Event 1 - Boys 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Sita, John R (12) (BE) | 1:14.56 | 1:13.24 | 2. | Qian, Robert (12) (UC) | 1:16.51 | 1:13.59 | 3. | Kim, Nathan Z (12) (UC) | 1:21.14 | 1:18.76 | 4. | Xia, Luke Z (11) (UC) | 1:22.44 | 1:22.51 | 5. | Montes, Harry (10) (BE) | 1:35.56 | 1:35.06 | 6. | Singer, Sean (11) (BE) | 1:37.38 | 1:35.92 |
| Event 2 - Girls 12U 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Wang, EmilyT T (12) (UC) | 1:11.41 | 1:13.00 | 2. | Liu, Sophia (12) (BE) | 1:17.28 | 1:15.18 | 3. | Kannan, Hannah (12) (BE) | 1:19.03 | 1:17.39 | 4. | McGrath, Olivia (12) (BE) | 1:18.47 | 1:19.56 | 5. | Gilbert, Kalise Z (12) (UC) | 1:30.30 | 1:27.23 | 6. | Zhu, Alice Z (11) (UC) | 1:29.66 | 1:40.45 |
|
Event 3 - Boys 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | BETHESDA | NT | 1:57.93 | | Menguy, Hugo (16), Wang, Jared (18), Royals, John P (18), Hull, Nathaniel (18) | | 2. | UPPER COUNTY | NT | 1:59.13 | | Lin, Eric Z (16), Qian, Andrew (16), Mannella, Nicholas Z (17), Tang, Lanson Z (16) | | 3. | UPPER COUNTY | NT | 2:05.79 | | Cu, Brandon Z (13), O'Leary, Ryan Z (13), Tang, Jason Z (13), Ado, Jacob Z (16) | | 4. | BETHESDA | NT | 2:21.07 | | Sullivan, Michael (15), Gigot, Nicholas (13), Miller, Christian (14), Barr, Omid (15) | |
| Event 4 - Girls 18U 200M Medley Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | UPPER COUNTY | NT | 2:10.78 | | Alvarado, Carly Z (14), Yin, Dianna (15), Hanson, Diana B (17), Petit, Rosannah (15) | | 2. | BETHESDA | NT | 2:17.94 | | Orme, Nicole (17), Kannan, Sarah (15), Kannan, Leah (9), Mirestean, Oana A (11) | | 3. | UPPER COUNTY | NT | 2:22.11 | | Robinson, Sophie Z (13), Peng, Erica (15), Giron, Meghan Z (13), Robinson, Amelia Z (17) | | 4. | BETHESDA | NT | 2:35.08 | | Romberg, Miranda (11), Holden, Elizabeth (13), McAfee, Dylan J (11), Loo, Leena (14) | |
|
Event 5 - Boys 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Seen, Leo W (8) (UC) | 17.43 | 16.88 | 2. | Weaver, John D (8) (BE) | 20.94 | 18.81 | 3. | Douma, Alexander Z (8) (UC) | 24.20 | 20.78 | 4. | Atencia, Guillaume (7) (BE) | 23.22 | 20.95 | 5. | Lawson, Kristopher (7) (BE) | 19.85 | 21.35 | 6. | House, Aidan (8) (BE) | 22.15 | 21.55 | 7. | Gorman, Brady Z (7) (UC) | 23.44 | 21.59 | 8. | Kim, Bryan (7) (UC) | 24.81 | 22.06 | 9. | Kelliher, Dean (7) (BE) | 23.66 | 22.40 | 10. | Parks, Samuel (7) (BE) | 23.22 | 22.44 | 11. | Saar, Spencer (7) (UC) | 29.21 | 26.76 | 12. | Gancayco, Stephen Z (6) (UC) | 32.70 | 31.28 |
