Event 1 - Boys 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Loane, Alex (12) (LLD) | 1:20.37 | 1:20.44 | 2. | Brun, Alex (11) (LLD) | 1:21.98 | 1:21.97 | 3. | Lindner, Jacob (10) (LLD) | 1:22.68 | 1:22.44 | 4. | Oleynik, Joseph David (11) (PA) | 1:28.09 | 1:27.56 | 5. | Cooper, Alec (9) (PA) | 1:36.50 | 1:35.09 | 6. | Oleynik, Maximus Vladimir (11) (PA) | 1:39.00 | 1:42.88 |
| Event 2 - Girls 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Reilly, Sophie (11) (PA) | 1:20.50 | 1:19.82 | 2. | Morin, Hannah (12) (LLD) | 1:30.03 | 1:28.09 | 3. | Heath, Lindsey (12) (LLD) | 1:29.18 | 1:28.84 | 4. | Levy, Amanda (11) (PA) | 1:29.59 | 1:29.94 | 5. | Mendelsohn, Ava Claire (10) (PA) | 1:31.09 | 1:30.27 | 6. | Goldstein, Lindsey (11) (LLD) | 1:29.37 | 1:30.75 |
|
Event 3 - Boys 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | PALISADES | NT | 2:03.51 | | Bouvier, Ben (16), Remez, Nathaniel (15), Goddard, Grant (15), Ledecky, Michael (18) | | 2. | LAKELANDS | NT | 2:03.56 | | Goldstein, Brandon (15), Quintas, John (17), Palmiere, Michael (16), Thompson, Drew (16) | | 3. | LAKELANDS | NT | 2:44.41 | | Ransing, Nick (15), Brun, Nick (11), Fleischer, Andy (17), Nisson, Kirk (13) | | -. | PALISADES | NT | DQ | | Gill, Sean Francis (12), Harnischfeger, Marius * (17), Holy, Benjamin (12), Wowk, Adrian (16) | |
| Event 4 - Girls 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | PALISADES | NT | 2:27.75 | | Levy, Lauren (18), Levy, Jessica (16), Remez, Marisa (17), Harnischfeger, Fiona * (15) | | 2. | LAKELANDS | NT | 2:31.90 | | Xu, Rosalyn (16), Xu, Christina (15), Loane, Kate (17), Coulson, Katie (14) | | 3. | PALISADES | NT | 2:41.30 | | Remez, Elena (11), Shtasel-Kretz, Flanders (14), Barry, Michelle Kathleen (14), Miles, Robyn (15) | | 4. | LAKELANDS | NT | 3:10.40 | | Adkins, Spencer (14), McDanald, Megan (13), Thompson, Alexa (14), Wakefield, Lauren (16) | |
|
Event 5 - Boys 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Stiles, Reed (8) (LLD) | 22.47 | 21.10 | 2. | Lee, Gordon (8) (LLD) | 25.22 | 21.75 | 3. | Burton-Buckley, Jack (8) (LLD) | 21.69 | 22.06 | 4. | Brick, Patrick (7) (LLD) | 23.12 | 22.69 | 5. | Zarchin, Zack (7) (LLD) | 24.72 | 23.32 | 6. | Mendelsohn, Max Aaron (8) (PA) | 21.90 | 23.44 | 7. | Agritellis, Simo (8) (LLD) | 23.75 | 25.16 | 8. | Karp, Grady Anderson (7) (PA) | 58.06 | 29.69 | 9. | Cuello-Wolffe, Max Ruben (8) (PA) | 36.75 | 31.57 | 10. | O'Meara, Andrew (6) (PA) | NT | 33.48 | 11. | O'Meara, Ryan (8) (PA) | NT | 34.81 |
