Event 1 - Boys 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Wills, John (12) (OG) | 1:21.85 | 1:17.40 | 2. | Hodges, John Judges (11) (DT) | 1:20.69 | 1:19.79 | 3. | Adelman, Mac Patrick (12) (DT) | 1:26.58 | 1:24.25 | 4. | Carboni, Justin (11) (OG) | 1:39.54 | 1:39.66 | 5. | Steele, Thomas D (11) (OG) | 1:41.84 | 1:39.79 | -. | Orem, Justin Davis (11) (DT) | 1:37.71 | DQ |
| Event 2 - Girls 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Brown, Anna McKenzie (12) (DT) | 1:23.85 | 1:23.87 | 2. | Wilson, Ellie Louise (11) (DT) | 1:25.24 | 1:24.67 | 3. | Weis, Cameron Lee (12) (DT) | 1:24.51 | 1:26.09 | 4. | Meyers, Lucy (12) (OG) | 1:29.68 | 1:29.40 | 5. | Gutman, Maya (12) (OG) | 1:32.44 | 1:31.08 | -. | Westrick, Zoe (12) (OG) | 1:25.41 | DQ |
|
Event 3 - Boys 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | OLD GEORGETOWN | NT | 2:00.96 | | Connolly, Evan (15), Vissering, Alexander E (13), Kirks, Bryan B (15), Whitescarver, Ryan (18) | | 2. | Darnestown | NT | 2:02.63 | | Kopp, Jeffrey Samuel (16), Song, Gregory Subong (15), Shapiro, Tyler Louis (16), Krisko, Patrick W (15) | | 3. | Darnestown | NT | 2:15.69 | | Kaplan, Ben David (13), Tyshing, Miguel Antonio (15), Cress, Joseph Scott (17), Petzold, Christopher Paul (15) | | 4. | OLD GEORGETOWN | NT | 2:20.13 | | Collishaw, Matthew (13), Straathof, Matthew (15), Walpuck, Jack (16), Whitescarver, Colin (15) | |
| Event 4 - Girls 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | Darnestown | NT | 2:13.90 | | Kaplan, Zoe Ellen (16), Yegher, Jaycee Mallory (13), Cohen, Nina Alexandra (16), Segreti, Sophia Marie (18) | | 2. | OLD GEORGETOWN | NT | 2:19.32 | | Caggiano, Corinne (16), Cardoni, Alexa M (15), Hagerty, Caroline F (18), Straathof, Elizabeth (15) | | 3. | Darnestown | NT | 2:20.19 | | Edwing, Deanna Barbara (13), Urban, Natalie Marie (15), Edwing, Kelsea Jo-Anne (13), Weis, Emma Elizabeth (13) | | 4. | OLD GEORGETOWN | NT | 2:29.66 | | Alesbury, Holly (17), Straathof, Corry (17), Bowes, Jackie (16), Collishaw, Anna (16) | |
|
Event 5 - Boys 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Linteris, Benjamin Peter (8) (DT) | 19.81 | 18.43 | 2. | Connolly, Quinn (8) (OG) | 20.04 | 20.05 | 3. | Quackenbush, Robert David (8) (DT) | 21.99 | 20.17 | 4. | Meyers, Luke (8) (OG) | 21.69 | 20.79 | 5. | Ackerman, August J (8) (OG) | 21.37 | 20.95 | 6. | Viquera, Nicholas (7) (OG) | 21.84 | 21.22 | 7. | Petzold, Thomas Henry (8) (DT) | 22.64 | 22.05 | 8. | Koenig, Parker (7) (OG) | 22.47 | 22.06 | 9. | Delaney, Benjamin Dylan (8) (DT) | 22.59 | 22.08 | 10. | McKeon, Kerry Anthony (7) (DT) | 23.92 | 22.52 | 11. | D'Avella, Massimo (8) (OG) | 24.40 | 23.97 | 12. | Adelman, Trent Alexander (7) (DT) | 23.83 | 24.97 |
