Event 1 - Boys 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Frohman, Ryan (11) (LM) | 1:27.47 | 1:26.28 | 2. | Handy, Evan (11) (LM) | 1:32.03 | 1:29.70 | 3. | Landry, Mathieu (12) (LM) | 1:30.59 | 1:30.54 | 4. | Casareto, Marco (10) (OM) | 1:38.26 | 1:33.69 | 5. | Christianson, Andrew (12) (OM) | 1:57.14 | 1:55.86 | 6. | Wallace, George (11) (OM) | 2:14.08 | 2:10.36 |
| Event 2 - Girls 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Giddings, Grace (11) (OM) | 1:24.16 | 1:20.76 | 2. | Tirrell, Audrey (11) (LM) | 1:23.03 | 1:23.59 | 3. | Bliss, Madison (11) (OM) | 1:34.12 | 1:33.26 | 4. | Anderson, Bethany (11) (LM) | 1:34.99 | 1:35.83 | 5. | Polen, Lexi (12) (LM) | 1:42.59 | 1:41.28 | 6. | Dorsey, Madison (11) (OM) | 1:42.84 | 1:42.90 |
|
Event 3 - Boys 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | OLNEY MILL | NT | 2:03.18 | | Witkin, Alex (15), Murphy, Brian (18), Gigioli, Paul (18), Burnsky, Jon (18) | | 2. | LAKE MARION | NT | 2:13.88 | | Donnellan, Sean (17), Afolabi-Brown, Kenneth (13), Duff, Austin (18), Valencia, Matthew (16) | | 3. | OLNEY MILL | NT | 2:28.46 | | VanCott, Andrew (14), Wilson, Calder (16), Murphy, James (15) | | 4. | LAKE MARION | NT | 2:40.28 | | Beasley, John J (13), Tirrell, James (12), Arnold, Colin (14), Valencia, Michael (13) | |
| Event 4 - Girls 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | OLNEY MILL | NT | 2:25.04 | | Martin, Emily (18), Vaughan, Maggie (18), Vaughan, Bridget (16), MacDonald, Bridget (15) | | 2. | LAKE MARION | NT | 2:29.59 | | Nelson, Rachel (15), Nelson, Hannah (17), Haughey, Kaitlyn (17), Domalski, Anne (16) | | 3. | OLNEY MILL | NT | 2:46.55 | | VanCott, Madeline (17), Casareto, Sara (13), Meile, Natalie (14), Gomez, Claudia (16) | | 4. | LAKE MARION | NT | 2:59.99 | | Acuna, Kiersten (14), Anderson, Katie (13), Williams, Madeleine (14), D'Ovidio, Hope (14) | |
|
Event 5 - Boys 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Krahe, Ethan (7) (OM) | 23.46 | 21.17 | 2. | Andre, Jack (7) (OM) | 25.06 | 21.82 | 3. | Wisner, Ian (8) (OM) | 25.22 | 22.05 | 4. | O'Neill, Michael (8) (OM) | 21.56 | 22.25 | 5. | Rotstein, Nathan (8) (OM) | 26.47 | 24.77 | 6. | Clagett, Cameron (7) (LM) | 30.22 | 26.46 | 7. | Torres, Nicholas (8) (LM) | 34.25 | 27.19 | 8. | Stockton, Tommy (8) (LM) | NT | 27.34 | 9. | Henning, Ian (8) (LM) | 29.45 | 27.87 | 10. | Vincent, Luke (6) (LM) | 34.56 | 38.21 | 11. | D'Ovidio, James (6) (LM) | 57.41 | 49.51 | -. | Howes, Michael (7) (OM) | 27.33 | NS |