| Event 6 - Girls 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Kitchen, Gabrielle (8) (LLD) | 22.69 | 22.18 | 2. | Neal, Bella (8) (LLD) | 23.81 | 22.56 | 3. | Carter, Gesina Catharina (8) (PA) | 25.03 | 22.80 | 4T. | Lapidus, Sara Lynn (8) (PA) | 23.67 | 22.81 | 4T. | Ambrose, Reagan (8) (LLD) | 23.49 | 22.81 | 6. | Neal, Emma (8) (LLD) | 24.63 | 23.84 | 7. | Williams, Lauren Nicole (7) (LLD) | 22.83 | 24.03 | 8. | Meyer-O'Connor, Dylan Simone (8) (PA) | 24.79 | 24.81 | 9. | Bennett, Sydney (8) (LLD) | 23.38 | 25.06 | 10. | Aladjem, Ellie (8) (PA) | 26.10 | 25.13 | 11. | Gill, Annika Sophia (8) (PA) | 25.28 | 25.81 | 12. | Knight, Ellie S (8) (PA) | 27.41 | 28.02 |
|
Event 7 - Boys 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Lindner, Jacob (10) (LLD) | 31.65 | 31.37 | 2. | Paulos, Michael (10) (PA) | 38.22 | 36.37 | 3. | Cooper, Alec (9) (PA) | 37.13 | 36.51 | 4. | Woods, Jeremy (9) (LLD) | 40.33 | 39.75 | 5. | Xu, Daniel (9) (LLD) | 43.51 | 43.13 | 6. | Soler, Alex (9) (LLD) | 46.45 | 44.63 | 7. | France, Carter (10) (LLD) | 48.10 | 44.69 | 8. | Carter, Joshua Forest (10) (PA) | 46.22 | 45.22 | 9. | Karp, Max Hudson (10) (PA) | 58.06 | 46.64 | 10. | Godschalk, Peter V (9) (PA) | 50.57 | 47.96 | 11. | Soler, Ryan (9) (LLD) | 47.08 | 50.31 | 12. | Meyer-O'Connor, Ian Thomas (10) (PA) | 59.28 | 58.72 |
| Event 8 - Girls 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Mendelsohn, Ava Claire (10) (PA) | 35.41 | 34.91 | 2. | Brick, Lindsey (10) (LLD) | 35.73 | 35.47 | 3. | Morris, Annie (9) (LLD) | 36.84 | 37.50 | 4. | Ransing, Lauren (10) (LLD) | 39.90 | 37.80 | 5. | Faraone, Kate (10) (LLD) | 41.88 | 40.47 | 6. | Cooper, Chloe (9) (PA) | 44.15 | 42.64 | 7. | Shtasel-Kretz, Alera (9) (PA) | 48.25 | 44.20 | 8. | Smith, Hensley (9) (LLD) | 44.85 | 44.59 | 9. | Sullivan, Tori (10) (PA) | 47.03 | 45.68 | 10. | Slater, Grace (9) (LLD) | 43.67 | 48.84 | 11. | Kotelanski, Maia Beth (10) (PA) | 51.87 | 52.07 | 12. | Smolover-Bord, Liana Eve (9) (PA) | 1:04.16 | 59.16 |
|
Event 9 - Boys 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Myers, Alex (13) (LLD) | 29.51 | 29.06 | 2. | Morin, Corey (14) (LLD) | 30.65 | 29.87 | 3. | Paulos, Zachary (13) (PA) | 29.71 | 30.22 | 4. | Jameson, Kyle (13) (LLD) | 33.37 | 33.62 | 5. | Mejia, Aidan D (14) (PA) | NT | 36.68 | 6. | Nisson, Kirk (13) (LLD) | 38.09 | 38.22 | 7. | Gill, Brian James (11) (PA) | 40.97 | 39.75 | 8. | Silver, Jay Gardner (13) (PA) | 46.59 | 46.83 | 9. | Stiles, Andrew (11) (LLD) | NT | 49.06 |
| Event 10 - Girls 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Zarchin, Maddy (13) (LLD) | 28.99 | 28.91 | 2. | Gregory, Catherine (14) (PA) | NT | 30.73 | 3. | Kulikowski, Tess Elene (14) (PA) | 33.19 | 31.65 | 4. | Valenti, Ellie (14) (LLD) | 31.17 | 31.69 | 5. | Palmiere, Katie (14) (LLD) | NT | 32.53 | 6. | Medish, Kira Lee (13) (PA) | 32.25 | 33.94 | 7. | Coulson, Katie (14) (LLD) | NT | 34.17 | 8. | Barry, Michelle Kathleen (14) (PA) | 34.65 | 35.01 | 9. | Harvey, Ella (13) (PA) | 34.53 | 35.77 | 10. | Adkins, Spencer (14) (LLD) | 38.44 | 36.57 | 11. | Thompson, Alexa (14) (LLD) | 40.02 | 40.56 | 12. | Shtasel-Kretz, Flanders (14) (PA) | 39.66 | 41.56 |
