 2. | Manor, Isabel (14) (TB) | 1:45.89 | 1:44.53 | 3. | Rinaudo, Lindsay (13) (NMC) | 1:52.90 | 1:48.87 | 4. | Turesson, Anna (13) (NMC) | 1:56.56 | 1:53.44 | 5. | Barr, Lydia (14) (TB) | 1:52.09 | 1:56.02 | -. | Berger, Talya S (14) (TB) | 1:41.45 | DQ |
|
Event 17 - Boys 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Kimelman, Eugene (8) (NMC) | 30.56 | 28.18 | 2. | Jose, Ben (7) (NMC) | 31.81 | 28.47 | 3. | Bloom, Jeremy (8) (NMC) | 32.84 | 32.82 | 4. | Diaz, Nicolas C (8) (TB) | 36.62 | 35.47 |
| Event 18 - Girls 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Peter, Veda (8) (NMC) | 31.22 | 27.25 | 2. | Langsam, Bella H (8) (TB) | 41.43 | 29.19 | 3. | Baker, Korelle (8) (NMC) | 41.14 | 34.35 | 4. | Culligan, Ryleigh (8) (NMC) | 48.90 | 46.07 | -. | Hoffman, Rebekah J (8) (TB) | 31.41 | DQ |
|
Event 19 - Boys 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Phillips, Connor D (10) (TB) | 25.24 | 23.32 | 2. | Hart, Collin (9) (NMC) | 24.84 | 25.44 | 3. | Goraya, Ajeet (10) (NMC) | 24.95 | 26.53 | 4. | Hinds, Andrew (9) (NMC) | 30.57 | 29.27 | 5. | Sanders, Nicholas * (9) (TB) | 39.28 | 30.02 | 6. | Grammer, Daniel E (9) (TB) | 45.71 | 39.81 |
| Event 20 - Girls 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Turesson, Elise (9) (NMC) | 26.47 | 25.99 | 2. | Harty, Maris (9) (TB) | 27.20 | 26.90 | 3. | Turesson, Charlotte (9) (NMC) | 28.04 | 28.21 | 4. | Shugars, Zoe A (10) (TB) | 27.66 | 29.35 | 5. | Jose, Leah (9) (NMC) | 28.97 | 31.33 | -. | Ostlund, Madeline (10) (TB) | 27.37 | DQ |
|
Event 21 - Boys 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Barr, Vincent (17) (TB) | 1:22.31 | 1:23.46 | 2. | O'Neill, Evan (16) (NMC) | NT | 1:23.88 | 3. | Hopkins, Michael (15) (TB) | 1:31.91 | 1:27.45 | 4. | Verchot, John J (16) (TB) | 1:44.35 | 1:47.50 | 5. | Brown, Aaron (15) (NMC) | 1:45.44 | 1:51.88 | -. | Rezaie, Neema (18) (NMC) | NT | NS |
| Event 22 - Girls 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Lyons, Melanie (15) (TB) | 1:42.61 | 1:37.64 | 2. | Leary, Alexis (17) (TB) | 1:48.97 | 1:48.70 | 3. | Shipley, Michelle (15) (NMC) | NT | 2:08.45 | 4. | Kovacs, Kelsey (15) (TB) | 2:16.71 | 2:16.90 |
|
Event 23 - Boys 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Bernstein, Jonathan (12) (NMC) | NT | 43.24 | 2. | Barr, Thomas (12) (TB) | 45.09 | 43.27 | 3. | Phillips, Collin B (12) (TB) | 47.93 | 47.14 | 4. | Soldavini, Scott (12) (TB) | 53.70 | 49.18 | 5. | Rezaie, Bijan (12) (NMC) | 51.03 | 50.03 | -. | Anderson, Edan (11) (NMC) | 1:28.12 | NS |
| Event 24 - Girls 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Pittman, Rebecca (12) (TB) | 48.49 | 42.16 | 2. | Dufka, Eloise (12) (NMC) | 48.28 | 42.25 | 3. | Ostlund, Julia (12) (TB) | 1:00.62 | 55.66 | 4. | Brown, Erika (12) (NMC) | NT | 56.15 | 5. | Kimiecik, Clare (11) (TB) | 1:00.25 | 57.26 | 6. | Clarence, Hema (12) (NMC) | NT | 1:10.49 |
|