| Event 6 - Girls 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Nelson, Natalie (8) (LM) | 20.75 | 19.07 | 2. | Dorsey, Emma (8) (OM) | 20.40 | 19.98 | 3. | Sharp, Rachel (8) (LM) | 19.08 | 20.12 | 4. | Cameron, Hannah (8) (OM) | 23.53 | 21.18 | 5. | Giffin, Daphne (8) (LM) | 24.54 | 22.07 | 6. | Kayo, Verlyn (7) (LM) | 23.94 | 22.52 | 7. | Rasavage, Leah (8) (LM) | 25.50 | 23.40 | 8. | Chirikov, Julia (8) (LM) | 35.28 | 25.40 | 9. | Thompson, Jenna (8) (OM) | 30.28 | 27.64 | 10. | Best, Rachel (8) (OM) | 27.19 | 28.72 | 11. | Graham, Nicole A (8) (OM) | 33.79 | 29.01 | 12. | Wolf, Leila (8) (OM) | NT | 30.70 |
|
Event 7 - Boys 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Casareto, Marco (10) (OM) | 35.78 | 36.27 | 2. | Keeler, Nicholas (9) (LM) | 41.59 | 38.34 | 3. | O'Neill, Ryan (10) (OM) | 40.95 | 39.39 | 4. | Williams, Michael (9) (OM) | 41.77 | 42.07 | 5. | Guilday, Jim (9) (OM) | 42.08 | 43.38 | 6. | Vincent, Camber (9) (LM) | 44.74 | 43.45 | 7. | Andre, Brady (10) (OM) | 44.77 | 44.78 | 8. | Bibb, Trevor (10) (LM) | 46.41 | 44.81 | 9. | Kayo, Bryang (9) (LM) | 48.64 | 46.06 | 10. | Krahe, Matthew (9) (OM) | 49.27 | 46.71 | 11. | Czarnopys, Tommy (9) (LM) | 51.56 | 49.03 | 12. | Turner, Ethan (10) (LM) | 59.64 | 52.39 |
| Event 8 - Girls 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Christianson, Caroline (10) (OM) | 42.27 | 39.71 | 2. | Connors, Jamie (10) (OM) | 42.03 | 40.88 | 3. | Giffin, Amelia (10) (LM) | 42.34 | 41.90 | 4. | Wisner, Kira (10) (OM) | 47.29 | 42.63 | 5. | Reitnauer, Parker (10) (LM) | 46.87 | 46.21 | 6. | Stockton, Anne (10) (LM) | NT | 46.59 | 7. | Frank, Emma (9) (OM) | 52.40 | 47.95 | 8. | Grimes, Avery (9) (LM) | NT | 47.96 | 9. | Melendez, Crista (10) (OM) | 52.03 | 49.12 | 10. | Katz, Kaley (9) (LM) | NT | 52.15 | 11. | Wallace, Ann Maria (10) (OM) | NT | 54.56 | 12. | Lennon, Jordan (10) (LM) | NT | 57.97 |
|
Event 9 - Boys 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Gomez, Mateo (13) (OM) | 31.28 | 28.94 | 2. | Afolabi-Brown, Gregory (13) (LM) | 29.31 | 29.71 | 3. | Giddings, Thomas (14) (OM) | 30.87 | 29.75 | 4. | Frohman, Matthew (13) (LM) | 31.56 | 31.84 | 5. | Arnold, Colin (14) (LM) | 38.25 | 33.85 | 6. | VanCott, Andrew (14) (OM) | 33.17 | 34.19 | 7. | Connors, Matthew (13) (OM) | 35.36 | 34.85 | 8. | Valencia, Michael (13) (LM) | 34.65 | 34.94 | 9. | Cameron, Connor (13) (OM) | 34.99 | 35.26 | 10. | Witkin, Steven (13) (OM) | 35.20 | 36.02 | 11. | Beasley, John J (13) (LM) | 36.34 | 36.56 |
| Event 10 - Girls 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Ganey, Connor (14) (OM) | 32.78 | 31.15 | 2. | Landry, Jacqueline (14) (LM) | 30.94 | 31.27 | 3. | Williams, Antonia (13) (OM) | 37.05 | 34.09 | 4. | Nelson, Lauren (13) (LM) | 34.93 | 34.25 | 5. | Williams, Madeleine (14) (LM) | 33.57 | 35.27 | 6. | Meile, Natalie (14) (OM) | 39.07 | 36.07 | 7. | Cunius, Nicole (13) (OM) | 37.38 | 36.56 | 8. | D'Ovidio, Hope (14) (LM) | 39.25 | 37.57 | 9. | Casareto, Sara (13) (OM) | 37.92 | 39.01 | 10. | Martella, Francesca (13) (OM) | 39.24 | 39.40 | 11. | Acuna, Kiersten (14) (LM) | 44.66 | 46.81 | -. | Anderson, Katie (13) (LM) | 38.82 | DQ |