|
Event 11 - Boys 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Woods, Matthew (12) (LLD) | 32.28 | 31.69 | 2. | Loane, Alex (12) (LLD) | 32.47 | 32.66 | 3. | Oleynik, Joseph David (11) (PA) | 33.43 | 33.01 | 4. | Brun, Alex (11) (LLD) | 33.28 | 33.94 | 5. | Oleynik, Maximus Vladimir (11) (PA) | 38.12 | 35.53 | 6. | Zarchin, Brian (11) (LLD) | 38.79 | 35.57 | 7. | Goodfriend, Ari (11) (PA) | 35.37 | 35.85 | 8. | Gill, Sean Francis (12) (PA) | 37.38 | 37.37 | 9. | Brun, Nick (11) (LLD) | 37.70 | 37.38 | 10. | Holy, Benjamin (12) (PA) | 40.13 | 39.63 | 11. | Agritellis, Christopher (11) (LLD) | 45.03 | 43.69 |
| Event 12 - Girls 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Reilly, Sophie (11) (PA) | 33.19 | 32.63 | 2. | Goldstein, Lindsey (11) (LLD) | 35.02 | 34.81 | 3. | Heath, Lindsey (12) (LLD) | 35.59 | 35.13 | 4. | Bautista, Anna (11) (PA) | 37.75 | 35.21 | 5. | Gunther, Liza (12) (PA) | 35.37 | 35.47 | 6. | Schacht, Hannah (12) (PA) | 35.84 | 35.48 | 7. | Ingalls, Katie (12) (LLD) | 36.37 | 35.75 | 8. | Morin, Hannah (12) (LLD) | 35.97 | 36.09 | 9. | Levy, Amanda (11) (PA) | 35.94 | 36.25 | 10. | He, Olivia (11) (LLD) | 37.05 | 37.84 | 11. | Brick, Micaela (11) (LLD) | 38.43 | 38.63 | 12. | Smith, Caroline Elisabeth (11) (PA) | 38.22 | 39.33 |
|
Event 13 - Boys 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Goddard, Grant (15) (PA) | 1:01.97 | 55.31 | 2. | Goldstein, Brandon (15) (LLD) | 59.57 | 55.84 | 3. | Ledecky, Michael (18) (PA) | 58.28 | 57.91 | 4. | Palmiere, Michael (16) (LLD) | 1:03.87 | 59.56 | 5. | Bouvier, Ben (16) (PA) | 1:03.60 | 1:05.01 | 6. | Quintas, John (17) (LLD) | NT | 1:05.88 | 7. | Thompson, Drew (16) (LLD) | 1:05.57 | 1:07.29 | 8. | Wowk, Adrian (16) (PA) | NT | 1:08.59 | 9. | Remez, Nathaniel (15) (PA) | 1:11.91 | 1:09.44 | 10. | Ransing, Nick (15) (LLD) | 1:06.87 | 1:09.47 | 11. | Fleischer, Andy (17) (LLD) | 1:18.14 | 1:20.69 | 12. | Harnischfeger, Marius * (17) (PA) | NT | 1:37.53 |
| Event 14 - Girls 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Levy, Lauren (18) (PA) | NT | 1:04.57 | 2. | Loane, Kate (17) (LLD) | 1:09.49 | 1:07.95 | 3. | Remez, Marisa (17) (PA) | 1:24.78 | 1:12.84 | 4. | Levy, Jessica (16) (PA) | 1:15.50 | 1:13.82 | 5. | Harnischfeger, Fiona * (15) (PA) | NT | 1:16.91 | 6. | Xu, Rosalyn (16) (LLD) | 1:22.37 | 1:19.34 | 7. | Linder, Caroline (15) (PA) | 1:24.03 | 1:21.47 | 8. | Miles, Robyn (15) (PA) | 1:25.14 | 1:22.06 | 9. | Xu, Christina (15) (LLD) | 1:24.01 | 1:22.94 | 10. | Wakefield, Lauren (16) (LLD) | 1:30.38 | 1:26.03 | 11. | Asofsky, Amanda (16) (LLD) | 1:38.57 | 1:34.97 |