| Event 6 - Girls 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Gardiner, Erin (8) (OG) | 19.31 | 19.03 | 2. | Wilson, Caleigh Ford (8) (DT) | 21.64 | 21.16 | 3. | Rickerby, Chloe E (8) (OG) | 23.12 | 21.96 | 4. | Tucker, Lauren (7) (OG) | 22.51 | 22.28 | 5. | Filler, Caitlyn Margaret (8) (DT) | 24.57 | 22.39 | 6. | Kley, Kelsey Victoria (8) (DT) | 21.89 | 22.66 | 7. | Davis, Nancy K (8) (OG) | 23.79 | 23.93 | 8. | Hamilton, Maeve K (8) (OG) | 25.66 | 24.21 | 9. | Minnick, Haley (7) (OG) | 23.85 | 24.23 | 10. | Smith, Elise Adriana (8) (DT) | 25.59 | 25.15 | 11. | Valenta, Kayla Renae (8) (DT) | 25.10 | 26.38 | 12. | Coffman, Riley Nicole (8) (DT) | 27.47 | 30.64 |
|
Event 7 - Boys 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Collishaw, James (9) (OG) | 35.61 | 34.36 | 2. | Meyers, Brady (10) (OG) | 37.34 | 35.11 | 3. | Ropelewski, Brian Andrew (10) (DT) | 39.42 | 38.28 | 4. | Straathof, Joseph (10) (OG) | 39.32 | 38.31 | 5. | Ackerman, Percy G (9) (OG) | 40.62 | 39.31 | 6. | Garcia-Hidalgo, Rafe (9) (OG) | 41.16 | 39.83 | 7. | Hoffman Delett, William H (10) (OG) | 39.23 | 40.13 | 8. | Noznesky, Jacob c (10) (DT) | 41.27 | 40.17 | 9. | Zarrabian, Omeed Zavar (10) (DT) | 41.10 | 40.62 | 10. | Coffman, Luke Samuel (10) (DT) | 43.01 | 41.35 | 11. | Osband, Jonah * (9) (DT) | 44.84 | 41.92 | 12. | Wilson, Chase Andrew (9) (DT) | 46.56 | 43.98 |
| Event 8 - Girls 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Adelman, Cailynn Leigh (10) (DT) | 35.59 | 34.13 | 2. | Kimmel, Sarah E (9) (OG) | 36.50 | 35.45 | 3. | Bennett, Alice Sarah (10) (DT) | 39.96 | 38.57 | 4. | McKeon, Claire Corrine (10) (DT) | 40.09 | 40.17 | 5. | Kaplan, Hanne Liv (9) (DT) | 43.33 | 40.77 | 6. | Malone, Abigail K (10) (OG) | 46.33 | 41.24 | 7. | Bennett, Grace Margaret (10) (DT) | 42.92 | 41.42 | 8. | Cerone, Claire A. (10) (DT) | 39.80 | 41.45 | 9. | Malone, Bridget R (10) (OG) | 41.50 | 41.60 | 10. | Werth, Camille c (10) (OG) | 42.13 | 41.67 | 11. | Caggiano, Josephine (9) (OG) | 43.03 | 43.71 | 12. | Davis, Michaela M (10) (OG) | 48.96 | 47.51 |
|
Event 9 - Boys 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Gutman, Tyler (14) (OG) | 28.22 | 28.07 | 2. | Lippe, Ross Philip (14) (DT) | 30.00 | 28.34 | 3. | Vissering, Alexander E (13) (OG) | 28.52 | 28.82 | 4. | Steele, Andrew B (13) (OG) | 30.34 | 30.07 | 5. | Hamilton, Jack A (13) (OG) | 31.42 | 31.66 | 6. | Collishaw, Patrick (13) (OG) | 31.50 | 32.12 | 7. | Kaplan, Ben David (13) (DT) | 30.99 | 32.20 | 8. | Collishaw, Matthew (13) (OG) | 31.94 | 33.07 | 9. | Hodges, Brian Joseph (13) (DT) | 33.01 | 33.51 | 10. | McGee, Reilly Christopher (14) (DT) | 34.15 | 33.96 | 11. | Long, Brian Thomas (13) (DT) | 34.46 | 34.10 | 12. | Huntley, Steven Roark (13) (DT) | 34.97 | 35.99 |