|
Event 11 - Boys 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Frohman, Ryan (11) (LM) | 33.94 | 34.40 | 2. | Handy, Evan (11) (LM) | 34.74 | 35.02 | 3. | Landry, Mathieu (12) (LM) | 33.79 | 36.28 | 4. | Tirrell, James (12) (LM) | 35.15 | 36.63 | 5. | Middleton, Weston (11) (LM) | 39.86 | 39.45 | 6. | Nazzaro, Joey (11) (OM) | 47.76 | 42.34 | 7. | Patterson, Jack (11) (OM) | 43.86 | 43.09 | 8. | Christianson, Andrew (12) (OM) | NT | 44.67 | 9. | Johnson, Mitchell (12) (OM) | 48.20 | 48.33 | 10. | Wallace, George (11) (OM) | 49.43 | 49.90 | 11. | Biggar, Tommy (11) (OM) | 57.52 | 50.93 | -. | Vyskocil, Ryan (11) (LM) | 37.91 | DQ |
| Event 12 - Girls 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Tirrell, Audrey (11) (LM) | 31.20 | 31.39 | 2. | Giddings, Grace (11) (OM) | 34.35 | 32.15 | 3. | Bliss, Madison (11) (OM) | 36.18 | 35.46 | 4. | Tippett, Caroline (12) (OM) | 39.83 | 36.14 | 5. | Johnson, Rachel (11) (LM) | 37.09 | 36.15 | 6. | Anderson, Bethany (11) (LM) | 36.09 | 37.53 | 7. | Polen, Lexi (12) (LM) | 39.34 | 37.91 | 8. | O'Neill, Melanie (12) (OM) | 38.91 | 37.96 | 9. | West, Madeleine (12) (OM) | 41.47 | 39.45 | 10. | Dorsey, Madison (11) (OM) | 40.17 | 40.03 | 11. | Sharp, Elizabeth (11) (LM) | 40.16 | 40.07 | 12. | Giffin, Addi (12) (LM) | 42.25 | 40.59 |
|
Event 13 - Boys 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Murphy, Brian (18) (OM) | 59.38 | 59.30 | 2. | Burnsky, Jon (18) (OM) | 1:02.54 | 1:02.13 | 3. | Afolabi-Brown, Kenneth (13) (LM) | NT | 1:02.39 | 4. | Gigioli, Paul (18) (OM) | 1:03.56 | 1:02.56 | 5. | Duff, Austin (18) (LM) | 1:01.59 | 1:05.07 | 6. | Witkin, Alex (15) (OM) | 1:05.33 | 1:06.39 | 7. | Wilson, Calder (16) (OM) | 1:12.28 | 1:09.35 | 8. | Valencia, Matthew (16) (LM) | 1:09.75 | 1:13.02 | 9. | Murphy, James (15) (OM) | 1:10.47 | 1:14.02 |
| Event 14 - Girls 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Martin, Emily (18) (OM) | 1:06.07 | 1:04.53 | 2. | Vaughan, Bridget (16) (OM) | 1:10.68 | 1:10.34 | 3. | Nelson, Hannah (17) (LM) | 1:08.45 | 1:10.47 | 4. | Nelson, Rachel (15) (LM) | 1:08.39 | 1:13.50 | 5. | MacDonald, Bridget (15) (OM) | 1:14.60 | 1:13.86 | 6. | Vaughan, Maggie (18) (OM) | 1:16.38 | 1:13.88 | 7. | Domalski, Anne (16) (LM) | 1:12.84 | 1:14.70 | 8. | Haughey, Kaitlyn (17) (LM) | 1:13.81 | 1:17.73 | 9. | Gomez, Claudia (16) (OM) | 1:21.15 | 1:21.33 | 10. | VanCott, Madeline (17) (OM) | 1:22.55 | 1:23.89 | -. | Afolabi-Brown, Brittany (15) (LM) | NT | NS |