|
Event 15 - Boys 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Morin, Corey (14) (LLD) | 1:18.39 | 1:15.22 | 2. | Paulos, Zachary (13) (PA) | 1:19.17 | 1:17.26 | 3. | Myers, Alex (13) (LLD) | 1:23.39 | 1:24.44 | 4. | Jameson, Kyle (13) (LLD) | 1:36.61 | 1:38.38 | 5. | Mejia, Aidan D (14) (PA) | NT | 1:42.56 | 6. | Silver, Jay Gardner (13) (PA) | NT | 2:08.63 |
| Event 16 - Girls 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Zarchin, Maddy (13) (LLD) | 1:12.88 | 1:11.87 | 2. | Gregory, Catherine (14) (PA) | NT | 1:15.46 | 3. | Kulikowski, Tess Elene (14) (PA) | 1:25.42 | 1:19.03 | 4. | Valenti, Ellie (14) (LLD) | 1:22.09 | 1:20.93 | 5. | Palmiere, Katie (14) (LLD) | NT | 1:26.33 | -. | Barry, Michelle Kathleen (14) (PA) | 1:36.07 | DQ |
|
Event 17 - Boys 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Stiles, Reed (8) (LLD) | 25.44 | 25.50 | 2. | Lee, Gordon (8) (LLD) | 29.23 | 27.51 | 3. | Brick, Patrick (7) (LLD) | 30.14 | 28.03 | 4. | Alter, Adam Ilan (8) (PA) | NT | 31.46 | 5. | O'Meara, Ryan (8) (PA) | NT | 40.76 | 6. | Cuello-Wolffe, Max Ruben (8) (PA) | 49.28 | 46.95 |
| Event 18 - Girls 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Cope, Margaret May (8) (PA) | 30.50 | 26.04 | 2. | Murphy, Abigail Gibson (8) (PA) | NT | 26.67 | 3. | Ambrose, Reagan (8) (LLD) | 27.90 | 26.70 | 4. | Kitchen, Gabrielle (8) (LLD) | 27.06 | 27.12 | 5. | Williams, Lauren Nicole (7) (LLD) | 28.06 | 29.66 | 6. | Gill, Annika Sophia (8) (PA) | 32.90 | 33.47 |
|
Event 19 - Boys 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Lindner, Jacob (10) (LLD) | 17.36 | 17.56 | 2. | Cooper, Alec (9) (PA) | 19.75 | 18.76 | 3. | Heath, Michael (9) (LLD) | NT | 23.81 | 4. | Carter, Joshua Forest (10) (PA) | 31.25 | 26.10 | 5. | Soler, Alex (9) (LLD) | 26.59 | 26.28 | 6. | Meyer-O'Connor, Ian Thomas (10) (PA) | 30.65 | 29.27 |
| Event 20 - Girls 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Brick, Lindsey (10) (LLD) | 19.46 | 19.65 | 2. | Mendelsohn, Ava Claire (10) (PA) | 19.97 | 19.66 | 3. | Ransing, Lauren (10) (LLD) | 22.49 | 21.84 | 4. | Kotelanski, Maia Beth (10) (PA) | 26.00 | 24.91 | 5. | Sorkin, Claire Rebecca (9) (PA) | NT | 27.72 | 6. | Vendittis, Alyssa (9) (LLD) | 23.60 | 29.56 |
|
Event 21 - Boys 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Goddard, Grant (15) (PA) | 1:08.56 | 1:01.66 | 2. | Goldstein, Brandon (15) (LLD) | 1:05.55 | 1:02.08 | 3. | Palmiere, Michael (16) (LLD) | 1:08.72 | 1:07.62 | 4. | Ledecky, Michael (18) (PA) | 1:10.28 | 1:08.63 | 5. | Bouvier, Ben (16) (PA) | 1:13.72 | 1:14.43 | 6. | Ransing, Nick (15) (LLD) | 1:19.83 | 1:22.25 |