| Event 6 - Girls 8U 25M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hallmark, Kate (8) (BE) | 17.68 | 16.87 | 2. | Cu, Jasmine (8) (UC) | 19.30 | 18.09 | 3. | O'Leary, Riley Z (7) (UC) | 21.96 | 19.48 | 4. | Rosman, Lianna (8) (BE) | 19.53 | 20.28 | 5. | Clark, Lauren A (7) (UC) | 20.33 | 20.37 | 6. | Letsinger, Fiona (8) (BE) | 20.94 | 20.54 | 7. | Waterman, Regan (8) (BE) | 23.81 | 22.28 | 8. | Bounds, Addie (8) (BE) | 28.31 | 24.77 | 9. | Ruck, Amber Z (7) (UC) | 30.42 | 25.02 | 10. | Brotons, Norah (7) (UC) | 27.68 | 25.04 | 11. | Battle, De'Onna (7) (UC) | 28.49 | 28.91 | 12. | Cantor, Zoe (8) (BE) | NT | 28.97 |
|
Event 7 - Boys 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Gao, Vincent Z (10) (UC) | 39.32 | 36.71 | 2. | Montes, Harry (10) (BE) | 37.25 | 36.81 | 3. | Lawson, Kyle (9) (BE) | 37.56 | 36.88 | 4. | Hartigan, Bryce P (10) (BE) | 38.07 | 37.35 | 5. | Clark, Alexander A (10) (UC) | 39.88 | 37.97 | 6. | Liu, Jason E (9) (UC) | 41.77 | 39.75 | 7. | Mitzui, Ray (10) (BE) | 40.85 | 39.89 | 8. | Petit, Kendrick Z (9) (UC) | 44.62 | 43.15 | 9. | Ju, Brian (9) (UC) | 46.90 | 43.56 | 10. | Bounds, Tristan (10) (BE) | 43.13 | 44.00 | 11. | Edskes, Timmo S (9) (UC) | 45.69 | 45.87 | 12. | Emadi, Ryan (10) (BE) | 52.34 | 52.16 |
| Event 8 - Girls 9-10 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Liu, Amanda (10) (BE) | 33.47 | 32.84 | 2. | Hallmark, Caroline S (10) (BE) | 34.78 | 34.63 | 3. | Gu, Michelle N (10) (UC) | 37.37 | 34.82 | 4. | Kannan, Leah (9) (BE) | 35.22 | 34.97 | 5. | McGrath, Eleanor (10) (BE) | 37.06 | 35.14 | 6. | Solomich, Sophie Z (10) (UC) | 40.00 | 37.32 | 7. | Meisner, Gracie (10) (BE) | 38.94 | 38.59 | 8. | Solomich, Anna Z (10) (UC) | 41.05 | 39.06 | 9. | Li, Elizabeth Z (9) (UC) | 42.16 | 40.90 | 10. | Kim, Jean-Won (9) (UC) | 43.77 | 41.48 | 11. | Waterman, Alex (9) (BE) | 42.41 | 41.93 | 12. | Kim, Erin Z (10) (UC) | 46.25 | 42.31 |
|
Event 9 - Boys 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Cu, Brandon Z (13) (UC) | 27.51 | 26.84 | 2. | Edskes, Bouke K (14) (UC) | 27.56 | 27.07 | 3. | Tarter, Samuel Z (13) (UC) | 27.59 | 27.29 | 4. | O'Leary, Ryan Z (13) (UC) | 28.65 | 28.15 | 5. | Fischer, Fielding (13) (BE) | 28.81 | 28.83 | 6. | Tang, Jason Z (13) (UC) | 29.13 | 29.00 | 7. | Hedquist, Patrick (13) (UC) | 30.52 | 29.87 | 8. | Miller, Christian (14) (BE) | 29.94 | 29.94 | 9. | Gigot, Nicholas (13) (BE) | 31.62 | 31.65 | 10. | Tjonneland, Emil (13) (BE) | 31.35 | 31.87 | 11. | Singer, Daniel (14) (BE) | 33.75 | 34.31 | 12. | Rosse, Etthan (13) (BE) | 49.75 | 46.00 |
| Event 10 - Girls 13-14 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Song, Dorit Z (14) (UC) | 29.61 | 28.96 | 2. | Alvarado, Carly Z (14) (UC) | 30.31 | 30.58 | 3. | Robinson, Sophie Z (13) (UC) | 31.96 | 31.46 | 4. | Giron, Meghan Z (13) (UC) | 32.04 | 31.59 | 5. | Henninger, Justine (13) (BE) | 32.62 | 31.87 | 6. | Shapiro, Abby (13) (BE) | 33.12 | 32.99 | 7. | Suzich, Renee Z (13) (UC) | 34.96 | 33.31 | 8. | Ruck, Taylor Z (14) (UC) | 36.90 | 34.97 | 9. | Loo, Leena (14) (BE) | 34.94 | 35.20 | 10. | Holden, Elizabeth (13) (BE) | 35.03 | 36.15 | 11. | Springer, Haley (13) (BE) | 36.60 | 37.58 | -. | McGuire-Wein, Eleanore (13) (BE) | 32.32 | NS |