|
Event 15 - Boys 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Afolabi-Brown, Gregory (13) (LM) | 1:15.22 | 1:14.08 | 2. | Giddings, Thomas (14) (OM) | 1:21.76 | 1:17.49 | 3. | Gomez, Mateo (13) (OM) | 1:21.67 | 1:18.08 | 4. | Frohman, Matthew (13) (LM) | 1:19.10 | 1:19.33 | 5. | Witkin, Steven (13) (OM) | 1:24.90 | 1:27.24 | 6. | Beasley, John J (13) (LM) | NT | 1:38.63 |
| Event 16 - Girls 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Landry, Jacqueline (14) (LM) | 1:20.53 | 1:21.59 | 2. | Ganey, Connor (14) (OM) | 1:30.34 | 1:26.51 | 3. | Nelson, Lauren (13) (LM) | 1:28.36 | 1:26.87 | 4. | Williams, Madeleine (14) (LM) | 1:31.72 | 1:36.96 | 5. | Cunius, Nicole (13) (OM) | 1:39.86 | 1:38.16 | -. | Casareto, Sara (13) (OM) | 1:33.22 | DQ |
|
Event 17 - Boys 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | O'Neill, Michael (8) (OM) | 26.09 | 25.06 | 2. | Krahe, Ethan (7) (OM) | 32.05 | 27.90 | 3. | Wisner, Ian (8) (OM) | 29.78 | 28.58 | 4. | Henning, Ian (8) (LM) | 37.17 | 35.00 | 5. | Stockton, Tommy (8) (LM) | NT | 43.59 | 6. | Torres, Nicholas (8) (LM) | NT | 46.08 |
| Event 18 - Girls 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Czarnopys, Maggie (7) (LM) | 31.44 | 29.72 | 2. | Cameron, Hannah (8) (OM) | 29.80 | 29.85 | 3. | Wolf, Leila (8) (OM) | 38.00 | 31.32 | 4. | Giffin, Daphne (8) (LM) | 31.31 | 31.37 | 5. | Rasavage, Leah (8) (LM) | 32.34 | 32.19 | 6. | Best, Rachel (8) (OM) | 33.82 | 33.70 |
|
Event 19 - Boys 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Casareto, Marco (10) (OM) | 21.07 | 20.34 | 2. | Keeler, Nicholas (9) (LM) | 22.38 | 22.07 | 3. | O'Neill, Ryan (10) (OM) | 24.05 | 22.59 | 4. | Andre, Brady (10) (OM) | 26.90 | 25.01 | 5. | Bibb, Trevor (10) (LM) | 31.19 | 26.01 | 6. | Czarnopys, Tommy (9) (LM) | 28.56 | 30.25 |
| Event 20 - Girls 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Connors, Jamie (10) (OM) | 23.44 | 22.71 | 2. | Giffin, Amelia (10) (LM) | 22.96 | 23.14 | 3. | Wisner, Kira (10) (OM) | 25.66 | 24.96 | 4. | Grimes, Avery (9) (LM) | 26.92 | 26.09 | 5. | Reitnauer, Parker (10) (LM) | 26.98 | 27.19 | 6. | Wallace, Ann Maria (10) (OM) | 26.53 | 28.13 |
|
Event 21 - Boys 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Murphy, Brian (18) (OM) | 1:07.56 | 1:04.56 | 2. | Witkin, Alex (15) (OM) | 1:11.63 | 1:11.96 | 3. | Burnsky, Jon (18) (OM) | 1:14.75 | 1:15.70 | 4. | Donnellan, Sean (17) (LM) | 1:17.37 | 1:20.72 | 5. | Duff, Austin (18) (LM) | 1:15.42 | 1:24.84 | 6. | Valencia, Matthew (16) (LM) | 1:30.62 | 1:52.91 |