| Event 22 - Girls 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Levy, Lauren (18) (PA) | NT | 1:15.25 | 2. | Harnischfeger, Fiona * (15) (PA) | NT | 1:28.37 | 3. | Levy, Jessica (16) (PA) | 1:31.84 | 1:29.25 | 4. | Xu, Rosalyn (16) (LLD) | 1:30.15 | 1:30.34 | 5. | Xu, Christina (15) (LLD) | 1:41.32 | 1:38.37 | 6. | Wakefield, Lauren (16) (LLD) | 1:56.03 | 1:49.47 |
|
Event 23 - Boys 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Brun, Alex (11) (LLD) | 39.46 | 38.59 | 2. | Woods, Matthew (12) (LLD) | 39.89 | 39.06 | 3. | Oleynik, Joseph David (11) (PA) | 41.91 | 41.44 | 4. | Brun, Nick (11) (LLD) | 43.82 | 43.85 | 5. | Oleynik, Maximus Vladimir (11) (PA) | 45.28 | 46.53 | 6. | Goodfriend, Ari (11) (PA) | 46.35 | 46.62 |
| Event 24 - Girls 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Heath, Lindsey (12) (LLD) | 41.29 | 41.16 | 2. | Schacht, Hannah (12) (PA) | 42.53 | 41.35 | 3. | He, Olivia (11) (LLD) | 41.07 | 41.44 | 4. | Remez, Elena (11) (PA) | NT | 41.54 | 5. | Goldstein, Lindsey (11) (LLD) | 40.93 | 41.75 | 6. | Bautista, Anna (11) (PA) | 44.45 | 42.72 |
|
Event 25 - Boys 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Morin, Corey (14) (LLD) | 35.64 | 35.03 | 2. | Paulos, Zachary (13) (PA) | 37.32 | 35.34 | 3. | Mejia, Aidan D (14) (PA) | NT | 48.66 | 4. | Gill, Brian James (11) (PA) | 48.75 | 49.22 | 5. | Nisson, Kirk (13) (LLD) | 51.44 | 50.12 |
| Event 26 - Girls 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Zarchin, Maddy (13) (LLD) | 34.11 | 34.35 | 2. | Gregory, Catherine (14) (PA) | NT | 36.08 | 3. | Kulikowski, Tess Elene (14) (PA) | 40.12 | 38.53 | 4. | Palmiere, Katie (14) (LLD) | 40.58 | 39.19 | 5. | Coulson, Katie (14) (LLD) | 41.53 | 41.19 | -. | Barry, Michelle Kathleen (14) (PA) | NT | DQ |
|
Event 27 - Boys 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Goddard, Grant (15) (PA) | 1:08.93 | 1:03.12 | 2. | Goldstein, Brandon (15) (LLD) | 1:04.72 | 1:03.38 | 3. | Palmiere, Michael (16) (LLD) | 1:08.49 | 1:07.81 | 4. | Ledecky, Michael (18) (PA) | 1:09.63 | 1:10.06 | 5. | Thompson, Drew (16) (LLD) | 1:16.77 | 1:15.62 | 6. | Bouvier, Ben (16) (PA) | 1:17.28 | 1:16.25 |
| Event 28 - Girls 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Levy, Lauren (18) (PA) | NT | 1:14.55 | 2. | Loane, Kate (17) (LLD) | 1:19.63 | 1:19.38 | 3. | Levy, Jessica (16) (PA) | 1:29.06 | 1:28.31 | 4. | Harnischfeger, Fiona * (15) (PA) | NT | 1:29.33 | 5. | Xu, Rosalyn (16) (LLD) | 1:31.59 | 1:31.64 | 6. | Xu, Christina (15) (LLD) | 1:37.93 | 1:33.31 |
|