|
Event 11 - Boys 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Sita, John R (12) (BE) | 29.72 | 29.56 | 2. | Qian, Robert (12) (UC) | 31.24 | 30.69 | 3. | Kim, Nathan Z (12) (UC) | 31.39 | 31.18 | 4. | Solomich, Benjamin Z (11) (UC) | 32.61 | 33.17 | 5. | Xia, Luke Z (11) (UC) | 32.89 | 33.47 | 6. | Saar, Logan Z (12) (UC) | 35.96 | 35.19 | 7. | Suzich, Michael Z (11) (UC) | 36.62 | 35.97 | 8. | Zhovnirovskii, Andrew (12) (BE) | 39.31 | 36.88 | 9. | Giannini, Danot (11) (BE) | 51.09 | 49.83 | 10. | Hull, Gregory (12) (BE) | 55.41 | 51.32 | 11. | Goeke, Bennett (11) (BE) | 49.18 | 51.37 | -. | Singer, Sean (11) (BE) | 37.87 | NS |
| Event 12 - Girls 11-12 50M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Wang, EmilyT T (12) (UC) | 30.04 | 29.75 | 2. | Liu, Sophia (12) (BE) | 30.91 | 30.31 | 3. | Kannan, Hannah (12) (BE) | 32.22 | 31.97 | 4. | Mirestean, Oana A (11) (BE) | 32.91 | 33.04 | 5. | Allen, Olivia Z (12) (UC) | 35.64 | 33.98 | 6. | Romberg, Miranda (11) (BE) | 34.00 | 34.06 | 7. | Gilbert, Kalise Z (12) (UC) | 35.60 | 34.65 | 8. | Douma, Nicole Z (11) (UC) | 42.57 | 36.31 | 9. | Young, Anna J (11) (BE) | 37.28 | 36.69 | 10. | Owen, Emma Z (11) (UC) | 40.37 | 39.35 | 11. | Cho, Ashley (12) (BE) | 41.31 | 42.54 |
|
Event 13 - Boys 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hull, Nathaniel (18) (BE) | 56.37 | 57.09 | 2. | Sullivan, Michael (15) (BE) | 57.90 | 57.20 | 3. | Royals, John P (18) (BE) | 58.43 | 57.49 | 4. | Tang, Lanson Z (16) (UC) | 59.13 | 58.37 | 5. | Menguy, Hugo (16) (BE) | 1:00.97 | 59.06 | 6. | Qian, Andrew (16) (UC) | 59.41 | 59.14 | 7. | Wang, Jared (18) (BE) | 1:02.19 | 1:00.75 | 8T. | Ado, Jacob Z (16) (UC) | 1:00.73 | 1:02.00 | 8T. | Mannella, Nicholas Z (17) (UC) | 1:02.16 | 1:02.00 | 10. | Dreier, Nathan (17) (UC) | 1:02.54 | 1:03.04 | 11. | Song, Sam Z (16) (UC) | 1:06.19 | 1:04.69 | 12. | Barr, Omid (15) (BE) | NT | 1:22.36 |
| Event 14 - Girls 15-18 100M Freestyle | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Petit, Rosannah (15) (UC) | 1:06.46 | 1:01.44 | 2T. | Hanson, Diana B (17) (UC) | 1:07.33 | 1:01.63 | 2T. | Kannan, Sarah (15) (BE) | 1:05.40 | 1:01.63 | 4. | Orme, Nicole (17) (BE) | 1:08.52 | 1:04.10 | 5. | Yin, Dianna (15) (UC) | 1:11.86 | 1:10.65 | 6. | Peng, Erica (15) (UC) | 1:13.27 | 1:13.47 | 7. | McAfee, Dylan J (11) (BE) | NT | 1:13.49 | 8. | Robinson, Amelia Z (17) (UC) | 1:14.62 | 1:14.65 | 9. | Hopkins, Alexis (14) (BE) | NT | 1:19.77 | 10. | Yeh, Sarahann Z (17) (UC) | 1:22.33 | 1:22.97 | 11. | House, Allison (13) (BE) | NT | 1:24.42 | 12. | Letsinger, Rebecca (11) (BE) | NT | 1:31.73 |