Event 25 - Boys 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Samuelson, Eli M (14) (TB) | 39.51 | 36.80 | 2. | Gabidoulline, Ruslan (13) (NMC) | NT | 37.90 | 3. | Lyons, Jeremy (13) (TB) | 42.54 | 41.47 | 4. | Cobb, Kevin (13) (NMC) | NT | 42.65 | 5. | Green, William (14) (NMC) | 46.07 | 44.97 | 6. | Kovacs, Koby (13) (TB) | NT | 58.16 |
| Event 26 - Girls 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Manor, Isabel (14) (TB) | 49.41 | 45.28 | 2. | Berger, Talya S (14) (TB) | 48.35 | 46.02 | 3. | Berthiaume, Lea (13) (NMC) | 52.11 | 49.28 | 4. | Rinaudo, Lindsay (13) (NMC) | 51.56 | 50.14 | 5. | Young, Alexa (14) (TB) | 54.78 | 54.58 | 6. | Turesson, Anna (13) (NMC) | 54.71 | 57.33 |
|
Event 27 - Boys 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | O'Neill, Evan (16) (NMC) | NT | 1:19.72 | 2. | Barr, Vincent (17) (TB) | 1:23.02 | 1:23.43 | 3. | Hopkins, Michael (15) (TB) | 1:22.20 | 1:24.50 | 4. | Verchot, John J (16) (TB) | 1:37.75 | 1:35.56 | -. | Rezaie, Neema (18) (NMC) | NT | NS | -. | Brown, Aaron (15) (NMC) | 1:41.81 | NS |
| Event 28 - Girls 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Lyons, Melanie (15) (TB) | 1:30.28 | 1:33.94 | 2. | Soldavini, Stephanie (15) (TB) | 1:28.50 | 1:34.03 | 3. | Olmert, Samantha (17) (TB) | 1:34.35 | 1:44.59 | 4. | O'Neal, Caitlin (15) (NMC) | 1:51.45 | 1:51.59 | 5. | Shipley, Michelle (15) (NMC) | NT | 2:17.28 |
|
Event 29 - Boys 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Bloom, Jeremy (8) (NMC) | 28.65 | 29.19 | 2. | Cornejo, Martin T (7) (TB) | 36.26 | 29.92 | 3. | Kimelman, Eugene (8) (NMC) | 34.78 | 31.30 | -. | Bloom, Andrew (7) (NMC) | 46.94 | DQ |
| Event 30 - Girls 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Calis, Emma (8) (NMC) | NT | 28.34 | 2. | Baker, Korelle (8) (NMC) | 30.26 | 30.59 | 3. | Culligan, Ryleigh (8) (NMC) | 35.21 | 33.88 | 4. | Langsam, Bella H (8) (TB) | NT | 40.93 |
|
Event 31 - Boys 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Goraya, Ajeet (10) (NMC) | 27.59 | 27.60 | 2. | Baker, Kallist (9) (NMC) | 30.76 | 28.12 | 3. | Grammer, Daniel E (9) (TB) | 37.66 | 33.62 | 4. | O'Neill, Luke (10) (NMC) | NT | 33.77 |
| Event 32 - Girls 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | gabidoulline, alice (10) (NMC) | 26.91 | 25.31 | 2. | Jose, Leah (9) (NMC) | 28.19 | 26.56 | 3. | Castanera, Madison (10) (NMC) | 25.64 | 28.72 | 4. | Shugars, Zoe A (10) (TB) | 31.80 | 29.20 | 5. | Christenson, Samantha R (10) (TB) | 29.41 | 31.81 | -. | Ostuni, Grace (9) (TB) | 27.57 | DQ |
|
Event 33 - Boys 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Soldavini, Scott (12) (TB) | 45.33 | 45.00 | 2. | Shugars, Parker A (12) (TB) | 52.95 | 50.54 | 3. | Rezaie, Bijan (12) (NMC) | 52.47 | 51.52 | 4. | Harty, Finn (11) (TB) | 55.50 | 55.40 | 5. | Green, Andrew (11) (NMC) | 1:03.63 | 59.99 | -. | Anderson, Edan (11) (NMC) | NT | NS |
| Event 34 - Girls 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Moser, Zoe J (11) (TB) | 47.70 | 45.84 | 2. | Dufka, Eloise (12) (NMC) | 51.13 | 47.00 | 3. | Bernstein, Maya (11) (NMC) | NT | 51.15 | 4. | Kimiecik, Clare (11) (TB) | 1:01.53 | 57.46 | 5. | Lawson, Nicole (11) (TB) | 1:04.68 | 1:02.79 | 6. | Clarence, Hema (12) (NMC) | 1:09.37 | 1:06.82 |