Event 29 - Boys 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Faraone, Bobby (8) (LLD) | 29.88 | 29.76 | 2. | Mendelsohn, Max Aaron (8) (PA) | 29.50 | 31.35 | 3. | Lee, Gordon (8) (LLD) | 34.00 | 32.01 | 4. | Alter, Adam Ilan (8) (PA) | 36.66 | 37.69 | 5. | Stiles, Reed (8) (LLD) | NT | 47.44 |
| Event 30 - Girls 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Lapidus, Sara Lynn (8) (PA) | 30.33 | 30.98 | 2. | Kitchen, Gabrielle (8) (LLD) | 32.77 | 32.07 | 3. | Parker, Kylie Shea (8) (LLD) | 36.78 | 33.25 | 4. | McCalley, Alison (7) (LLD) | 33.72 | 33.64 | 5. | Knight, Ellie S (8) (PA) | 37.59 | 34.13 | 6. | Gill, Annika Sophia (8) (PA) | 40.30 | 38.47 |
|
Event 31 - Boys 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Paulos, Michael (10) (PA) | 23.09 | 23.15 | 2. | Heath, Michael (9) (LLD) | NT | 25.59 | 3. | Woods, Jeremy (9) (LLD) | 26.73 | 25.66 | 4. | Karp, Max Hudson (10) (PA) | 26.63 | 26.67 | 5. | Soler, Alex (9) (LLD) | 26.68 | 28.19 | 6. | Gunther, Ross Thorsten (10) (PA) | 30.25 | 29.55 |
| Event 32 - Girls 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Ransing, Lauren (10) (LLD) | NT | 23.77 | 2. | Morris, Annie (9) (LLD) | 23.62 | 24.00 | 3. | Faraone, Kate (10) (LLD) | 24.96 | 24.38 | 4. | Kotelanski, Maia Beth (10) (PA) | 28.22 | 25.84 | 5. | Cooper, Chloe (9) (PA) | 28.25 | 26.54 | 6. | Shtasel-Kretz, Alera (9) (PA) | 27.81 | 26.65 |
|
Event 33 - Boys 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Loane, Alex (12) (LLD) | 44.29 | 43.85 | 2. | Brun, Nick (11) (LLD) | 47.62 | 47.50 | 3. | Goodfriend, Ari (11) (PA) | 48.80 | 48.96 | 4. | Zarchin, Brian (11) (LLD) | 51.77 | 50.87 | 5. | Gill, Sean Francis (12) (PA) | 51.16 | 51.36 | 6. | Oleynik, Maximus Vladimir (11) (PA) | 56.07 | 54.43 |
| Event 34 - Girls 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Reilly, Sophie (11) (PA) | 43.94 | 42.08 | 2. | Morin, Hannah (12) (LLD) | 48.62 | 47.32 | 3. | Brick, Micaela (11) (LLD) | 49.36 | 47.81 | 4. | Gunther, Liza (12) (PA) | 48.75 | 48.10 | 5. | Levy, Amanda (11) (PA) | 48.72 | 48.32 | 6. | Ingalls, Katie (12) (LLD) | 53.36 | 50.18 |
|
Event 35 - Boys 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Myers, Alex (13) (LLD) | 42.71 | 43.29 | 2. | Jameson, Kyle (13) (LLD) | 47.43 | 47.00 | 3. | Mejia, Aidan D (14) (PA) | NT | 51.71 | 4. | Nisson, Kirk (13) (LLD) | 55.27 | 54.44 | 5. | Silver, Jay Gardner (13) (PA) | 1:04.75 | 1:02.85 |
| Event 36 - Girls 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Valenti, Ellie (14) (LLD) | 41.36 | 40.97 | 2. | Gregory, Catherine (14) (PA) | NT | 41.13 | 3. | Medish, Kira Lee (13) (PA) | 47.21 | 45.53 | 4. | Coulson, Katie (14) (LLD) | 44.86 | 45.94 | 5. | Shtasel-Kretz, Flanders (14) (PA) | 46.69 | 46.77 | 6. | McDanald, Megan (13) (LLD) | 55.57 | 52.76 |
|