|
Event 15 - Boys 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Edskes, Bouke K (14) (UC) | 1:06.27 | 1:05.88 | 2. | Tarter, Samuel Z (13) (UC) | 1:08.05 | 1:07.05 | 3. | O'Leary, Ryan Z (13) (UC) | 1:09.09 | 1:10.75 | 4. | Fischer, Fielding (13) (BE) | 1:14.53 | 1:14.56 | 5. | Tjonneland, Emil (13) (BE) | 1:23.78 | 1:22.40 | 6. | Singer, Daniel (14) (BE) | 1:28.72 | 1:27.47 |
| Event 16 - Girls 13-14 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Song, Dorit Z (14) (UC) | 1:12.83 | 1:11.49 | 2. | Alvarado, Carly Z (14) (UC) | 1:17.03 | 1:16.33 | 3. | Giron, Meghan Z (13) (UC) | 1:19.28 | 1:17.50 | 4. | Shapiro, Abby (13) (BE) | 1:21.44 | 1:20.32 | 5. | Henninger, Justine (13) (BE) | 1:27.03 | 1:26.53 | 6. | Holden, Elizabeth (13) (BE) | NT | 1:32.44 |
|
Event 17 - Boys 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Seen, Leo W (8) (UC) | 21.44 | 20.69 | 2. | Lawson, Kristopher (7) (BE) | 26.35 | 27.09 | 3. | Douma, Alexander Z (8) (UC) | 31.53 | 28.09 | 4. | Parks, Samuel (7) (BE) | 28.65 | 28.17 | 5. | Atencia, Guillaume (7) (BE) | 30.15 | 30.48 | 6. | Gorman, Brady Z (7) (UC) | 32.15 | 30.69 |
| Event 18 - Girls 8U 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hallmark, Kate (8) (BE) | 21.49 | 20.48 | 2. | Clark, Lauren A (7) (UC) | 24.75 | 22.97 | 3. | Tan, Esther (8) (BE) | 25.50 | 23.26 | 4. | Letsinger, Fiona (8) (BE) | 26.90 | 29.37 | 5. | Brotons, Norah (7) (UC) | 31.83 | 30.94 | 6. | Gancayco, Chiara Z (6) (UC) | 33.67 | 35.25 |
|
Event 19 - Boys 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Lawson, Kyle (9) (BE) | 20.53 | 19.35 | 2. | Montes, Harry (10) (BE) | 20.56 | 19.63 | 3. | Gao, Vincent Z (10) (UC) | 21.53 | 20.81 | 4. | Ju, Brian (9) (UC) | 22.07 | 22.07 | 5. | Petit, Kendrick Z (9) (UC) | 25.69 | 24.29 | 6. | Cantor, Simon (10) (BE) | 26.25 | 24.73 |
| Event 20 - Girls 9-10 25M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Liu, Amanda (10) (BE) | 17.31 | 17.58 | 2. | Hallmark, Caroline S (10) (BE) | 19.09 | 19.12 | 3. | McGrath, Eleanor (10) (BE) | 19.21 | 19.47 | 4. | Solomich, Sophie Z (10) (UC) | 22.17 | 21.32 | 5. | Li, Elizabeth Z (9) (UC) | 22.43 | 21.94 | 6. | Kim, Erin Z (10) (UC) | 22.97 | 22.84 |
|
Event 21 - Boys 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Menguy, Hugo (16) (BE) | 1:06.13 | 1:02.76 | 2. | Sullivan, Michael (15) (BE) | 1:07.81 | 1:05.01 | 3. | Lin, Eric Z (16) (UC) | 1:05.71 | 1:05.81 | 4. | Royals, John P (18) (BE) | 1:13.65 | 1:07.47 | 5. | Qian, Andrew (16) (UC) | 1:12.31 | 1:10.84 | 6. | Tang, Lanson Z (16) (UC) | 1:12.58 | 1:11.06 |