| Event 10 - Girls 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Yegher, Jaycee Mallory (13) (DT) | 30.57 | 30.16 | 2. | Weis, Emma Elizabeth (13) (DT) | 31.32 | 31.49 | 3. | Edwing, Deanna Barbara (13) (DT) | 31.13 | 31.71 | 4. | Ruff, Allison J (13) (OG) | 31.81 | 32.19 | 5. | Mcinerny, Lydia (13) (OG) | 33.44 | 32.85 | 6. | Wills, Catharine (14) (OG) | 34.20 | 34.27 | 7. | Hoffman-delett, Camille (13) (OG) | 34.03 | 34.41 | 8. | Brown, Annemarie Eseul (13) (DT) | 36.23 | 34.89 | 9. | Ruder, Sydney (14) (OG) | 35.12 | 35.13 | 10. | Caggiano, Sarah (13) (OG) | 35.16 | 35.87 | 11. | Segreti, Grace Virginia (12) (DT) | NT | 36.97 | 12. | Fuster, Gabriella Grace (13) (DT) | 45.24 | 44.53 |
|
Event 11 - Boys 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hodges, John Judges (11) (DT) | 30.08 | 30.31 | 2. | Wills, John (12) (OG) | 31.52 | 31.00 | 3. | Adelman, Mac Patrick (12) (DT) | 32.76 | 32.13 | 4. | Orem, Justin Davis (11) (DT) | 34.29 | 34.13 | 5. | McKeon, Kieran Joseph (12) (DT) | 35.97 | 34.87 | 6. | Steele, Thomas D (11) (OG) | 35.73 | 35.48 | 7. | Carboni, Justin (11) (OG) | 35.38 | 35.52 | 8. | Cardoni, Paul A (11) (OG) | 38.46 | 37.64 | 9. | Urban, Michael Joseph (11) (DT) | 38.87 | 38.27 | 10. | Bates, Alec (12) (OG) | 39.56 | 38.95 | 11. | Thomas, John David (11) (DT) | 45.38 | 40.25 | -. | Viqueira, Joseph (12) (OG) | 40.28 | DQ |
| Event 12 - Girls 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Brown, Anna McKenzie (12) (DT) | 32.39 | 32.55 | 2. | Westrick, Zoe (12) (OG) | 34.61 | 33.28 | 3. | Amick, Madelyn Shaw (12) (DT) | 34.91 | 33.30 | 4. | Gutman, Maya (12) (OG) | 33.84 | 33.93 | 5. | Kasunic, Tess Lee (11) (DT) | 34.94 | 34.20 | 6. | Meyers, Lucy (12) (OG) | 34.09 | 34.40 | 7. | Quackenbush, Esther Corley (11) (DT) | 34.96 | 35.35 | 8. | Sparrow, Madeleine M (12) (OG) | 36.18 | 35.43 | 9. | Wilson, Ellie Louise (11) (DT) | 35.29 | 36.19 | 10. | Jones, Katherine Moreland (11) (DT) | 37.51 | 36.54 | 11. | Bull, Megan K (12) (OG) | 37.67 | 36.58 | 12. | Wilson, Julia (11) (OG) | 38.04 | 37.06 |
|
Event 13 - Boys 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Whitescarver, Ryan (18) (OG) | 55.79 | 55.67 | 2. | Song, Gregory Subong (15) (DT) | 59.75 | 56.78 | 3. | Connolly, Evan (15) (OG) | 1:00.22 | 59.39 | 4. | Krisko, Patrick W (15) (DT) | 1:01.83 | 1:01.08 | 5. | Kopp, Jeffrey Samuel (16) (DT) | 1:02.28 | 1:02.56 | 6. | Walpuck, Jack (16) (OG) | 1:02.65 | 1:03.89 | 7. | Kirks, Bryan B (15) (OG) | 1:03.46 | 1:04.40 | 8. | Whitescarver, Colin (15) (OG) | 1:06.59 | 1:04.93 | 9. | Tyshing, Miguel Antonio (15) (DT) | 1:05.62 | 1:05.03 | 10. | Straathof, Matthew (15) (OG) | 1:10.55 | 1:09.10 | 11. | Cress, Joseph Scott (17) (DT) | 1:10.71 | 1:09.42 | 12. | Petzold, Christopher Paul (15) (DT) | 1:14.61 | 1:13.09 |
| Event 14 - Girls 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Cohen, Nina Alexandra (16) (DT) | 1:05.39 | 1:03.86 | 2. | Segreti, Sophia Marie (18) (DT) | 1:05.72 | 1:04.70 | 3. | Straathof, Elizabeth (15) (OG) | 1:06.31 | 1:05.18 | 4. | Urban, Natalie Marie (15) (DT) | 1:07.10 | 1:07.36 | 5. | Hagerty, Caroline F (18) (OG) | 1:08.16 | 1:07.68 | 6. | Cardoni, Alexa M (15) (OG) | 1:08.14 | 1:08.09 | 7. | Caggiano, Corinne (16) (OG) | 1:10.26 | 1:09.28 | 8. | Collishaw, Anna (16) (OG) | 1:10.39 | 1:10.48 | 9. | Bowes, Jackie (16) (OG) | 1:16.17 | 1:15.83 | 10. | Delaney, Jenna Frances (18) (DT) | 1:20.06 | 1:16.09 | 11. | Ledgard, Annabelle Maureen (16) (DT) | 1:21.63 | 1:16.73 | 12. | McKnight, Holly Christina (15) (DT) | 1:29.67 | 1:27.86 |