Event 37 - Boys 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Palmiere, Michael (16) (LLD) | 1:15.00 | 1:14.25 | 2. | Remez, Nathaniel (15) (PA) | 1:21.85 | 1:20.10 | 3. | Quintas, John (17) (LLD) | 1:27.81 | 1:24.08 | 4. | Wowk, Adrian (16) (PA) | NT | 1:26.16 | 5. | Thompson, Drew (16) (LLD) | 1:29.39 | 1:32.13 | 6. | Harnischfeger, Marius * (17) (PA) | NT | 1:33.30 |
| Event 38 - Girls 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Loane, Kate (17) (LLD) | 1:31.78 | 1:29.06 | 2. | Xu, Christina (15) (LLD) | 1:38.27 | 1:36.08 | 3. | Levy, Jessica (16) (PA) | 1:38.62 | 1:36.32 | 4. | Harnischfeger, Fiona * (15) (PA) | NT | 1:36.41 | 5. | Xu, Rosalyn (16) (LLD) | 1:39.21 | 1:38.84 | 6. | Miles, Robyn (15) (PA) | 1:42.53 | 1:40.87 |
|
Event 39 - Boys 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Brick, Patrick (7) (LLD) | NT | 28.12 | 2. | Mendelsohn, Max Aaron (8) (PA) | 28.22 | 28.59 | 3. | Alter, Adam Ilan (8) (PA) | NT | 29.15 | 4. | Faraone, Bobby (8) (LLD) | 44.04 | 52.96 | -. | Burton-Buckley, Jack (8) (LLD) | NT | DQ | -. | Cuello-Wolffe, Max Ruben (8) (PA) | 41.77 | DQ |
| Event 40 - Girls 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Carter, Gesina Catharina (8) (PA) | 35.28 | 28.18 | 2. | Williams, Lauren Nicole (7) (LLD) | NT | 28.37 | 3. | Ambrose, Reagan (8) (LLD) | 29.55 | 28.94 | 4. | Lapidus, Sara Lynn (8) (PA) | 30.66 | 29.10 | -. | Knight, Ellie S (8) (PA) | 46.78 | DQ | -. | Soler, Grace (8) (LLD) | 30.76 | DQ |
|
Event 41 - Boys 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Lindner, Jacob (10) (LLD) | 16.39 | 15.93 | 2. | Cooper, Alec (9) (PA) | 18.82 | 17.57 | 3. | Paulos, Michael (10) (PA) | 18.10 | 18.03 | 4. | Woods, Jeremy (9) (LLD) | 24.09 | 20.95 | 5. | Carter, Joshua Forest (10) (PA) | 31.18 | 23.54 | 6. | Xu, Daniel (9) (LLD) | 23.72 | 23.56 |
| Event 42 - Girls 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Mendelsohn, Ava Claire (10) (PA) | 18.51 | 18.34 | 2. | Morris, Annie (9) (LLD) | 19.09 | 19.57 | 3. | Brick, Lindsey (10) (LLD) | 21.28 | 20.53 | 4. | Kim, Lyla (10) (LLD) | 22.56 | 20.60 | 5. | Cooper, Chloe (9) (PA) | 23.61 | 22.66 | 6. | Shtasel-Kretz, Alera (9) (PA) | 26.19 | 23.97 |
|
Event 43 - Boys 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Loane, Alex (12) (LLD) | 36.07 | 35.50 | 2. | Brun, Alex (11) (LLD) | 37.62 | 37.12 | 3. | Woods, Matthew (12) (LLD) | 36.33 | 37.23 | 4. | Oleynik, Joseph David (11) (PA) | 42.97 | 40.34 | 5. | Gill, Sean Francis (12) (PA) | 43.63 | 43.09 | -. | Holy, Benjamin (12) (PA) | 45.19 | DQ |
| Event 44 - Girls 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Reilly, Sophie (11) (PA) | 35.53 | 34.87 | 2. | Bautista, Anna (11) (PA) | 39.66 | 39.18 | 3. | Heath, Lindsey (12) (LLD) | 42.26 | 41.19 | 4. | Levy, Amanda (11) (PA) | 43.59 | 41.28 | 5. | Goldstein, Lindsey (11) (LLD) | 42.63 | 43.52 | 6. | Morin, Hannah (12) (LLD) | 42.84 | 43.60 |