| Event 22 - Girls 15-18 100M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Orme, Nicole (17) (BE) | 1:11.19 | 1:12.57 | 2. | Petit, Rosannah (15) (UC) | 1:16.57 | 1:15.63 | 3. | McAfee, Dylan J (11) (BE) | NT | 1:26.28 | 4. | Peng, Erica (15) (UC) | 1:28.09 | 1:26.44 | 5. | Robinson, Amelia Z (17) (UC) | 1:32.52 | 1:29.30 | 6. | Hopkins, Alexis (14) (BE) | NT | 1:45.72 |
|
Event 23 - Boys 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Sita, John R (12) (BE) | 34.91 | 34.49 | 2. | Kim, Nathan Z (12) (UC) | 35.89 | 34.81 | 3. | Xia, Luke Z (11) (UC) | 38.57 | 39.26 | 4. | Saar, Logan Z (12) (UC) | 42.43 | 42.18 | 5. | Zhovnirovskii, Andrew (12) (BE) | 48.59 | 47.97 | -. | Singer, Sean (11) (BE) | 46.85 | NS |
| Event 24 - Girls 11-12 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Wang, EmilyT T (12) (UC) | 33.25 | 33.31 | 2. | McGrath, Olivia (12) (BE) | 34.41 | 33.84 | 3. | Liu, Sophia (12) (BE) | 35.55 | 35.25 | 4. | Kannan, Hannah (12) (BE) | 36.78 | 37.32 | 5. | Allen, Olivia Z (12) (UC) | 45.44 | 42.82 | 6. | Douma, Nicole Z (11) (UC) | NT | 46.45 |
|
Event 25 - Boys 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Cu, Brandon Z (13) (UC) | 32.29 | 31.56 | 2. | Tarter, Samuel Z (13) (UC) | 33.04 | 32.44 | 3. | Edskes, Bouke K (14) (UC) | 32.67 | 32.73 | 4. | Fischer, Fielding (13) (BE) | 36.37 | 35.53 | 5. | Gigot, Nicholas (13) (BE) | 38.90 | 38.73 | 6. | Tjonneland, Emil (13) (BE) | 38.32 | 39.61 |
| Event 26 - Girls 13-14 50M Backstroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Alvarado, Carly Z (14) (UC) | 33.24 | 34.10 | 2. | Robinson, Sophie Z (13) (UC) | 37.92 | 36.72 | 3. | Shapiro, Abby (13) (BE) | 40.06 | 40.13 | 4. | Suzich, Renee Z (13) (UC) | NT | 41.67 | 5. | Holden, Elizabeth (13) (BE) | 43.91 | 45.84 | 6. | Springer, Haley (13) (BE) | NT | 47.14 |
|
Event 27 - Boys 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1T. | Qian, Andrew (16) (UC) | 1:07.03 | 1:05.97 | 1T. | Lin, Eric Z (16) (UC) | 1:05.77 | 1:05.97 | 3. | Menguy, Hugo (16) (BE) | 1:08.47 | 1:06.32 | 4. | Sullivan, Michael (15) (BE) | 1:10.21 | 1:06.85 | 5. | Tang, Lanson Z (16) (UC) | 1:09.30 | 1:08.27 | 6. | Hull, Nathaniel (18) (BE) | 1:11.34 | 1:08.86 |
| Event 28 - Girls 15-18 100M Individual Medley | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hanson, Diana B (17) (UC) | 1:14.27 | 1:09.04 | 2. | Kannan, Sarah (15) (BE) | 1:15.15 | 1:13.71 | 3. | Orme, Nicole (17) (BE) | 1:16.94 | 1:13.92 | 4. | Petit, Rosannah (15) (UC) | 1:18.46 | 1:14.43 | 5. | Peng, Erica (15) (UC) | 1:21.33 | 1:23.48 | 6. | McAfee, Dylan J (11) (BE) | 1:27.85 | 1:25.53 |
|