|
Event 15 - Boys 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Vissering, Alexander E (13) (OG) | 1:11.55 | 1:11.49 | 2. | Gutman, Tyler (14) (OG) | 1:17.32 | 1:13.11 | 3. | Lippe, Ross Philip (14) (DT) | 1:14.50 | 1:14.37 | 4. | Liu, Kyle Yikai (13) (DT) | 1:14.69 | 1:16.07 | 5. | Kaplan, Ben David (13) (DT) | 1:18.31 | 1:18.93 | 6. | Steele, Andrew B (13) (OG) | 1:24.28 | 1:23.17 |
| Event 16 - Girls 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Yegher, Jaycee Mallory (13) (DT) | 1:14.12 | 1:12.67 | 2. | Edwing, Kelsea Jo-Anne (13) (DT) | 1:17.10 | 1:17.45 | 3. | Edwing, Deanna Barbara (13) (DT) | 1:18.09 | 1:17.67 | 4. | Ruff, Allison J (13) (OG) | 1:24.43 | 1:22.03 | 5. | Wills, Catharine (14) (OG) | 1:30.47 | 1:26.61 | 6. | Mcinerny, Lydia (13) (OG) | 1:29.62 | 1:30.92 |
|
Event 17 - Boys 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Cerone, Harrison F. (8) (DT) | 22.43 | 21.42 | 2. | Linteris, Benjamin Peter (8) (DT) | 25.43 | 23.42 | 3. | Connolly, Quinn (8) (OG) | 27.78 | 25.57 | 4. | Koenig, Parker (7) (OG) | 25.78 | 26.83 | 5. | Viquera, Nicholas (7) (OG) | 27.00 | 27.97 | 6. | Quackenbush, Robert David (8) (DT) | 28.45 | 29.80 |
| Event 18 - Girls 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Amick, Meredith Ellen (8) (DT) | 29.18 | 25.53 | 2. | Valenta, Kayla Renae (8) (DT) | 27.46 | 26.74 | 3. | Kley, Kelsey Victoria (8) (DT) | 27.84 | 27.68 | 4. | Cardoni, Olivia M (8) (OG) | 29.55 | 27.69 | 5. | Davis, Nancy K (8) (OG) | 28.39 | 27.82 | 6. | Tucker, Lauren (7) (OG) | 30.69 | 28.27 |
|
Event 19 - Boys 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Collishaw, James (9) (OG) | 19.03 | 19.17 | 2. | Meyers, Brady (10) (OG) | 20.27 | 19.77 | 3. | Ackerman, Percy G (9) (OG) | 20.44 | 21.99 | 4. | Ropelewski, Brian Andrew (10) (DT) | 22.51 | 22.11 | 5. | Coffman, Luke Samuel (10) (DT) | 23.34 | 23.34 | 6. | Osband, Jonah * (9) (DT) | 22.93 | 24.34 |
| Event 20 - Girls 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Adelman, Cailynn Leigh (10) (DT) | 19.18 | 19.25 | 2. | Kimmel, Sarah E (9) (OG) | 19.57 | 20.37 | 3. | Malone, Abigail K (10) (OG) | 22.57 | 22.73 | 4. | Edwing, Alexandra Helen (10) (DT) | 23.19 | 22.77 | 5. | Malone, Bridget R (10) (OG) | 21.76 | 22.78 | 6. | Bennett, Grace Margaret (10) (DT) | 23.50 | 23.31 |
|
Event 21 - Boys 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Connolly, Evan (15) (OG) | 1:06.61 | 1:04.57 | 2. | Whitescarver, Ryan (18) (OG) | 1:09.11 | 1:07.57 | 3. | Shapiro, Tyler Louis (16) (DT) | 1:11.49 | 1:09.93 | 4. | Krisko, Patrick W (15) (DT) | 1:10.81 | 1:09.96 | 5. | Kopp, Jeffrey Samuel (16) (DT) | 1:09.70 | 1:12.09 | 6. | Kirks, Bryan B (15) (OG) | 1:17.80 | 1:17.80 |