| Event 22 - Girls 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Martin, Emily (18) (OM) | 1:16.92 | 1:14.22 | 2. | Nelson, Hannah (17) (LM) | 1:13.47 | 1:18.72 | 3. | MacDonald, Bridget (15) (OM) | 1:22.47 | 1:23.01 | 4. | Domalski, Anne (16) (LM) | 1:26.77 | 1:32.13 | 5. | VanCott, Madeline (17) (OM) | 1:34.31 | 1:33.76 | 6. | Haughey, Kaitlyn (17) (LM) | 1:29.65 | 1:36.53 |
|
Event 23 - Boys 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Handy, Evan (11) (LM) | 41.28 | 41.85 | 2. | Landry, Mathieu (12) (LM) | 41.00 | 43.66 | 3. | Tirrell, James (12) (LM) | 44.54 | 45.58 | 4. | Nazzaro, Joey (11) (OM) | 54.71 | 54.82 | 5. | Christianson, Andrew (12) (OM) | NT | 55.48 | -. | Johnson, Mitchell (12) (OM) | NT | DQ |
| Event 24 - Girls 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Tirrell, Audrey (11) (LM) | 36.72 | 37.82 | 2. | Giddings, Grace (11) (OM) | 41.02 | 38.83 | 3. | Johnson, Rachel (11) (LM) | 42.69 | 41.38 | 4. | Bliss, Madison (11) (OM) | 45.60 | 44.40 | 5. | Dorsey, Madison (11) (OM) | 47.80 | 45.33 | 6. | Anderson, Bethany (11) (LM) | 46.32 | 45.40 |
|
Event 25 - Boys 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Giddings, Thomas (14) (OM) | 40.07 | 38.58 | 2. | Gomez, Mateo (13) (OM) | 39.54 | 40.27 | 3. | Witkin, Steven (13) (OM) | 40.14 | 40.76 | 4. | Arnold, Colin (14) (LM) | NT | 44.06 | 5. | Beasley, John J (13) (LM) | 45.91 | 44.97 | 6. | Valencia, Michael (13) (LM) | 45.36 | 45.16 |
| Event 26 - Girls 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Ganey, Connor (14) (OM) | 41.28 | 37.62 | 2. | Landry, Jacqueline (14) (LM) | 36.55 | 38.17 | 3. | Williams, Madeleine (14) (LM) | 38.31 | 42.66 | 4. | Acuna, Kiersten (14) (LM) | 55.87 | 1:00.58 | -. | Cunius, Nicole (13) (OM) | 46.30 | DQ | -. | Pahygiannis, Elizabeth (13) (OM) | 52.73 | NS |
|
Event 27 - Boys 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Murphy, Brian (18) (OM) | 1:09.91 | 1:06.22 | 2. | Gigioli, Paul (18) (OM) | 1:11.69 | 1:08.44 | 3. | Witkin, Alex (15) (OM) | 1:14.57 | 1:12.64 | 4. | Donnellan, Sean (17) (LM) | 1:18.00 | 1:19.85 | 5. | Duff, Austin (18) (LM) | 1:14.03 | 1:21.42 | 6. | Valencia, Matthew (16) (LM) | 1:24.64 | 1:30.97 |
| Event 28 - Girls 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Martin, Emily (18) (OM) | 1:18.05 | 1:15.07 | 2. | Nelson, Rachel (15) (LM) | 1:16.75 | 1:18.88 | 3. | Nelson, Hannah (17) (LM) | 1:16.70 | 1:19.91 | 4. | Vaughan, Bridget (16) (OM) | 1:23.14 | 1:19.97 | 5. | Vaughan, Maggie (18) (OM) | 1:26.49 | 1:24.59 | 6. | Domalski, Anne (16) (LM) | 1:24.72 | 1:26.13 |
|