|
Event 35 - Boys 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Ostuni, Anthony (13) (TB) | 43.39 | 41.91 | 2. | Gabidoulline, Ruslan (13) (NMC) | NT | 42.59 | 3. | Lyons, Jeremy (13) (TB) | 46.36 | 45.20 | 4. | O'Neill, Micky (14) (NMC) | 50.94 | 46.93 | 5. | Raisch, Bryant S (14) (NMC) | 48.81 | 47.27 | 6. | Walthall, Joe (13) (TB) | NT | 50.93 |
| Event 36 - Girls 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Berthiaume, Lea (13) (NMC) | 51.94 | 49.84 | 2. | Goraya, Reet (13) (NMC) | 54.84 | 52.98 | 3. | Manor, Isabel (14) (TB) | 56.34 | 56.12 | 4. | Barr, Lydia (14) (TB) | 1:04.07 | 1:04.04 | 5. | Hoffman, Hannah R (14) (TB) | NT | 1:07.83 | -. | Turesson, Anna (13) (NMC) | 51.54 | NS |
|
Event 37 - Boys 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | O'Neill, Evan (16) (NMC) | NT | 1:28.24 | 2. | Ostuni, Steven (16) (TB) | 1:32.97 | 1:39.25 | 3. | Hopkins, Michael (15) (TB) | 1:37.92 | 1:39.56 | 4. | Olmert, Joseph (16) (TB) | NT | 2:04.68 | -. | Rezaie, Neema (18) (NMC) | NT | NS | -. | Shipley, Matthew (16) (NMC) | NT | NS |
| Event 38 - Girls 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Soldavini, Stephanie (15) (TB) | 1:39.83 | 1:41.72 | 2. | Olmert, Samantha (17) (TB) | 1:44.06 | 1:52.22 | 3. | O'Neal, Caitlin (15) (NMC) | 2:06.40 | 2:01.02 | 4. | Kovacs, Kelsey (15) (TB) | 2:19.21 | 2:10.19 |
|
Event 39 - Boys 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Kimelman, Eugene (8) (NMC) | 29.33 | 28.37 | 2. | Jose, Ben (7) (NMC) | 26.25 | 28.72 | 3. | Cornejo, Martin T (7) (TB) | NT | 29.03 | 4. | Bloom, Jeremy (8) (NMC) | 32.25 | 32.15 | -. | Diaz, Nicolas C (8) (TB) | NT | DQ |
| Event 40 - Girls 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Calis, Emma (8) (NMC) | NT | 27.29 | 2. | Hoffman, Rebekah J (8) (TB) | NT | 36.95 | 3. | Baker, Korelle (8) (NMC) | 45.65 | 39.00 | -. | Culligan, Ryleigh (8) (NMC) | 47.27 | DQ |
|
Event 41 - Boys 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hart, Collin (9) (NMC) | 24.38 | 23.72 | 2. | Phillips, Connor D (10) (TB) | 27.21 | 27.77 | 3. | Goraya, Ajeet (10) (NMC) | 33.24 | 29.64 | 4. | Sanders, Nicholas * (9) (TB) | 33.23 | 31.24 | 5. | O'Neill, Luke (10) (NMC) | 35.25 | 37.67 |
| Event 42 - Girls 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Harty, Maris (9) (TB) | 22.59 | 23.09 | 2. | gabidoulline, alice (10) (NMC) | 25.37 | 24.88 | 3. | Ostlund, Madeline (10) (TB) | 29.90 | 25.20 | 4. | Shugars, Zoe A (10) (TB) | 30.00 | 29.22 | 5. | Jose, Leah (9) (NMC) | 34.59 | 33.00 | 6. | Castanera, Madison (10) (NMC) | 34.94 | 34.46 |
|
Event 43 - Boys 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Bernstein, Jonathan (12) (NMC) | NT | 37.08 | 2. | Barr, Thomas (12) (TB) | 47.47 | 47.13 | 3. | Grammer, Joshua F (12) (TB) | 47.03 | 48.08 | 4. | Phillips, Collin B (12) (TB) | 48.45 | 49.44 | 5. | Rezaie, Bijan (12) (NMC) | 52.60 | 52.66 | 6. | Green, Andrew (11) (NMC) | 59.97 | 56.06 |