| Event 22 - Girls 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Cohen, Nina Alexandra (16) (DT) | 1:13.80 | 1:13.83 | 2. | Segreti, Sophia Marie (18) (DT) | 1:13.57 | 1:13.86 | 3. | Kaplan, Zoe Ellen (16) (DT) | 1:14.05 | 1:16.05 | 4. | Straathof, Elizabeth (15) (OG) | 1:17.99 | 1:18.37 | 5. | Cardoni, Alexa M (15) (OG) | 1:24.91 | 1:23.64 | 6. | Caggiano, Corinne (16) (OG) | 1:23.03 | 1:23.68 |
|
Event 23 - Boys 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Wills, John (12) (OG) | 36.61 | 34.30 | 2. | Adelman, Mac Patrick (12) (DT) | 36.99 | 37.83 | 3. | Carboni, Justin (11) (OG) | 43.06 | 41.05 | 4. | Steele, Thomas D (11) (OG) | 46.99 | 45.51 | 5. | Urban, Michael Joseph (11) (DT) | 47.88 | 48.22 | 6. | Orem, Justin Davis (11) (DT) | 49.68 | 50.59 |
| Event 24 - Girls 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Westrick, Zoe (12) (OG) | 39.42 | 37.84 | 2. | Brown, Anna McKenzie (12) (DT) | 39.03 | 39.10 | 3. | Weis, Cameron Lee (12) (DT) | 40.69 | 40.53 | 4. | Meyers, Lucy (12) (OG) | 41.81 | 42.71 | 5. | Wilson, Ellie Louise (11) (DT) | 42.17 | 42.83 | 6. | Sparrow, Madeleine M (12) (OG) | 44.44 | 43.58 |
|
Event 25 - Boys 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Gutman, Tyler (14) (OG) | 32.55 | 31.82 | 2. | Liu, Kyle Yikai (13) (DT) | 36.96 | 36.99 | 3. | Kaplan, Ben David (13) (DT) | 36.62 | 38.38 | 4. | Steele, Andrew B (13) (OG) | 38.83 | 39.03 | 5. | Collishaw, Matthew (13) (OG) | 39.35 | 39.15 | 6. | Long, Brian Thomas (13) (DT) | 40.51 | 40.32 |
| Event 26 - Girls 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Edwing, Deanna Barbara (13) (DT) | 34.88 | 34.13 | 2. | Edwing, Kelsea Jo-Anne (13) (DT) | 36.43 | 35.51 | 3. | Weis, Emma Elizabeth (13) (DT) | 37.32 | 37.53 | 4. | Wills, Catharine (14) (OG) | 41.41 | 39.05 | 5. | Hoffman-delett, Camille (13) (OG) | 40.14 | 40.28 | 6. | Mcinerny, Lydia (13) (OG) | 40.37 | 40.39 |
|
Event 27 - Boys 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Vissering, Carsten H (15) (OG) | 1:07.49 | 1:02.37 | 2. | Song, Gregory Subong (15) (DT) | 1:07.95 | 1:03.21 | 3. | Connolly, Evan (15) (OG) | 1:12.35 | 1:08.44 | 4. | Shapiro, Tyler Louis (16) (DT) | 1:10.39 | 1:09.55 | 5. | Kopp, Jeffrey Samuel (16) (DT) | 1:11.66 | 1:13.56 | -. | Whitescarver, Ryan (18) (OG) | 1:08.96 | DQ |
| Event 28 - Girls 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Kaplan, Zoe Ellen (16) (DT) | 1:14.94 | 1:12.99 | 2. | Segreti, Sophia Marie (18) (DT) | 1:15.94 | 1:16.31 | 3. | Cohen, Nina Alexandra (16) (DT) | 1:16.45 | 1:16.40 | 4. | Straathof, Elizabeth (15) (OG) | 1:20.13 | 1:17.01 | 5. | Hagerty, Caroline F (18) (OG) | 1:20.78 | 1:21.74 | 6. | Cardoni, Alexa M (15) (OG) | 1:23.46 | 1:23.27 |
|