Event 29 - Boys 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | House, Aidan (8) (BE) | 29.38 | 25.30 | 2. | Saar, Spencer (7) (UC) | 31.69 | 29.04 | 3. | Kim, Bryan (7) (UC) | 32.63 | 30.57 | 4. | Weaver, John D (8) (BE) | 33.97 | 30.71 | 5. | Parks, Samuel (7) (BE) | 33.81 | 35.38 | 6. | Gorman, Brady Z (7) (UC) | 32.70 | 40.91 |
| Event 30 - Girls 8U 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Cu, Jasmine (8) (UC) | 24.69 | 24.65 | 2. | Tan, Esther (8) (BE) | 29.84 | 28.51 | 3. | O'Leary, Riley Z (7) (UC) | 28.73 | 29.15 | 4. | Rosman, Lianna (8) (BE) | 29.69 | 30.04 | 5. | Waterman, Regan (8) (BE) | NT | 31.56 | 6. | Brotons, Norah (7) (UC) | 54.02 | 43.90 |
|
Event 31 - Boys 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Liu, Jason E (9) (UC) | 22.82 | 21.78 | 2. | Mitzui, Ray (10) (BE) | 22.94 | 22.32 | 3. | Clark, Alexander A (10) (UC) | 24.35 | 23.18 | 4. | Hartigan, Bryce P (10) (BE) | 25.78 | 23.36 | 5. | Gao, Vincent Z (10) (UC) | 23.76 | 23.91 | 6. | Kevorkian, William (10) (BE) | 25.82 | 25.68 |
| Event 32 - Girls 9-10 25M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Kannan, Leah (9) (BE) | 20.62 | 20.00 | 2. | Gu, Michelle N (10) (UC) | 21.84 | 20.28 | 3. | McGrath, Eleanor (10) (BE) | 21.10 | 21.95 | 4. | Solomich, Anna Z (10) (UC) | 22.80 | 22.46 | 5. | Meisner, Gracie (10) (BE) | 24.72 | 23.91 | 6. | Solomich, Sophie Z (10) (UC) | 24.97 | 23.97 |
|
Event 33 - Boys 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Qian, Robert (12) (UC) | 39.57 | 38.27 | 2. | Sita, John R (12) (BE) | 37.40 | 38.34 | 3. | Xia, Luke Z (11) (UC) | 41.86 | 41.86 | 4. | Solomich, Benjamin Z (11) (UC) | 44.99 | 45.59 | 5. | Giannini, Danot (11) (BE) | 1:00.72 | 57.06 | -. | Singer, Sean (11) (BE) | 54.13 | NS |
| Event 34 - Girls 11-12 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | McGrath, Olivia (12) (BE) | 43.25 | 43.22 | 2. | Gilbert, Kalise Z (12) (UC) | 47.27 | 43.87 | 3. | Romberg, Miranda (11) (BE) | 46.63 | 45.35 | 4. | Mirestean, Oana A (11) (BE) | 46.50 | 45.90 | 5. | Allen, Olivia Z (12) (UC) | NT | 53.33 | 6. | Owen, Emma Z (11) (UC) | 55.65 | 54.35 |
|
Event 35 - Boys 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Tarter, Samuel Z (13) (UC) | 35.23 | 34.38 | 2. | O'Leary, Ryan Z (13) (UC) | 35.23 | 34.52 | 3. | Tang, Jason Z (13) (UC) | 35.71 | 36.75 | 4. | Miller, Christian (14) (BE) | 42.82 | 42.29 | 5. | Singer, Daniel (14) (BE) | 44.65 | 44.27 | 6. | Tjonneland, Emil (13) (BE) | 46.43 | 44.59 |
| Event 36 - Girls 13-14 50M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Song, Dorit Z (14) (UC) | 37.95 | 37.84 | 2. | Giron, Meghan Z (13) (UC) | 42.29 | 40.19 | 3. | Shapiro, Abby (13) (BE) | 42.15 | 41.70 | 4. | Robinson, Sophie Z (13) (UC) | 43.53 | 43.50 | 5. | Henninger, Justine (13) (BE) | 50.28 | 44.91 | 6. | Holden, Elizabeth (13) (BE) | 43.69 | 45.34 |