| Event 44 - Girls 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Pittman, Rebecca (12) (TB) | 41.64 | 40.39 | 2. | Dufka, Eloise (12) (NMC) | 43.24 | 42.51 | 3. | Moser, Zoe J (11) (TB) | 48.72 | 51.02 | 4. | Bernstein, Maya (11) (NMC) | NT | 54.04 | 5. | Lawson, Nicole (11) (TB) | 51.40 | 54.47 | -. | Brown, Erika (12) (NMC) | NT | DQ |
|
Event 45 - Boys 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Samuelson, Eli M (14) (TB) | 38.84 | 35.27 | 2. | Ostuni, Anthony (13) (TB) | 39.75 | 38.78 | 3. | Cobb, Kevin (13) (NMC) | NT | 39.76 | 4. | Walthall, Joe (13) (TB) | 44.50 | 41.27 | 5. | Green, William (14) (NMC) | 41.52 | 42.97 | 6. | Raisch, Bryant S (14) (NMC) | 41.31 | 43.13 |
| Event 46 - Girls 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Berthiaume, Lea (13) (NMC) | 42.22 | 39.34 | 2. | Rinaudo, Lindsay (13) (NMC) | 50.63 | 47.60 | 3. | Young, Alexa (14) (TB) | NT | 48.69 | 4. | Berger, Talya S (14) (TB) | 48.76 | 49.98 | 5. | Barr, Lydia (14) (TB) | 56.49 | 55.89 | 6. | Goraya, Reet (13) (NMC) | 1:06.15 | 1:00.88 |
|
Event 47 - Boys 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Barr, Vincent (17) (TB) | 34.85 | 34.85 | 2. | Verchot, John J (16) (TB) | 40.81 | 38.75 | 3. | Brown, Aaron (15) (NMC) | 43.25 | 44.00 | 4. | Ostuni, Steven (16) (TB) | NT | 44.85 | -. | Shipley, Matthew (16) (NMC) | NT | NS | -. | Rezaie, Neema (18) (NMC) | NT | NS |
| Event 48 - Girls 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Lyons, Melanie (15) (TB) | 37.62 | 39.46 | 2. | Soldavini, Stephanie (15) (TB) | 39.13 | 43.00 | 3. | Olmert, Samantha (17) (TB) | 41.25 | 45.10 | 4. | O'Neal, Caitlin (15) (NMC) | 25.69 | 51.78 | 5. | Shipley, Michelle (15) (NMC) | 1:02.40 | 1:02.00 |
|
Event 49 - Boys 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | NEW MARK COMMONS | NT | 2:07.83 | | Hart, Collin (9), Bernstein, Jonathan (12), Gabidoulline, Ruslan (13), Jose, Ben (7) | | 2. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | NT | 2:17.66 | | Phillips, Connor D (10), Barr, Thomas (12), Samuelson, Eli M (14), Cornejo, Martin T (7) | | 3. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | NT | 2:32.63 | | Sanders, Nicholas * (9), Grammer, Joshua F (12), Lyons, Jeremy (13), Diaz, Nicolas C (8) | | 4. | NEW MARK COMMONS | NT | 2:35.84 | | Baker, Kallist (9), Green, Andrew (11), Green, William (14), Kimelman, Eugene (8) | |
| Event 50 - Girls 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | NEW MARK COMMONS | NT | 2:19.53 | | gabidoulline, alice (10), Dufka, Eloise (12), Berthiaume, Lea (13), Calis, Emma (8) | | 2. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | NT | 2:33.85 | | Harty, Maris (9), Pittman, Rebecca (12), Manor, Isabel (14), Langsam, Bella H (8) | | 3. | TWINBROOK (NON-Conforming Pool) | NT | 2:38.52 | | Ostlund, Madeline (10), Berger, Talya S (14), Hoffman, Rebekah J (8), Moser, Zoe J (11) | | 4. | NEW MARK COMMONS | NT | 2:54.03 | | Jose, Leah (9), Bernstein, Maya (11), Rinaudo, Lindsay (13), Postovit, Iris (8) | |
|