Event 29 - Boys 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Cerone, Harrison F. (8) (DT) | 22.33 | 21.06 | 2. | Delaney, Benjamin Dylan (8) (DT) | 33.11 | 32.24 | 3. | Meyers, Luke (8) (OG) | 31.56 | 32.46 | 4. | Quackenbush, Robert David (8) (DT) | 27.51 | 32.89 | 5. | Viquera, Nicholas (7) (OG) | 37.34 | 38.71 | -. | Ackerman, August J (8) (OG) | 55.05 | DQ |
| Event 30 - Girls 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Wilson, Caleigh Ford (8) (DT) | 29.37 | 28.70 | 2. | Amick, Meredith Ellen (8) (DT) | 31.53 | 29.45 | 3. | Rickerby, Chloe E (8) (OG) | 30.62 | 29.73 | 4. | Cardoni, Olivia M (8) (OG) | 33.81 | 32.76 | 5. | Gardiner, Erin (8) (OG) | 31.69 | 32.77 | -. | Smith, Elise Adriana (8) (DT) | 30.98 | DQ |
|
Event 31 - Boys 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Collishaw, James (9) (OG) | 23.71 | 23.33 | 2. | Straathof, Joseph (10) (OG) | 25.81 | 25.03 | 3. | Torshizi, Kasra Zachariah (10) (DT) | 26.49 | 25.09 | 4. | Noznesky, Jacob c (10) (DT) | 25.30 | 25.18 | 5. | Garcia-Hidalgo, Rafe (9) (OG) | 26.67 | 25.50 | 6. | Wilson, Chase Andrew (9) (DT) | 25.63 | 25.55 |
| Event 32 - Girls 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Cerone, Claire A. (10) (DT) | 22.19 | 22.06 | 2. | Bennett, Alice Sarah (10) (DT) | 23.66 | 23.35 | 3. | Caggiano, Josephine (9) (OG) | 24.06 | 23.52 | 4. | Werth, Camille c (10) (OG) | 25.34 | 24.50 | 5. | Manning, Alison (9) (OG) | 26.50 | 24.93 | 6. | Kaplan, Hanne Liv (9) (DT) | 26.44 | 26.10 |
|
Event 33 - Boys 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hodges, John Judges (11) (DT) | 43.03 | 43.52 | 2. | McKeon, Kieran Joseph (12) (DT) | 48.45 | 44.97 | 3. | Adelman, Mac Patrick (12) (DT) | 48.34 | 46.31 | 4. | Steele, Thomas D (11) (OG) | 50.46 | 46.96 | 5. | Garcia-Hidalgo, Griffin (12) (OG) | 52.88 | 51.94 | 6. | Viqueira, Joseph (12) (OG) | 52.66 | 53.13 |
| Event 34 - Girls 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Brown, Anna McKenzie (12) (DT) | 43.99 | 43.79 | 2. | Wilson, Ellie Louise (11) (DT) | 45.28 | 45.29 | 3. | Weis, Cameron Lee (12) (DT) | 44.83 | 45.34 | 4. | Gutman, Maya (12) (OG) | 48.62 | 46.73 | 5. | Sparrow, Madeleine M (12) (OG) | 52.94 | 51.98 | -. | Bull, Megan K (12) (OG) | 50.72 | DQ |
|
Event 35 - Boys 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Vissering, Alexander E (13) (OG) | 36.81 | 35.87 | 2. | Lippe, Ross Philip (14) (DT) | 38.02 | 36.88 | 3. | Liu, Kyle Yikai (13) (DT) | 39.41 | 38.99 | 4. | Kaplan, Ben David (13) (DT) | 39.47 | 40.26 | 5. | Collishaw, Patrick (13) (OG) | 44.91 | 41.85 | 6. | Hamilton, Jack A (13) (OG) | 44.76 | 42.07 |
| Event 36 - Girls 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Yegher, Jaycee Mallory (13) (DT) | 36.15 | 35.71 | 2. | Edwing, Deanna Barbara (13) (DT) | 41.94 | 41.38 | 3. | Ruff, Allison J (13) (OG) | 43.29 | 41.87 | 4. | Edwing, Kelsea Jo-Anne (13) (DT) | 42.51 | 42.09 | 5. | Caggiano, Sarah (13) (OG) | 47.19 | 44.70 | 6. | Wills, Catharine (14) (OG) | 49.44 | 48.14 |