|
Event 37 - Boys 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Tang, Lanson Z (16) (UC) | 1:12.36 | 1:11.66 | 2. | Lin, Eric Z (16) (UC) | 1:12.80 | 1:12.31 | 3. | Qian, Andrew (16) (UC) | 1:12.05 | 1:12.34 | 4. | Wang, Jared (18) (BE) | 1:23.28 | 1:23.53 | 5. | Menguy, Hugo (16) (BE) | NT | 1:28.47 | -. | Hull, Nathaniel (18) (BE) | 1:28.94 | NS |
| Event 38 - Girls 15-18 100M Breast stroke | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hanson, Diana B (17) (UC) | 1:21.77 | 1:16.53 | 2. | Kannan, Sarah (15) (BE) | 1:22.00 | 1:21.75 | 3. | Yin, Dianna (15) (UC) | 1:28.53 | 1:25.87 | 4. | Peng, Erica (15) (UC) | 1:28.49 | 1:31.38 | 5. | Hopkins, Alexis (14) (BE) | NT | 1:41.45 | -. | House, Allison (13) (BE) | NT | DQ |
|
Event 39 - Boys 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Seen, Leo W (8) (UC) | NT | 19.03 | 2. | Lawson, Kristopher (7) (BE) | 26.91 | 24.44 | 3. | Weaver, John D (8) (BE) | 30.39 | 24.99 | 4. | Atencia, Guillaume (7) (BE) | 29.88 | 26.78 | 5. | Douma, Alexander Z (8) (UC) | 32.11 | 27.77 | 6. | Kim, Bryan (7) (UC) | 30.49 | 30.51 |
| Event 40 - Girls 8U 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hallmark, Kate (8) (BE) | 20.56 | 19.29 | 2. | Cu, Jasmine (8) (UC) | 21.88 | 21.57 | 3. | Clark, Lauren A (7) (UC) | 22.76 | 23.11 | 4. | O'Leary, Riley Z (7) (UC) | 24.37 | 23.24 | 5. | Letsinger, Fiona (8) (BE) | 24.62 | 26.75 | 6. | Tan, Esther (8) (BE) | 27.12 | 27.25 |
|
Event 41 - Boys 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Montes, Harry (10) (BE) | 18.24 | 17.53 | 2. | Lawson, Kyle (9) (BE) | 18.81 | 18.99 | 3. | Mitzui, Ray (10) (BE) | 20.31 | 20.77 | 4. | Liu, Jason E (9) (UC) | 21.25 | 20.97 | 5. | Clark, Alexander A (10) (UC) | 22.33 | 21.00 | 6. | Ju, Brian (9) (UC) | 21.69 | 21.78 |
| Event 42 - Girls 9-10 25M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Liu, Amanda (10) (BE) | 16.95 | 16.32 | 2. | Kannan, Leah (9) (BE) | 18.41 | 17.83 | 3. | Hallmark, Caroline S (10) (BE) | 18.50 | 18.38 | 4. | Gu, Michelle N (10) (UC) | 19.84 | 19.53 | 5. | Li, Elizabeth Z (9) (UC) | 20.42 | 19.86 | 6. | Solomich, Anna Z (10) (UC) | 21.66 | 19.92 |
|
Event 43 - Boys 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Qian, Robert (12) (UC) | 34.08 | 34.09 | 2. | Kim, Nathan Z (12) (UC) | 34.96 | 34.73 | 3. | Solomich, Benjamin Z (11) (UC) | 38.37 | 39.35 | 4. | Zhovnirovskii, Andrew (12) (BE) | 48.22 | 45.04 | -. | Valdivieso, Franco (12) (BE) | 58.46 | DQ | -. | Goeke, Bennett (11) (BE) | 1:10.41 | DQ |
| Event 44 - Girls 11-12 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Wang, EmilyT T (12) (UC) | 32.41 | 32.34 | 2. | Kannan, Hannah (12) (BE) | 33.93 | 33.31 | 3. | McGrath, Olivia (12) (BE) | 34.31 | 34.18 | 4. | Liu, Sophia (12) (BE) | 35.81 | 35.38 | 5. | Gilbert, Kalise Z (12) (UC) | 43.52 | 41.29 | 6. | Owen, Emma Z (11) (UC) | NT | 50.65 |