Event 29 - Boys 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Rotstein, Nathan (8) (OM) | NT | 31.15 | 2. | West, Payton (8) (OM) | 35.78 | 34.40 | 3. | Torres, Nicholas (8) (LM) | 38.18 | 42.29 | -. | Clagett, Cameron (7) (LM) | 56.61 | DQ | -. | Weigand, Jack (8) (OM) | 34.62 | DQ |
| Event 30 - Girls 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Nelson, Natalie (8) (LM) | 25.78 | 24.96 | 2. | Dorsey, Emma (8) (OM) | 26.41 | 25.82 | 3. | Sharp, Rachel (8) (LM) | 25.07 | 26.24 | 4. | Middleton, Bailey (8) (LM) | NT | 32.37 | 5. | Thompson, Jenna (8) (OM) | NT | 41.03 | -. | Akers, Madison (7) (OM) | NT | DQ |
|
Event 31 - Boys 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Williams, Michael (9) (OM) | 26.50 | 24.85 | 2. | Keeler, Nicholas (9) (LM) | 25.31 | 25.59 | 3. | O'Neill, Ryan (10) (OM) | 26.78 | 27.09 | 4. | Guilday, Jim (9) (OM) | 28.28 | 27.28 | 5. | Vincent, Camber (9) (LM) | 34.32 | 27.88 | -. | Czarnopys, Tommy (9) (LM) | 32.70 | DQ |
| Event 32 - Girls 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Christianson, Caroline (10) (OM) | 27.29 | 25.88 | 2. | Reitnauer, Parker (10) (LM) | 28.82 | 26.38 | 3T. | Giffin, Amelia (10) (LM) | 27.59 | 26.76 | 3T. | Wallace, Ann Maria (10) (OM) | 26.25 | 26.76 | 5. | Wisner, Kira (10) (OM) | 30.17 | 26.91 | 6. | Lennon, Jordan (10) (LM) | 31.65 | 32.89 |
|
Event 33 - Boys 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Tirrell, James (12) (LM) | 42.66 | 41.08 | 2. | Frohman, Ryan (11) (LM) | 44.75 | 44.50 | 3. | Middleton, Weston (11) (LM) | NT | 55.28 | 4. | Patterson, Jack (11) (OM) | 58.47 | 56.28 | 5. | Christianson, Andrew (12) (OM) | NT | 1:06.43 | 6. | Wallace, George (11) (OM) | 1:08.37 | 1:08.19 |
| Event 34 - Girls 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Bliss, Madison (11) (OM) | 43.97 | 45.19 | 2. | Tirrell, Audrey (11) (LM) | 45.32 | 45.50 | 3. | Sharp, Elizabeth (11) (LM) | 47.98 | 47.34 | 4. | Johnson, Rachel (11) (LM) | 48.72 | 48.71 | 5. | West, Madeleine (12) (OM) | 49.69 | 48.90 | 6. | O'Neill, Melanie (12) (OM) | 55.75 | 54.13 |
|
Event 35 - Boys 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Frohman, Matthew (13) (LM) | 38.98 | 39.22 | 2. | Afolabi-Brown, Gregory (13) (LM) | 38.34 | 40.21 | 3. | Giddings, Thomas (14) (OM) | 45.03 | 41.22 | 4. | Arnold, Colin (14) (LM) | 48.23 | 43.39 | 5. | Witkin, Steven (13) (OM) | 44.60 | 44.02 | 6. | Connors, Matthew (13) (OM) | 45.58 | 45.15 |
| Event 36 - Girls 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Landry, Jacqueline (14) (LM) | 42.06 | 43.31 | 2. | Casareto, Sara (13) (OM) | 46.05 | 45.32 | 3. | Anderson, Katie (13) (LM) | 45.56 | 45.51 | 4. | Williams, Antonia (13) (OM) | 50.36 | 49.78 | -. | Nelson, Lauren (13) (LM) | 48.50 | DQ | -. | Pahygiannis, Elizabeth (13) (OM) | 52.52 | NS |