|
Event 37 - Boys 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Vissering, Carsten H (15) (OG) | 1:12.48 | 1:06.85 | 2. | Song, Gregory Subong (15) (DT) | 1:12.09 | 1:09.38 | 3. | Tyshing, Miguel Antonio (15) (DT) | 1:18.87 | 1:17.64 | 4. | Shapiro, Tyler Louis (16) (DT) | 1:21.56 | 1:19.97 | 5. | Connolly, Evan (15) (OG) | 1:24.42 | 1:21.83 | 6. | Whitescarver, Colin (15) (OG) | 1:31.75 | 1:27.69 |
| Event 38 - Girls 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Kaplan, Zoe Ellen (16) (DT) | 1:20.68 | 1:19.32 | 2. | Urban, Natalie Marie (15) (DT) | 1:29.72 | 1:29.18 | 3. | Straathof, Elizabeth (15) (OG) | 1:34.03 | 1:31.10 | 4. | Cardoni, Alexa M (15) (OG) | 1:32.50 | 1:34.02 | 5. | Hagerty, Caroline F (18) (OG) | 1:35.06 | 1:35.00 | 6. | Ledgard, Annabelle Maureen (16) (DT) | 1:51.96 | 1:51.18 |
|
Event 39 - Boys 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Cerone, Harrison F. (8) (DT) | 20.27 | 19.69 | 2. | Linteris, Benjamin Peter (8) (DT) | 20.59 | 20.11 | 3. | McKeon, Kerry Anthony (7) (DT) | 28.84 | 28.58 | 4. | Ackerman, August J (8) (OG) | 30.39 | 29.94 | 5. | Connolly, Quinn (8) (OG) | 30.42 | 30.30 | -. | Meyers, Luke (8) (OG) | 27.78 | DQ |
| Event 40 - Girls 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Gardiner, Erin (8) (OG) | 27.71 | 23.62 | 2. | Wilson, Caleigh Ford (8) (DT) | 27.62 | 28.46 | 3. | Rickerby, Chloe E (8) (OG) | 33.47 | 30.17 | 4. | Cardoni, Olivia M (8) (OG) | 27.95 | 32.79 | -. | Coffman, Riley Nicole (8) (DT) | 30.70 | DQ | -. | Amick, Meredith Ellen (8) (DT) | NT | DQ |
|
Event 41 - Boys 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Meyers, Brady (10) (OG) | 19.16 | 18.50 | 2. | Ackerman, Percy G (9) (OG) | 19.25 | 19.74 | 3. | Thomas, Timothy Gerard (9) (DT) | 22.43 | 20.17 | 4. | Ropelewski, Brian Andrew (10) (DT) | 21.72 | 20.29 | 5. | Coffman, Luke Samuel (10) (DT) | 21.96 | 21.77 | -. | Hoffman Delett, William H (10) (OG) | 19.41 | DQ |
| Event 42 - Girls 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Kimmel, Sarah E (9) (OG) | 18.69 | 18.23 | 2. | Adelman, Cailynn Leigh (10) (DT) | 19.95 | 18.93 | 3. | McKeon, Claire Corrine (10) (DT) | 19.75 | 19.39 | 4. | Cerone, Claire A. (10) (DT) | 19.49 | 20.88 | 5. | Malone, Abigail K (10) (OG) | 24.65 | 22.28 | 6. | Werth, Camille c (10) (OG) | 24.97 | 25.69 |
|
Event 43 - Boys 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hodges, John Judges (11) (DT) | 36.78 | 36.63 | 2. | Wills, John (12) (OG) | 42.11 | 37.93 | 3. | Orem, Justin Davis (11) (DT) | 42.51 | 40.41 | 4. | Urban, Michael Joseph (11) (DT) | 47.38 | 46.53 | 5. | Carboni, Justin (11) (OG) | 52.29 | 49.37 | -. | Bates, Alec (12) (OG) | 52.45 | DQ |
| Event 44 - Girls 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Westrick, Zoe (12) (OG) | 40.02 | 36.37 | 2. | Quackenbush, Esther Corley (11) (DT) | 38.06 | 37.03 | 3. | Weis, Cameron Lee (12) (DT) | 38.21 | 38.91 | 4. | Kasunic, Tess Lee (11) (DT) | 41.65 | 40.28 | 5. | Gutman, Maya (12) (OG) | 42.46 | 40.35 | 6. | Meyers, Lucy (12) (OG) | 42.99 | 41.99 |