|
Event 45 - Boys 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Paulos, Zachary (13) (PA) | 33.14 | 32.11 | 2. | Morin, Corey (14) (LLD) | 37.07 | 34.78 | 3. | Myers, Alex (13) (LLD) | 36.78 | 36.09 | 4. | Jameson, Kyle (13) (LLD) | 49.67 | 46.42 | 5. | Gill, Brian James (11) (PA) | 50.13 | 47.25 | -. | Silver, Jay Gardner (13) (PA) | NT | DQ |
| Event 46 - Girls 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Zarchin, Maddy (13) (LLD) | 31.34 | 31.34 | 2. | Kulikowski, Tess Elene (14) (PA) | 36.75 | 35.08 | 3. | Palmiere, Katie (14) (LLD) | 37.47 | 36.13 | 4. | Valenti, Ellie (14) (LLD) | 38.56 | 37.13 | 5. | Harvey, Ella (13) (PA) | 42.81 | 38.99 | 6. | Barry, Michelle Kathleen (14) (PA) | 40.53 | 39.86 |
|
Event 47 - Boys 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Goddard, Grant (15) (PA) | 30.00 | 28.43 | 2. | Goldstein, Brandon (15) (LLD) | 29.53 | 28.93 | 3. | Ledecky, Michael (18) (PA) | 29.69 | 29.64 | 4. | Bouvier, Ben (16) (PA) | 30.87 | 31.71 | 5. | Quintas, John (17) (LLD) | 32.08 | 32.78 | 6. | Thompson, Drew (16) (LLD) | 33.98 | 35.82 |
| Event 48 - Girls 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Remez, Marisa (17) (PA) | 39.09 | 34.18 | 2. | Levy, Lauren (18) (PA) | NT | 34.49 | 3. | Loane, Kate (17) (LLD) | 37.83 | 36.90 | 4. | Silver, Gigi Katz (17) (PA) | 42.66 | 40.44 | 5. | Asofsky, Amanda (16) (LLD) | 1:00.52 | 54.08 | 6. | Wakefield, Lauren (16) (LLD) | 56.32 | 59.13 |
|
Event 49 - Boys 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | LAKELANDS | NT | 1:55.03 | | Lindner, Jacob (10), Woods, Matthew (12), Myers, Alex (13), Stiles, Reed (8) | | 2. | LAKELANDS | NT | 2:04.52 | | Woods, Jeremy (9), Loane, Alex (12), Morin, Corey (14), Lee, Gordon (8) | | 3. | PALISADES | NT | 2:04.65 | | Paulos, Michael (10), Oleynik, Joseph David (11), Paulos, Zachary (13), Mendelsohn, Max Aaron (8) | | 4. | PALISADES | NT | 2:14.35 | | Cooper, Alec (9), Oleynik, Maximus Vladimir (11), Mejia, Aidan D (14), Alter, Adam Ilan (8) | |
| Event 50 - Girls 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | LAKELANDS | NT | 1:58.88 | | Brick, Lindsey (10), Goldstein, Lindsey (11), Zarchin, Maddy (13), Kitchen, Gabrielle (8) | | 2. | PALISADES | NT | 1:59.97 | | Mendelsohn, Ava Claire (10), Reilly, Sophie (11), Gregory, Catherine (14), Carter, Gesina Catharina (8) | | 3. | LAKELANDS | NT | 2:08.52 | | Morris, Annie (9), Heath, Lindsey (12), Valenti, Ellie (14), Neal, Bella (8) | | 4. | PALISADES | NT | 2:13.93 | | Cooper, Chloe (9), Bautista, Anna (11), Kulikowski, Tess Elene (14), Lapidus, Sara Lynn (8) | |
|