|
Event 37 - Boys 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Murphy, Brian (18) (OM) | 1:17.57 | 1:13.47 | 2. | Afolabi-Brown, Kenneth (13) (LM) | NT | 1:16.01 | 3. | Gigioli, Paul (18) (OM) | 1:19.15 | 1:16.73 | 4. | Witkin, Alex (15) (OM) | 1:19.17 | 1:19.63 | 5. | Donnellan, Sean (17) (LM) | 1:29.37 | 1:33.53 | -. | Valencia, Matthew (16) (LM) | 1:31.00 | DQ |
| Event 38 - Girls 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Martin, Emily (18) (OM) | 1:28.67 | 1:25.58 | 2. | Nelson, Hannah (17) (LM) | 1:26.59 | 1:31.37 | 3. | Vaughan, Bridget (16) (OM) | 1:35.38 | 1:33.95 | 4. | Nelson, Rachel (15) (LM) | 1:34.78 | 1:34.75 | 5. | Gomez, Claudia (16) (OM) | 1:56.78 | 1:53.19 | -. | Afolabi-Brown, Brittany (15) (LM) | NT | NS |
|
Event 39 - Boys 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | O'Neill, Michael (8) (OM) | NT | 25.38 | 2. | Krahe, Ethan (7) (OM) | 37.06 | 31.09 | 3. | Andre, Jack (7) (OM) | 36.72 | 32.81 | -. | Clagett, Cameron (7) (LM) | 1:10.08 | DQ | -. | Henning, Ian (8) (LM) | 42.69 | DQ |
| Event 40 - Girls 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Dorsey, Emma (8) (OM) | 25.11 | 23.94 | 2. | Nelson, Natalie (8) (LM) | 23.71 | 24.37 | 3. | Sharp, Rachel (8) (LM) | 24.52 | 27.74 | 4. | Giffin, Daphne (8) (LM) | 33.03 | 31.02 | 5. | Thompson, Jenna (8) (OM) | NT | 33.00 | -. | Best, Rachel (8) (OM) | NT | DQ |
|
Event 41 - Boys 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Casareto, Marco (10) (OM) | 19.79 | 20.22 | 2. | Williams, Michael (9) (OM) | 24.01 | 21.56 | 3. | Guilday, Jim (9) (OM) | 22.52 | 22.47 | 4. | Bibb, Trevor (10) (LM) | NT | 26.53 | -. | Vincent, Camber (9) (LM) | 27.53 | DQ |
| Event 42 - Girls 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Christianson, Caroline (10) (OM) | 22.91 | 20.84 | 2. | Connors, Jamie (10) (OM) | 22.19 | 21.50 | 3. | Grimes, Avery (9) (LM) | NT | 23.85 | 4. | Katz, Kaley (9) (LM) | 31.36 | 24.33 | 5. | Stockton, Anne (10) (LM) | NT | 26.52 | 6. | Frank, Emma (9) (OM) | 29.29 | 27.18 |
|
Event 43 - Boys 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Handy, Evan (11) (LM) | NT | 40.30 | 2. | Frohman, Ryan (11) (LM) | NT | 40.56 | 3. | Landry, Mathieu (12) (LM) | 40.90 | 43.26 | 4. | Patterson, Jack (11) (OM) | 1:07.41 | 1:03.84 | -. | Nazzaro, Joey (11) (OM) | 1:02.12 | DQ | -. | Wallace, George (11) (OM) | 1:11.57 | DQ |
| Event 44 - Girls 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Giddings, Grace (11) (OM) | 42.40 | 41.26 | 2. | Anderson, Bethany (11) (LM) | 42.68 | 44.56 | 3. | Tippett, Caroline (12) (OM) | 49.07 | 45.63 | 4. | Dorsey, Madison (11) (OM) | 48.09 | 46.96 | 5. | Polen, Lexi (12) (LM) | 50.40 | 47.87 | 6. | Sharp, Elizabeth (11) (LM) | NT | 51.02 |