|
Event 45 - Boys 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Lippe, Ross Philip (14) (DT) | 33.15 | 31.87 | 2. | Vissering, Alexander E (13) (OG) | 32.73 | 31.89 | 3. | Gutman, Tyler (14) (OG) | 32.58 | 31.98 | 4. | Liu, Kyle Yikai (13) (DT) | 34.69 | 33.80 | 5. | Steele, Andrew B (13) (OG) | 35.05 | 34.19 | 6. | Long, Brian Thomas (13) (DT) | 37.86 | 38.44 |
| Event 46 - Girls 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Yegher, Jaycee Mallory (13) (DT) | 33.79 | 33.61 | 2. | Edwing, Kelsea Jo-Anne (13) (DT) | 34.80 | 34.80 | 3. | Ruff, Allison J (13) (OG) | 36.66 | 35.62 | 4. | Weis, Emma Elizabeth (13) (DT) | 37.24 | 37.74 | 5. | Mcinerny, Lydia (13) (OG) | 41.58 | 39.48 | 6. | Plotnick, Ariel L (14) (OG) | 40.46 | 40.27 |
|
Event 47 - Boys 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Song, Gregory Subong (15) (DT) | 28.96 | 28.32 | 2. | Vissering, Carsten H (15) (OG) | 29.52 | 28.68 | 3. | Whitescarver, Ryan (18) (OG) | 30.09 | 29.62 | 4. | Krisko, Patrick W (15) (DT) | 30.09 | 29.67 | 5. | Kirks, Bryan B (15) (OG) | 31.08 | 30.08 | 6. | Shapiro, Tyler Louis (16) (DT) | 31.19 | 30.30 |
| Event 48 - Girls 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hagerty, Caroline F (18) (OG) | 34.80 | 32.72 | 2. | Segreti, Sophia Marie (18) (DT) | 33.76 | 33.59 | 3. | Cohen, Nina Alexandra (16) (DT) | 33.70 | 33.61 | 4. | Caggiano, Corinne (16) (OG) | 34.10 | 34.30 | 5. | Kaplan, Zoe Ellen (16) (DT) | 35.37 | 34.64 | 6. | Bowes, Jackie (16) (OG) | 37.00 | 35.83 |
|
Event 49 - Boys 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | OLD GEORGETOWN | NT | 1:53.71 | | Collishaw, James (9), Wills, John (12), Gutman, Tyler (14), Connolly, Quinn (8) | | 2. | Darnestown | NT | 1:56.14 | | Ropelewski, Brian Andrew (10), Hodges, John Judges (11), Lippe, Ross Philip (14), Cerone, Harrison F. (8) | | 3. | Darnestown | NT | 2:01.63 | | Noznesky, Jacob c (10), Adelman, Mac Patrick (12), Liu, Kyle Yikai (13), Linteris, Benjamin Peter (8) | | 4. | OLD GEORGETOWN | NT | 2:02.25 | | Meyers, Brady (10), Steele, Thomas D (11), Steele, Andrew B (13), Meyers, Luke (8) | |
| Event 50 - Girls 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | Darnestown | NT | 1:56.72 | | Adelman, Cailynn Leigh (10), Brown, Anna McKenzie (12), Weis, Emma Elizabeth (13), Wilson, Caleigh Ford (8) | | 2. | OLD GEORGETOWN | NT | 1:58.84 | | Kimmel, Sarah E (9), Westrick, Zoe (12), Ruff, Allison J (13), Gardiner, Erin (8) | | 3. | Darnestown | NT | 2:05.63 | | Bennett, Alice Sarah (10), Amick, Madelyn Shaw (12), Brown, Annemarie Eseul (13), Amick, Meredith Ellen (8) | | 4. | OLD GEORGETOWN | NT | 2:10.87 | | Malone, Abigail K (10), Meyers, Lucy (12), Mcinerny, Lydia (13), Rickerby, Chloe E (8) | |
|