|
Event 45 - Boys 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Cu, Brandon Z (13) (UC) | 30.69 | 30.15 | 2. | Edskes, Bouke K (14) (UC) | 30.57 | 30.61 | 3. | Tang, Jason Z (13) (UC) | 30.83 | 31.41 | 4. | Fischer, Fielding (13) (BE) | 34.00 | 32.38 | 5. | Miller, Christian (14) (BE) | 34.56 | 34.92 | 6. | Gigot, Nicholas (13) (BE) | 37.72 | 36.72 |
| Event 46 - Girls 13-14 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Song, Dorit Z (14) (UC) | 31.85 | 31.78 | 2. | Giron, Meghan Z (13) (UC) | 35.12 | 34.64 | 3. | Alvarado, Carly Z (14) (UC) | 49.24 | 34.84 | 4. | Henninger, Justine (13) (BE) | 38.81 | 39.09 | 5. | Loo, Leena (14) (BE) | 40.93 | 40.81 | 6. | Springer, Haley (13) (BE) | NT | 52.88 |
|
Event 47 - Boys 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Royals, John P (18) (BE) | 29.40 | 28.63 | 2. | Lin, Eric Z (16) (UC) | 28.77 | 28.83 | 3. | Sullivan, Michael (15) (BE) | 29.69 | 28.97 | 4. | Mannella, Nicholas Z (17) (UC) | 29.70 | 29.29 | 5. | Song, Sam Z (16) (UC) | 29.67 | 29.53 | 6. | Wang, Jared (18) (BE) | 33.84 | 30.75 |
| Event 48 - Girls 15-18 50M Butterfly | Athlete | Seed | Final |
---|
1. | Hanson, Diana B (17) (UC) | 33.23 | 31.33 | 2. | Kannan, Sarah (15) (BE) | 33.06 | 31.64 | 3. | Orme, Nicole (17) (BE) | 32.88 | 31.81 | 4. | Petit, Rosannah (15) (UC) | 36.52 | 35.28 | 5. | Yin, Dianna (15) (UC) | 37.32 | 36.86 | 6. | McAfee, Dylan J (11) (BE) | 38.63 | 37.29 |
|
Event 49 - Boys 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | BETHESDA | NT | 1:52.72 | | Montes, Harry (10), Sita, John R (12), Fischer, Fielding (13), Weaver, John D (8) | | 2. | UPPER COUNTY | NT | 1:53.67 | | Clark, Alexander A (10), Kim, Nathan Z (12), Edskes, Bouke K (14), Seen, Leo W (8) | | 3. | UPPER COUNTY | NT | 1:54.87 | | Gao, Vincent Z (10), Qian, Robert (12), Cu, Brandon Z (13), Douma, Alexander Z (8) | | 4. | BETHESDA | NT | 2:07.66 | | Lawson, Kristopher (7), Zhovnirovskii, Andrew (12), Miller, Christian (14), Atencia, Guillaume (7) | |
| Event 50 - Girls 18U 175M Freestyle Relay | Team | Seed | Final |
---|
1. | BETHESDA | NT | 1:50.76 | | Liu, Sophia (12), Liu, Amanda (10), Henninger, Justine (13), Hallmark, Kate (8) | | 2. | UPPER COUNTY | NT | 1:52.59 | | Gu, Michelle N (10), Wang, EmilyT T (12), Song, Dorit Z (14), Cu, Jasmine (8) | | 3. | BETHESDA | NT | 1:59.82 | | Hallmark, Caroline S (10), McGrath, Olivia (12), Shapiro, Abby (13), Rosman, Lianna (8) | | 4. | UPPER COUNTY | NT | 2:07.96 | | Solomich, Sophie Z (10), Gilbert, Kalise Z (12), Suzich, Renee Z (13), O'Leary, Riley Z (7) | |
|