|
Event 45 - Boys 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Afolabi-Brown, Gregory (13) (LM) | 32.47 | 32.88 | 2. | Gomez, Mateo (13) (OM) | 35.47 | 34.33 | 3. | Connors, Matthew (13) (OM) | 37.21 | 37.03 | 4. | Frohman, Matthew (13) (LM) | 36.72 | 37.10 | 5. | VanCott, Andrew (14) (OM) | 40.60 | 38.07 | 6. | Beasley, John J (13) (LM) | NT | 48.22 |
| Event 46 - Girls 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Ganey, Connor (14) (OM) | 40.87 | 35.77 | 2. | Nelson, Lauren (13) (LM) | 38.64 | 40.27 | 3. | Williams, Madeleine (14) (LM) | 38.81 | 41.73 | 4. | Casareto, Sara (13) (OM) | 46.29 | 45.06 | 5. | Williams, Antonia (13) (OM) | 51.13 | 46.63 | -. | Anderson, Katie (13) (LM) | 46.77 | DQ |
|
Event 47 - Boys 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Gigioli, Paul (18) (OM) | 31.58 | 30.91 | 2. | Afolabi-Brown, Kenneth (13) (LM) | NT | 31.62 | 3. | Burnsky, Jon (18) (OM) | 32.95 | 31.93 | 4. | Duff, Austin (18) (LM) | 30.91 | 32.69 | 5. | Donnellan, Sean (17) (LM) | 33.38 | 34.02 | 6. | Murphy, James (15) (OM) | 35.16 | 34.73 |
| Event 48 - Girls 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Vaughan, Bridget (16) (OM) | 36.01 | 34.16 | 2. | Nelson, Rachel (15) (LM) | 34.19 | 35.37 | 3. | MacDonald, Bridget (15) (OM) | 37.81 | 36.58 | 4. | Domalski, Anne (16) (LM) | 37.22 | 37.19 | 5. | VanCott, Madeline (17) (OM) | 41.49 | 39.39 | 6. | Haughey, Kaitlyn (17) (LM) | 36.60 | 39.63 |
|
Event 49 - Boys 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | LAKE MARION | NT | 2:10.46 | | Keeler, Nicholas (9), Frohman, Ryan (11), Afolabi-Brown, Gregory (13), Clagett, Cameron (7) | | 2. | OLNEY MILL | NT | 2:11.16 | | Casareto, Marco (10), Patterson, Jack (11), Gomez, Mateo (13), Krahe, Ethan (7) | | 3. | LAKE MARION | NT | 2:17.29 | | Vincent, Camber (9), Handy, Evan (11), Frohman, Matthew (13), Stockton, Tommy (8) | | 4. | OLNEY MILL | NT | 2:18.38 | | O'Neill, Ryan (10), Nazzaro, Joey (11), Giddings, Thomas (14), Andre, Jack (7) | |
| Event 50 - Girls 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | OLNEY MILL | NT | 2:02.33 | | Christianson, Caroline (10), Giddings, Grace (11), Ganey, Connor (14), Dorsey, Emma (8) | | 2. | LAKE MARION | NT | 2:04.19 | | Giffin, Amelia (10), Tirrell, Audrey (11), Landry, Jacqueline (14), Nelson, Natalie (8) | | 3. | LAKE MARION | NT | 2:16.10 | | Reitnauer, Parker (10), Anderson, Bethany (11), Nelson, Lauren (13), Sharp, Rachel (8) | | 4. | OLNEY MILL | NT | 2:21.50 | | Connors, Jamie (10), Bliss, Madison (11), Williams, Antonia (13), Thompson, Jenna (8) | |
|